Z jednej strony są zabawne, z drugiej odwołują się do wątków folklorystycznych lub nawiązują do sytuacji zagrożonych gatunków. Zobacz projekty, które odmieniają przestrzeń, niosąc za sobą historie albo... funkcjonalność i estetykę.
The Forest Spirits, projekt: Aleksandra Żeromska
Aleksandra Żeromska w kolekcji zdobionych ceramicznych obiektów-rzeźb daje wyraz wyobraźni związanej z polskim folklorem. Poprzez swoją kreatywność przywołuje żywe i przyjazne istoty, które żyją w harmonii z naturą i lasem. Te legendarne, choć trudne do znalezienia stworzenia mają odpędzać złe duchy i przynosić szczęście.
Bernardo, projekt: Elena Salmistraro
Panda jest międzynarodowym symbolem wszystkich zagrożonych gatunków (nie bez powodu jest również ikoną WWF). W tej rzeźbie ten uroczy, choć lekko leniwy niedźwiedź dumnie stoi na tylnych łapach. Nazwa Bernardo oznacza właśnie ‘silny i odważny jak niedźwiedź’, a Elena Salmistraro wyobraziła go sobie przyozdobionego niczym wodza plemienia. Rodzaj zbroi, korona z liści i gałęzi z jego ulubionego pożywienia, czyli bambusa zamienia go w bohatera gotowego do walki w obronie wszystkich innych zwierząt.
T-Table w wyjątkowej odsłonie, projekt: Jaime Hayon
Funkcjonalny, prosty i organiczny – T-Table jest łatwy do przenoszenia. Zaprojektowany jako pomocniczy mały stolik, który można ustawić obok krzesła, sofy lub leżanki. Bez wątpienia może służyć zarówno jako funkcjonalne miejsce, w którym odłożymy kubek z kawą, jak i sam w sobie stanowi element dekoracyjny. T-Table może pojawiać się we wnętrzach pojedynczo lub w zestawie, przypominając nam o grupie grzybów w lesie.
Fot. i oprac. na podst.: mat. prasowe BOSA