Wśród czterech najnowszych kolekcji Macieja Zienia inspirowanych światem mody, Funky zdecydowanie wyróżnia się dynamiczną formą i żywiołową kolorystyką. Po eleganckiej kolekcji Sophisticated, naturalnej odsłonie Boho i klasycznej propozycji Timeless przyszła pora na nieskrępowaną zabawę w stylu szalonych lat 70. i 80.
Kolekcja Funky przyciąga uwagę ciekawą formą i energetyczną paletą barw, wprowadzając do wnętrza element świeżości i zaskoczenia. To kolekcja pełna ekspresji, wolności, pozytywnych wspomnień, które znajdują odzwierciedlenie w optymistycznej kolorystyce, geometrycznych kształtach i kultowym lastryko. Przy tworzeniu ceramiki Funky Maciej Zień sięgnął do inspiracji modą i wzornictwem charakterystycznymi dla kultury disco. Efektem jego pracy jest oryginalna, otwarta na stylistyczne eksperymenty kreacja, która przedstawia nowe wyobrażenie o estetyce minionych dekad.
Optymizm i twórcza ekspresja
–Zabawa, ekspresja i pozytywna moc wyrazu, zawarta w optymistycznej palecie barw i szalonych, geometrycznych wzorach. Tak wspominam modę lat 70. i 80., roztańczoną i wymykającą się wszelkim ramom i konwenansom. Prowokowała uwagę błyszczącymi materiałami, lateksem, cekinami i wyrazistą biżuterią. We wnętrzach interpretuję ją nieco subtelniej, choć w mieniących się elementach śmiało można dopatrywać się migoczącej, kryształowej disco kuli – mówi Maciej Zień, autor kolekcji Funky.
Chcąc uchwycić klimat lat 70. i 80., Maciej Zień postawił na żywą kolorystykę oraz kultowy wzór lastryko. Popularne terazzo pojawia się w propozycji Funky we współczesnej, wielobarwnej odsłonie, wypełniając wnętrze radosnymi barwami, odważną formą i mieniącymi się drobinkami, które przypominają widowiskowo rozrzucone w powietrzu konfetti. Bazę kolekcji stanowią płytki ścienne w podstawowym formacie 33 x 90 cm, dostępne w czterech wersjach kolorystycznych: Funky White, Pink, Blue i Green. Ich odpowiednikami są uniwersalne płytki gresowe w kształcie kwadratu (598 x 598 mm). Wszystkie płytki z kolekcji Funky mają wykończenie matowe.
Geometria, lastryko, energia
Motyw geometrii oraz lastryko towarzyszy całej kolekcji Funky. To właśnie wyraziste dekoracje ścienne, oparte na kształcie kwadratu, równoległoboku, koła i półkola, oddają najdosadniej energię, odwagę i rytmiczność stylu funky. Charakterystyczne akcenty geometryczne ciekawie korespondują ze wzorzystym terazzo, pozostawiając dużo swobody do tworzenia różnorodnych, oryginalnych kompozycji i układów przestrzennych. Decydując się na płytki dekoracyjne z motywem koła czy nietypową mozaikę gresową, modna aranżacja ściany lub podłogi, z efektem migoczącej, kryształowej kuli dyskotekowej, jest na wyciągnięcie ręki.
Kolekcja stanowi oryginalne tło dla stylowych, designerskich przedmiotów o nowoczesnej formie, jak i dodatków i mebli inspirowanych estetyką vintage.
Kompozycje z ceramiką Funky to wnętrza pełne życia – radosne, dynamiczne, zaskakujące. To propozycja idealna do odważnych projektów, nie unikających wyrazistych kolorów czy rozmaitych kształtów, wzorów i materiałów. Stanowi oryginalne tło dla stylowych, designerskich przedmiotów o nowoczesnej formie, jak i dodatków i mebli inspirowanych estetyką vintage. Kolekcja ta świetnie sprawdzi się nie tylko w mocnych, opartych na kontraście aranżacjach, często będąc ich głównym punktem. Funky kryje w sobie także potencjał to tworzenia łagodniejszych, stonowanych i osadzonych w jednej tonacji przestrzeni, które łączą zabawę ekspresyjną formą z wyważonym, oszczędnym stylistycznie projektowaniem.
Otwarci na współpracę
Tubądzin zaprasza do współpracy wybitnych twórców designu i kultury (wśród nich m.in. Maciej Zień, Dorota Koziara, Wojciech Siudmak), organizuje prestiżowy konkurs dla młodych projektantów i architektów – Tubądzin Design Awards oraz angażuje się w działania edukacyjne, społeczne i ekologiczne.
Płytki marki Tubądzin powstają z naturalnych i szlachetnych surowców, a do ich zdobienia stosowane są bezpieczne dla zdrowia i przyrody barwniki. Mając na uwadze dbałość o środowisko, firma Tubądzin promuje zasady zrównoważonego rozwoju i inwestuje w innowacyjne rozwiązania – m.in. technologię Continua+, przyczyniając się tym samym do redukcji zużycia energii i emisji dwutlenku węgla do atmosfery. Firma angażuje się również w projekty proekologiczne i podejmuje działania zmierzające do wzrostu świadomości społeczności lokalnej w tym zakresie.
Fot. i oprac. na podst.:
mat. prasowe Tubądzin