Czy istnieją inwestycje na długie lata, które są jednocześnie ekonomiczne, ekologiczne i estetyczne? Oczywiście! Właśnie debiutują monokrystaliczne panele fotowoltaiczne polskiej marki Kratki, z których powstają wydajne i solidne elektrownie fotowoltaiczne. Połączenie zielonej energii z perfekcyjną funkcjonalnością sprawia, że na coraz większej ilości polskich dachów można oglądać panele zbudowane w technologii Low LID Mono PERC oraz Half-Cut. Nadszedł czas energii ze słońca!
Fotowoltaika dla początkujących
O tym, że warto wiedzieć, jak promieniowanie słoneczne zamienia się w prąd płynący w naszych gniazdkach, przekonuje Sebastian Czerwiński – regionalny kierownik do spraw fotowoltaiki z firmy Kratki.pl. – Pod pojęciem fotowoltaiki kryje się proces wytwarzania energii elektrycznej z promieniowania słonecznego i na tym kończy się wiedza wielu z nas. Ale ten proces przebiega w kilku etapach. W instalacji składającej się z ogniw zachodzi zjawisko fotowoltaiczne polegające na tym, że energia ze słońca zmienia się w prąd stały – tłumaczy ekspert. – Prąd, który powstaje, musi następnie trafić do falownika, gdyż w naszych gniazdkach potrzebujemy prądu zmiennego, a nie stałego. I dopiero taki prąd możemy wykorzystywać – dodaje.
Słońce obniży rachunki
Wydajne i solidne elektrownie fotowoltaiczne wytwarzają darmowy prąd, który może znacząco obniżyć rachunki – szacuje się, że nawet do 90% przy jednoczesnym dofinansowaniu z programu „Mój prąd”. Przykładowo przy inwestycji fotowoltaicznej o przybliżonej wartości 25 tys. zł, przy zużyciu własnym (bezpośrednim) 35%, zwrot kosztów następuje po mniej więcej pięciu latach. Warto podkreślić, że licznik dwukierunkowy pozwala na jednoczesne zliczanie energii wytworzonej przez własną minielektrownię, jak i tę pobraną z sieci energetycznej. Gdy zużywamy mniej, niż sami wyprodukujemy, wówczas nadmiar energii przekazywany jest do sieci, a system opustów dla prosumentów pozwala nam ją odebrać w 80%. Wśród ekonomicznych zalet fotowoltaiki warto wskazać także niezależność od podwyżek cen prądu oraz to, że zgodnie z polskim prawem instalację fotowoltaiczną można odpisać od podatku.
Zielona energia
– Wprowadzając na rynek moduły fotowoltaiczne Longi Solar o mocy 360 W, wychodzimy naprzeciw tym, którzy troszczą się o środowisko naturalne. My także wierzymy, że przyszłość będzie należeć do rozwiązań i urządzeń ekologicznych – takich, które chronią naszą planetę. Energia ze źródeł odnawialnych, w tym ze słońca, to właściwa droga rozwoju dla całego przemysłu energetycznego – podkreśla Sebastian Czerwiński – regionalny kierownik do spraw fotowoltaiki z firmy Kratki.pl. Energia ze słońca jest odnawialna i zrównoważona, czyli nigdy się nie skończy, a jej pozyskiwanie nie wpłynie negatywnie na jakość i długość życia przyszłych pokoleń. Panele fotowoltaiczne marki Kratki nie emitują żadnych zanieczyszczeń, co czyni je czystym źródłem energii. Dodatkowo, biorąc pod uwagę to, że promienie słoneczne docierają wszędzie, każdy może zainwestować w produkcję prądu ze słońca.
Eleganckie „dopełnienie” każdego dachu
Marka Kratki zadbała o to, by monokrystaliczne panele fotowoltaiczne były estetyczne, ale i praktyczne, dlatego można je montować na każdy rodzaj dachu. Jeden moduł Longi Solar posiada wymiary 1776 x 1052 x 35 mm, a montaż minielektrowni nie wymaga pozwolenia na
budowę. Solidna rama paneli oraz najwyższej jakości materiały, z których zostały wykonane, sprawiają, że są odporne na najtrudniejsze warunki: silne podmuchy wiatru, zalegający śnieg czy utrzymującą się długo mgłę. Niezwykle precyzyjne wykonanie paneli fotowoltaicznych oraz ich montaż na podzespołach renomowanych marek sprawiają, że polski producent udziela na nie aż 25 lat gwarancji (sprawność paneli fotowoltaicznych), 12 lat na ukryte wady oraz 2 lat na usługę montażu. W 2019 r. w Polsce powstały systemy fotowoltaiczne o łącznej mocy sięgającej prawie 830 MW. Energia ze słońca staje się realną alternatywą dla nieodnawialnych źródeł energii. Panele Longi Solar od Kratki.pl to inwestycja na długie lata, której wartość docenią także przyszłe pokolenia.
Fot. i oprac. na podst.:
mat. prasowe Kratki.com