Energetyzująca kąpiel to dopiero początek domowego rytuału… Bez względu na to, czy lubisz wannę, czy prysznic bez wątpienia we własnej łazience musisz czuć się dobrze.

Nie będzie to trudne z kabinami Modo od Radaway. W oczy rzucają się modele z dekoracyjną kratką wykonaną z farby ceramicznej, którą wtapia się w szkło w procesie hartowania. Takie rozwiązanie gwarantuje niezwykłą trwałość, a także odporność na ścieranie oraz promieniowanie UV. Modele Frame wyróżnia z kolei czarna ramka, również wykonana farbą ceramiczną.

Kabina z serii Modo, Radaway
Kabina z serii Modo, Radaway
Kabina z serii Modo, Radaway
Kabina z serii Modo, Radaway

Charakteru naszej łazience nadadzą również ciekawe lustra.

Wersja dla odważnych to po prostu sztuka we wnętrzu… i to dosłownie. Zobaczcie tylko na serię luster Collage, która poprzez użycie wyrazistych, nawiązujących do architektury motywów graficznych, nadaje łazience własną, klarowną interpretację. Collage to precyzja wykonania oraz eleganckie detale. Projekt powstał przy współpracy ze znanym architektem, Luci Garofalo, którego wystawę szkiców architektonicznych można było oglądać niedawno w showroomie Antonio Lupi w Stabbie. Konsekwencją wystawy była chęć dalszej współpracy i przeniesienie wybranych rysunków Garofala na lustrzaną taflę. Podczas stworzenia projektu pokuszono się o zastosowanie techniki kolażu, opierającej się na nakładaniu na siebie poszczególnych fragmentów. Finalny obraz lustra zrodził się poprzez nałożenie na siebie kilku tafli: pierwszej częściowo lustrzanej, drugiej, z częściowym nadrukiem na przezroczystym tle i warstwy drukowanej grafiką umieszczonej na białym podłożu. Niewielka odległość pomiędzy taflami tworzy trójwymiarowy efekt, w których ostatnia, architektoniczna warstwa zdaje się definiować unikalny związek z osobą, która się w niej przegląda.

Studio Forma 96, Antonio Lupi
Studio Forma 96, Antonio Lupi
Studio Forma 96, Antonio Lupi

Pamiętajcie o jednym. Gorąca kąpiel to doskonały sposób na rozgrzanie ciała, ale i… ukojenie naszych emocji. Od dawna wiadomo, że zapach ma terapeutyczne działanie i pozwala się łatwiej odprężyć.

Zestaw do kąpieli, Piedaterre, Archidzieło
Migoczące światło i ulatniające się wraz z płomieniem aromaty przenoszą w błogi świat marzeń

Dlatego w czasie kąpieli, oprócz skorzystania z olejków, dobrze jest również zapalić kilka świec zapachowych. Migoczące światło i ulatniające się wraz z płomieniem aromaty przenoszą w błogi świat marzeń.

Świeca zapachowa, L’Objet, Archidzieło
Świeca zapachowa, L’Objet, Archidzieło

Po kąpieli, najlepiej zawinąć się w płaszcz kąpielowy, np. z kolekcji Kenzo. Miękka, gruba bawełna frotte – i od razu robi się przyjemniej.

Płaszcz kąpielowy od KENZO, Archidzieło

Teraz już tylko pora na filiżankę aromatycznej herbaty. Parzenie naparu powinno być sztuką samą w sobie. Do pełnej celebracji przyda się więc piękna zastawa.

Piedaterre, Archidzieło

Czy macie wątpliwości co do tego, że po tak spędzonym wieczorze, kolejny dzień rozpoczniemy zrelaksowani i pełni energii?

Fot. i oprac. na podst.:
mat. prasowe Archidzieło, Studio Forma 96, Radaway