Mistrzowie przechowywania w kuchni: szafki cargo

Wśród nowoczesnych mebli kuchennych kosze cargo to absolutny must have, jeżeli cenisz wygodne i estetyczne rozwiązania. PEKA pokazuje, jak możesz zagospodarować wąskie miejsce koło lodówki i każdą inną wymagającą przestrzeń tak, by łatwy dostęp do produktów spożywczych umilał gotowanie.

Mistrzowie przechowywania w kuchni: szafki cargo

Wygodne szafki wyposażone w kosze cargo od PEKA


Suche produkty, takie jak makarony, mąka czy ryż, nie wymagają przechowywania w lodówce, podobnie jak wiele produktów w słoikach. Kuchenne szafki i szuflady  mieszczą więcej produktów niewymagających niskiej temperatury, niż ci się wydaje na pierwszy rzut oka. Gromadząc zapasy, najczęściej nie zwracasz uwagi na trudno dostępne miejsca i to, co w nich ląduje, bo zwyczajnie… tego nie widzisz. Żeby nie tracić czasu na poszukiwania czy – o zgrozo – nie wyrzucać zakopanych gdzieś w rogu słoików, bo termin przydatności do spożycia dawno minął, wystarczy znaleźć w kuchni wąską przestrzeń, w której postawisz szafkę z wysuwanymi prowadnicami.

Cargo w kuchni – ile miejsca potrzebujesz?

Wystarczy, że wygospodarujesz w kuchni 15 czy 25 cm wolnego miejsca dla wysokiej szafki typu cargo. Na tak niewielkiej przestrzeni zmieścisz wygodne kosze cargo, które wysuwają się na szynach i pomieszczą produkty, które dobrze mieć pod ręką. Jeżeli dysponujesz minimalną szerokością, odpowiedni będzie system DISPENSA od PEKA, jeżeli natomiast masz 50–60 cm wolnego miejsca, spokojnie możesz postawić na system TANDEM.

Mistrzowie przechowywania w kuchni: szafki cargo

Kosze cargo w systemie DISPENSA od PEKA

Gdzie najlepiej postawić szafki typu cargo?

Cargo jest idealne wszędzie tam, gdzie zależy ci, aby maksymalnie wykorzystać przestrzeń. Dobrze sprawdzi się jako uzupełnienie mebli kuchennych, gdy zostanie między nimi luka albo gdy zostanie ci trochę wolnej przestrzeni. Jeżeli zastanawiasz się, gdzie przyda się kosz cargo jeszcze na etapie projektowania kuchni, dobrym rozwiązaniem będzie wstawienie szafki lub szafek do przechowywania tuż obok lodówki. Wtedy masz domową spiżarnię w jednym miejscu i zachowujesz ergonomię tzw. trójkąta roboczego (układ lodówka – zlew – kuchenka).

Mistrzowie przechowywania w kuchni: szafki cargo

Cargo w kuchni – PEKA

Przewaga koszy cargo nad szafkami innego typu

Szafki wyposażone w system cargo sprawiają, że wszystkie produkty są idealnie wyeksponowane zaraz po wysunięciu prowadnicy. Masz do nich łatwy dostęp z dwóch stron, więc są wygodniejsze niż klasyczne szuflady, nie mówiąc o kuchennych półkach. Promocje w sklepie często skłaniają nas do sięgania po duże opakowania czy wręcz wielopaki – w tym przypadku kosz cargo też lepiej się sprawdzi niż  klasyczna szafka. Warto zrezygnować z półek na rzecz rozwiązania, które pozwoli ci ustawić wygodnie i stabilnie opakowania obok siebie i w każdej chwili dokonać szybkiego przeglądu stanu twojej spiżarni. Szafki wyposażone w  kosze łatwo też dopasować do wysokości opakowań – ramy wyposażono w haczyki, które umieszczono co 10 cm – dzięki odstępom między koszykami szafka pomieści nawet wysokie butelki. Zachowanie porządku ułatwiają też akcesoria, które PEKA proponuje do swoich systemów cargo: pojemniki DepotLine i YouboXx.

Mistrzowie przechowywania w kuchni: szafki cargo

Kosze cargo i dodatkowe akcesoria – PEKA

Pakowność cargo

Szafki do przechowywania suchych produktów wyposażone w kosze cargo udźwigną nawet do 100 kg, możemy zatem śmiało nazwać je spiżarnią. To, że zajmują miejsce tuż przy lodówce, tylko ułatwia korzystanie ze wszystkich zgromadzonych zapasów. Wygodne akcesoria, które pasują do szafek z systemem koszy, sprawią, że przechowywanie nawet w przypadku mniejszych przedmiotów i  opakowań przestanie być uciążliwe. Jeżeli zdecydujesz się na system TANDEM, półki dalej położone same wysuną się w twoim kierunku zaraz po otwarciu szafki. Przechowywanie części produktów na drzwiach szafki umożliwia maksymalne wykorzystanie przestrzeni.

Mistrzowie przechowywania w kuchni: szafki cargo

Spiżarnia w kuchni – cargo w systemie TANDEM od PEKA

Wygodne otwieranie i ciche zamykanie szafek

PEKA proponuje systemy szafek  z cargo, które są wyposażone w hamulec powodujący delikatne i ciche domykanie, a także płynne i ciche wysuwanie się prowadnic. W kuchni bezuchwytowej można też zastosować otwieranie elektryczne za pomocą dotyku. Te nowoczesne rozwiązania poprawiają komfort użytkowania, ale też pozwalają zachować estetykę w kuchni. Wygodne może przecież znaczyć eleganckie.

Mistrzowie przechowywania w kuchni: szafki cargo

Nowoczesne przechowywanie w kuchni – PEKA

Fot. i oprac. na podst.: 
mat. prasowe PEKA

Oceń ten artykuł

How useful was this post?

Click on a star to rate it!

0 / 5. 0

No votes so far! Be the first to rate this post.

Redakcja MAGAZIF

Artykuły redakcji portalu MAGAZIF.com

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama