Ciepło, elegancja i trwałość? Tak, to możliwe – tu płaszczyzną porozumienia staje się podłoga. Winylowa, a jakże. Będąc równie dobrej jakości, może wyglądać niczym drewniana. Jest ciepła, a do tego antypoślizgowa i odporna na wodę oraz zabrudzenia.

podłoga winylowa imitująca deski w przedpokoju
VOX

Alternatywa dla drewna: deska winylowa w łazience

Klasyczna deska położona w łazience budzi wiele obaw. Narażenie jej nie tylko na wilgotność powietrza, ale wprost na zalanie to nie najlepszy pomysł, chyba że… położymy deskę winylową. Tę można układać niczym zwykłą deskę w dowolne wzory, i będzie do złudzenia przypominała naturalne drewno. A jednak na pewno przypomnimy sobie, że to winyl, kiedy zachlapiemy podłogę przy wannie czy prysznicu. Nawet bez natychmiastowej interwencji z mopem w ręku wciąż będzie jak nowa! Niebagatelne znaczenie w łazience ma również antypoślizgowość podłogi. Panele winylowe mają tę właściwość, zapewniają zatem bezpieczeństwo tam, gdzie nietrudno o wypadek. A przy okazji można je stosować z ogrzewaniem podłogowym.

podłoga winylowa drewnopodobna w białej łazience
Proj. Anna Maria Sokołowska

Podłoga winylowa w kuchni

Kuchnia to kolejne pomieszczenie, w którym podłoga wymaga specjalnego traktowania. Chyba że jest winylowa. Wtedy wymaga tylko położenia. Gdy zdecydujemy się na podłogę winylową w kuchni, zaoszczędzimy sobie nieco sprzątania, jest ona bowiem antystatyczna i nie przywiera do niej kurz. Jest również elektrostatyczna, czyli się nie elektryzuje, a także – co w kuchni najważniejsze – odporna na plamy. Brud ani barwiące ciecze nie wnikają w podłogę winylową, dzięki zastosowaniu w niej materiałów ochronnych. Dodatkowym atutem, szczególnie tam, gdzie używa się otwartego ognia, jest niepalność podłogi winylowej.

winylowa podłoga drewnopodobna w czarnej kuchni
QUICK-STEP
ciemna podłoga winylowa drewnopodobna w kuchni
Armstrong Flooring

Podłoga dla właścicieli psów

Jeżeli decydujemy się na czworonoga w mieszkaniu, musimy się liczyć z zadrapaniami i wgnieceniami desek albo nieprzyjemnym stukaniem pazurków na panelach czy płytkach ceramicznych. Dlatego dobrym wyborem będą panele winylowe, które są nie tylko odporne, ale także niwelują odgłos stukania. Gdy warstwa nośna panelu zostanie połączona z tłumiącą strukturą PVC, powstanie hybryda, której niestraszne pazury żadnego zwierzęcia, a nawet stukot obcasów.

podłoga winylowa drewnopodobna we wzór jodełki
BAQBAU
ciemna podłoga winylowa w geometryczne kształty pod szarą sofą i metalowo-drewnianym nowoczesnym krzesłem
BAQBAU
winylowa podłoga w biało-czarne sześciokąty w czarnej kuchni
BAQBAU
jasna podłoga winylowa w przestronnej jasnej sypialni
BAQBAU

Fot. i oprac. na podst.:
mat. prasowe QuickStep, Anna Maria Sokołowska, BAQBAU, VOX, Island Carpet