Meble modułowe dają pewną swobodę aranżacyjną. A jeśliby tak do modułowości dodać możliwość personalizacji mebli? Wtedy uzyskamy np… 2640 kombinacje jednego stolika. Zobaczmy, jak robi to Bozzetti.
Architekci, którzy zajęli się projektowaniem mebli. Nie sposób znaleźć w branży meblarskiej specjalistów równie dobrze rozumiejących, z czym na co dzień boryka się osoba zawodowo aranżująca wnętrza. Swoje meble Bozzetti tworzy właśnie z wykorzystaniem wiedzy o tym, czego najczęściej architektom brakuje… Co by się przydało, co by ułatwiło spersonalizowanie wnętrza bez robienia każdego elementu oddzielnie. Dzięki takiemu podejściu architekt, który pragnie czegoś wyjątkowego, może znaleźć kompromis między czasochłonnym rękodziełem i zlecaniem wykonania każdego elementu oddzielnie a produkcją masową, która przeczy idei unikatowości. Gdy dodamy do tego wielopokoleniowe doświadczenie w rzemiośle meblarskim, zyskujemy meble, o których marzą architekci mający do czynienia z najbardziej wymagającymi klientami.
Odblok(k)ować potencjał
Potencjał do personalizacji tkwi nawet w tak prostych meblach jak stolik kawowy, o czym możemy się przekonać, testując setki kombinacji stolika Blokk. Mebel został wyposażony w przestrzenie do przechowywania, które ukazują się po rozsunięciu blatów. A te z kolei mogą przybrać różne kolory, bo każdy z czterech segmentów jest niezależny i może być traktowany oddzielnie. W jednym meblu z powodzeniem połączymy zatem kilka kontrastujących ze sobą fornirów, możemy też postawić na bardziej jednolity look.
Każdy z wymienionych elementów można zamówić w wybranym kolorze, czyniąc ze stolika urozmaiconą mozaikę lub monolit
Innym dowodem na to, jak prosta forma i oczywista funkcja mebla mogą zostać podrasowane niesztampowym wykończeniem, jest stolik Modo. Ten minimalistyczny i funkcjonalny mebel może składać się z samego blatu, blatu z półką lub blatu z szufladami. Do tego dochodzi podstawa (dostępne są trzy rodzaje), która została wyposażona w kółka, aby wygoda użytkowania stolika w miejscu przeznaczonym do wypoczynku była większa. Każdy z wymienionych elementów można zamówić w wybranym kolorze, czyniąc ze stolika urozmaiconą mozaikę lub monolit. Jeżeli ktoś myśli, że wybierając spośród kilku fornirów i kilku wariantów stolika, nie ma przed sobą zbyt wielu kombinacji, to spotka go miła niespodzianka: tych kombinacji w przypadku stolika Modo mamy aż 2640!
Kredens naszych czasów
Nowoczesny kredens to mebel, który pozwoli przechować drobiazgi, naczynia czy inne przedmioty tak, by nie wprowadzać niepotrzebnego chaosu we wnętrzu. Szukając odpowiedniego mebla dla swojego klienta, architekt może mieć nie lada kłopot – gdy trafi na typ „zbieracza”, który nie chce się pozbyć nadmiaru przedmiotów, pragnie uporządkowanej przestrzeni bez zbędnych elementów, które zaburzają harmonię, a jednocześnie nie godzi się na sztampowość i zamknięcie wszystkiego w klasycznej, niewyróżniającej się bryle. Z pomocą przychodzi wtedy kredens Blokki od Bozzetti, dostępny w trzech rozmiarach.
Wyjątkowość tego mebla do przechowywania polega na tym, że każdą przestrzeń otwieramy w inny sposób i każdą możemy odziać w inny fornir. Geometryczny w formie, ascetyczny, pozbawiony żłobień i ozdób kredens zaskoczy nie tylko oryginalnym sposobem otwierania, ale również układem segmentów, którego prawdopodobnie nie spotkamy w innym mieszkaniu. To właśnie stoi za ideą personalizacji mebli czy szerzej: wnętrza – chęć uwypuklenia indywidualności właściciela, użytkownika, mieszkańca.
Podobnie jak stolik Blokk, Blokki również dowodzi, że prostota i funkcjonalność są dobrą bazą dla indywidualnych wariacji na temat mebli. Spersonalizowane znaczy tu: unikalne i eleganckie.
Fot. i oprac. na podst.:
mat. prasowe Bozzetti