nowoczesna bateria umywalkowa mexen z białą umywalką

Różnie montowane baterie do umywalki

Oprócz dopasowania do kształtu umywalki i innych elementów we wnętrzu, powinna być wygodna. Poszczególne modele baterii umywalkowych nie tylko bardzo różnie wyglądają, ale też różnią się sposobem montażu i różnie „leżą” w ręce – nie dla każdego wygodne będzie to samo. Jedni wolą opływowy kształt, inni kanciaste wykończenie, a jeszcze innym podobają się tylko klasyczne okrągłe kurki. Oczywiście po jakimś czasie przyzwyczajamy się do każdego rozwiązania, ale wybierając kran, mamy tak duży wybór, że z pewnością znajdziemy model, który od razu wyda nam się idealny – zarówno pod względem estetycznym, jak i ze względu na swoją funkcjonalność. Na etapie projektowania łazienki powinniśmy zdecydować, czy stawiamy na baterie ścienne, montowane pod tynkiem, czy krany nablatowe. Te ostatnie świetnie wyglądają np. w wersji retro – tu na szczególną uwagę zasługuje mosiądz, ale dobrze sprawdzi się również wersja chromowana, a nawet czerń.

Ścienne czy stojące?

To, jaki rodzaj baterii do umywalki wybierzemy, zależy od stylu pozostałych elementów łazienki, zwłaszcza od samej umywalki, ale także od rodzaju przyłącza wodnego w naszej łazience. Oczywiście podczas remontu wszystko można zmodyfikować, jednak lepiej nie zostawiać decyzji na ostatnią chwilę, gdy na ścianie będą już położone płytki. Jeżeli nie zadbaliśmy odpowiednio wcześnie o to, by rury biegły w ścianie nad umywalką, zostaje nam wylewka wystająca z umywalki. Bardzo popularne są również baterie umywalkowe montowane na blacie.

łazienka dla dwojga - mexen- bateria umywalkowa

Kran do umywalki – mosiądz, złoto czy czerń?

Niezależnie o tego, czy bateria jest montowana do ściany, czy do umywalki, w ofercie producentów dostępne są modele w różnych stylach i kolorach do wyboru. I tak mamy np. baterie złote i nowoczesne, geometryczne, ale także złote klasyczne, a nawet w stylu glamour. Mosiądz również występuje w odmianie klasycznej, w stylu retro, jak i w wydaniu surowym, z loftowym sznytem. Czerń zaś odnajdzie się zarówno w zestawieniu z klasyczną podłogą w szachownicę, jak i w stylu glamour, podrasowana kamieniami czy błyszczącym wykończeniem. Nie można zapominać również o czarnych nowoczesnych, zgeometryzowanych bateriach. Ważne, żeby wybrany model był odporny na zabrudzenia oraz pasował do twojej łazienki, nawet jeżeli nie w sposób oczywisty.

Magia tkwi w kolorach, czyli jak osiągnąć efekt wow

Kolory mają dużą moc, bo wpływają na nasz nastrój, a nawet odczucie ciepła i chłodu. Dzięki ich umiejętnemu zastosowaniu i podkręceniu ich odpowiednim oświetleniem możemy spotęgować wrażenie czystości i relaksu w łazience, możemy też uczynić z tego pomieszczenia oryginalną przestrzeń. Jeżeli jesteś otwarty na nietuzinkowe rozwiązania, porzuć klasykę, czyli chrom lub złoto, i zwróć uwagę na baterie umywalkowe w odważnych kolorach, np. mieniącym się fiolecie albo niebiesko-różowym. Innym ciekawym rozwiązaniem będzie postawienie na kontrasty – tutaj sprawdzi się czarna bateria umywalkowa zestawiona z ceramiką w jakimś kolorze (niekoniecznie w bieli). Ciekawe rozwiązania i nietuzinkowe baterie wysokiej jakości z perlatorem znajdziesz na www.mexen.pl.
bateria umywalkowa nad czarną umywalką

Fot. Mexen