Od czego zacząć urządzanie kuchni?

Wszystko zaczyna się od dobrego planowania. Tworząc kuchnię należy zacząć od ulokowania wszystkich przyłączy tak, by późniejsze umieszczenie podłączonych do nich sprzętów było ergonomiczne. Obecnie przyjęło się, że na to pomieszczenie trzeba poprowadzić nawet kilka osobnych wiązek elektrycznych, do których podłączony będzie sprzęt AGD. Wszystko po to, by w czasie jednoczesnej pracy różnych urządzeń instalacja elektryczna w domu nie uległa przeciążeniu. Lodówka, czasem pralka, zmywarka, piekarnik, czajnik elektryczny, toster, mikrofalówka – gniazdka w kuchni nie mają lekko, dlatego w tym pomieszczeniu nie ma co oszczędzać na kablach.

Warto też zawczasu dobrze zastanowić się nad umieszczeniem zlewu i odpowiednio poprowadzić przyłącza wodne i kanalizacyjne. Dzięki temu późniejsze etapy wykańczania kuchni będą prostsze.

kuchnia na wymiar w jasnych barwach magazif

Wybór mebli do kuchni

Planując wystrój tego pomieszczenia warto zwrócić się po pomoc specjalistów. Znaleźć ich można w internecie: . Chyba, że ktoś lubi spędzać godziny na wertowaniu katalogów z meblami i wycieczkach po sklepowych wystawach. Zamówienie mebli na wymiar oszczędzi tego zachodu. A sam wybór deseni to przecież nie wszystko, wymarzona kuchnia powinna być idealnie dopasowana, by maksymalnie wykorzystać dostępną przestrzeń. Planowanie tego pomieszczenia to więc kolejne godziny z metrówką, kartką i ołówkiem, poświęcone na rysowaniu kolejnych układów. A nie każdy ma wyobraźnię przestrzenną. Tymczasem stolarz już na pierwszy rzut oka oceni, co da się wycisnąć z dostępnej przestrzeni w zadanym budżecie. Fachowiec doradzi w kwestii wystroju wnętrza, ale też pomoże wybrać dodatki, które nie tylko dodadzą przestrzeni uroku, ale okażą się też bardzo praktyczne. Warto zwrócić się też po doświadczenie internautów w tym zakresie: .

jasna kuchnia z wyspą i stołem magazif jasna kuchnia w zabudowie magazif

Wykończenia ścian i podłóg w kuchni marzeń

Kolejnym żmudnym etapem jest wybranie paneli albo płytek podłogowych i ściennych tak, by komponowały się z innymi elementami wystroju. Generalnie przyjęło się, że płytki na powierzchniach pionowych układa się już po ustawieniu mebli, ale można też zrobić odwrotnie i dobrać wyposażenie wnętrza pod kątem wyglądu ścian i podłóg. Oferty fachowców, którzy pomogą przy tym zadaniu znaleźć można na stronie . Generalnie zwrócenie się z pomocą do dekoratora pomoże osiągnąć efekt, który zaskoczy i domowników i przyszłych gości. Specjaliści dysponują oprogramowaniem, które pomoże zwizualizować pomysły i wybrać ten najlepszy. Dlatego właśnie wybór mebli na wymiar do kuchni jest najbardziej korzystną opcją – daje pełną świadomość inwestora co do jakości projektu, a w skrajnych przypadkach ograniczy zapędy co bardziej pomysłowych designerów.

Fot. i oprac. na podst.: 
mat. prasowe oferteo.pl