Panele winylowe na podłogę. Ta wykładzina podłogowa to idealny wybór do spa, gabinetów, biur i hoteli
Panele winylowe to rodzaj wykładzin obiektowych, które łączą w sobie zalety materiału syntetycznego i naturalnej wykładziny. Są przyjemne w dotyku, wodoodporne i trwałe, a przy tym występują w bogatej gamie kolorów i można je układać w wyszukane wzory. Te najwyższej jakości mogliśmy zobaczyć podczas Architect@Work dzięki 2tec2.
Z czego zrobione są panele podłogowe winylowe?
Podłogowe panele winylowe składają się w 90% z PCW i w 10% z włókna szklanego. Dodatek tego ostatniego czyni je niesamowicie odpornymi na zniszczenie – w przypadku obiektów użytkowych to zaleta nie do przecenienia. Wykładziny winylowe 2tec2 łączą w sobie tradycyjne tkactwo i nowoczesne materiały.
O nowych kolekcjach wykładzin obiektowych 2tec2 usłyszeliśmy podczas ostatniej edycji Architect@Work:
Zalety paneli winylowych
Uszkodzenia mechaniczne czy zalanie albo zwykłe ślady eksploatowania w miejscach, przez które przechodzą tłumy ludzi, są na porządku dziennym. Chyba że zastosuje się luksusowe płytki winylowe. Najtańsze panele winylowe nie spełnią dobrze swojej funkcji w pomieszczeniach narażonych na tyle czynników, ale panele winylowe, które cechuje wysoka klasa użyteczności, zniosą intensywne użytkowanie. Takie wykończenie podłogi będzie idealnym rozwiązaniem tam, gdzie potrzebna jest wysoka odporność na działanie wody, ale też w przypadku ogrzewania podłogowego. Inne zalety paneli 2tec2 to na pewno wyszukane, eleganckie wzory i wiele możliwości aranżacyjnych, które one dają, a także doskonałe właściwości akustyczne. Podłoga winylowa pochłania dźwięki, a także poprawia komfort pod stopami, co jest szczególnie cenne w przypadku pokoju hotelowego, pokoju dziecięcego czy gabinetu masażu.
Panele winylowe – w stronę ekologii
Winyl jest produktem termoplastycznym, może być wielokrotnie poddawany recyklingowi. To sprawia, że zastosowanie paneli winylowych przybliża nas w stronę ekologii – pozwala wielokrotnie wykorzystywać już użyte materiały. W przypadku kolekcji Strata firma 2tec2 zredukowała użycie surowców pochodzenia kopalnianego na rzecz surowców pochodzenia roślinnego o 45%. Podkłady akustyczne pochodzą z przetworzonego materiału PET, a sam materiał, z którego utkano wykładziny winylowe, nadaje się do ponownego recyklingu.
Winylowe panele podłogowe niczym drewno i skała
Najnowsze kolekcje paneli winylowych 2tec2 powstały z inspiracji naturą. Panele z kolekcji Silva wyglądem przypominają deski. Co ważne, panele można montować albo klasycznie, obok siebie, albo ułożyć je we wzór jodełki. Z kolei kolekcja Strata to podłogi winylowe inspirowane ziemią, a dokładnie różnymi jej warstwami. Winylowe panele podłogowe mogą być ułożone w jodłę francuską lub zostać ułożone we wzór rombów.
Skorzystaj z paneli winylowych w dowolnym pomieszczeniu
Panele winylowe z racji swoich właściwości sprawdzą się w różnych pomieszczeniach, szczególnie w tych, gdzie uszkodzenia mechaniczne podłogi są najbardziej prawdopodobne – czyli np. w biurach, w których ciągłe przesuwanie foteli komputerowych i innych mobilnych mebli i sprzętów mogłoby spowodować odkształcenie lub przetarcie zwykłej wykładziny. Panele drewniane szybko uległyby zniszczeniu, z kolei płytki ceramiczne nie byłyby tak bezpieczne i komfortowe w użytkowaniu, nie pochłaniałyby też dźwięków, których szczególnie w przestrzeni open space jest sporo.
Panele winylowe – elastyczne i solidne
Materiał użyty do produkcji wykładzin obiektowych 2tec2 jest wodoodporny i posiada certyfikat higieniczny, znosi też duże obciążenia oraz intensywne użytkowanie, dlatego doskonale nada się do ciągów komunikacyjnych, jako podłoga w siłowniach, hotelach czy przestrzeniach biurowych. Wierzchnia warstwa przędzy barwiona jest w masie, dzięki czemu nie widać zużycia wykładziny winylowej.
Czy panele podłogowe winylowe nadają się na ogrzewanie podłogowe?
To nieprawda, że przy ogrzewaniu podłogowym bezpieczny będzie tylko montaż płytek na podłodze. Posadzka czy płytki ceramiczne to naprawdę nie jedyny wariant, gdy chcemy mieć podgrzewaną podłogę w domu czy gabinecie. Jak się okazuje, winyl jest doskonałym przewodnikiem ciepła, a podłogi z niego wykonane idealnie nadają się do montażu na „niskotemperaturowej” instalacji ogrzewania podłogowego. Instrukcje instalacji i wytyczne takiego montażu znajdziemy na stronie dedykowanego producenta.
Fot. i oprac. na podst.: mat. prasowe 2tec2