Niektóre elementy wyposażenia wnętrz mają po prostu sprawnie działać, ale nie muszą dobrze wyglądać. Na przykład okapy kuchenne. Chwila, czy aby na pewno?
Niegdyś wygląd okapu bywał rysą na wizerunku perfekcyjnie zaprojektowanej kuchni. Dziś nie tylko skutecznie i niemalże bezszelestnie pomogą nam rozrzedzić gęstą atmosferę, ale też mogą poszczycić się nowoczesnym designem bez estetycznych kompromisów. Polska marka Globalo ma w ofercie ciche, wydajne i świetnie zaprojektowane okapy kuchenne w pełnym spektrum wariantów i sposobów mocowania: od przyściennych okapów kominowych, poprzez wyspowe czy sufitowe, aż po modele do zabudowy.
Okapy wyspowe i przyścienne jako piękne obiekty pożądania
W kuchni otwartej na salon umowną granicę strefy służącej gotowaniu często stanowi wyspa z płytą grzewczą. Jak umieścić nad nią wyciąg, by nie przytłoczył on wizualnie całego pomieszczenia? Podwieszane na cienkich linkach okapy wyspowe ze szkła hartowanego i stali, o intrygujących opływowych kształtach, mają walor dekoracyjny i zamiast szpecić wnętrze, dodają mu lekko industrialnego charakteru. Alternatywą może być także nieco kosmiczny cylindryczny okap.
Przyścienne okapy ze szkła hartowanego mają mocną, geometryczną formę, ale dzięki szlachetnym wykończeniom oraz jasnej kolorystyce potrafią wtopić się w tło i nie kraść show elementom dekoracyjnym. Ale mogą także stanowić mocny punkt aranżacji opartej na kontrastowych zestawieniach barw i wysunąć się na pierwszy plan ze swoim wyrazistym designem.
Tym, którym obce są industrialne klimaty i wolą niczym niezmąconą harmonię przytulnego wnętrza, przypadną do gustu działające w ukryciu okapy do zabudowy. Ich zaawansowane technologicznie wnętrzności kryją się pod niebudzącym podejrzeń frontem wiszącej szafki.
Wielu z nas oczekuje rozwiązań szytych na miarę, zwłaszcza w aspekcie precyzyjnego kolorystycznego dopasowania sprzętów do koncepcji kuchni. Nie wszyscy przecież musimy być zwolennikami ostentacyjnej stalowej szarości. Globalo pozytywnie zaskakuje możliwościami personalizacji, a zwłaszcza – pomalowania okapu na dowolny kolor z palety RAL.
Innowacyjność w parze z ekologią
Pierwszym krokiem w stronę ekologicznej świadomości jest wybór trwałego sprzętu wykonanego ze szlachetnych surowców, takich jak stali chromoniklowa i szkło hartowane. Dzięki temu nie wyląduje on na śmietniku po kilku latach. Ale można zrobić więcej – świadomie używać energooszczędnych okapów pracujących w klasie energetycznej A, z oświetleniem LED i nowoczesnymi filtrami plazmowymi, które nie pozwalają szkodliwym substancjom zanieczyszczać powietrza. Zapominalskim ciężar ekologicznej odpowiedzialności zdejmą z barków modele z sensorem pary, które włączają się, gdy wyczują wilgoć i nie pracują bez potrzeby.
Wespół w zespół, czyli pomoc w wyborze okapu kuchennego
Globalo nie pozostawia klienta samego sobie, zwłaszcza że ilość modeli i wariantów może wywołać u niego lekki zawrót głowy i uczucie decyzyjnego paraliżu. Eksperci marki przychodzą w sukurs, publikując w poradniku na stronie oraz na blogu szereg wskazówek i praktycznych informacji ułatwiających nie tylko rozstrzygnięcie technologicznych dylematów, ale także aranżację sprzętów w kuchni. Z kolei architektom wnętrz ułatwiają pracę, podsuwając gotowe narzędzia: modele 3D, wizualizacje, animacje i szczegółowe opisy produktów.
Po więcej informacji zajrzyjcie na stronę Globalo, a także profile marki na Facebooku, Instagramie i Pintereście.