Stół. To właśnie wokół niego będzie toczyć się życie przez świąteczne dni. Nie ulega wątpliwości, że znakomity smak potraw powinien iść ramię w ramię ze wspaniałą zastawą i zmyślną aranżacją stołu.
Święta to czas, gdy na plan pierwszy wysuwają się detale. Urokliwa zastawa, ładnie ubrany stół, zachęcający by się rozgościć i po prostu być razem. W tym roku trendy w dekoracji stołu wskazują na to, że powinno być naturalnie, dlatego na stole położymy żywe rośliny i cięte gałązki, np. ostrokrzewu lub jemioły, ale również szyszki, czy wieńce.
Ceramika z myślą o świętach
Najprościej jest kupić cały zestaw. Wówczas wszystkie jego elementy będą do siebie pasować. Obok całościowych konceptów, jak premierowa dekoracja kolekcji „Aida” marki Rosenthal, sprawdzą się również dodatki.
Na naczyniach dedykowanym świątecznemu ucztowaniu pojawiają się motywy czerwonej poinsecji, czyli betlejemskiej gwiazdy albo ostrokrzewu. Wszystko to w gustownej oprawie: eleganckiej bieli przełamanej kolorami świąt: czerwienią i zielenią. Zdobią one powierzchnię kubków, talerzy i salaterek, które sprawdzą się na stole nie tylko od święta.
Świąteczne akcenty można zastąpić po prostu zwykłą elegancją.
Niech za przykład posłużą kolekcje TAC od Rosenthala czy Sofia z Polskiej Fabryki Porcelany w Ćmielowie i Chodzieży.
Siła detalu i dodatków
Oprócz tego, na stole mogą znaleźć się i inne świąteczne dodatki, np. jak szopka, czy śnieżna kula będąca pozytywką albo figurki aniołków. Sprawdzą się zwłaszcza w zestawieniu z elementami roślinnymi. W końcu święta to czas, w którym znów stajemy się dziećmi, czego dowodem jest radość z podarowanych i otrzymanych prezentów, wspólnych spotkań, niepowtarzalnych zapachów… Lampiony, śnieżne kule-pozytywki czy bożonarodzeniowa szopka od marki Lenox pomogą stworzyć wyjątkową atmosferę i cieszyć się magią zimowego czasu.
Pamiętajmy jednak, że święta to nie tylko stół. Świąteczne akcenty, w formie bombek świetnie sprawdzą się również wtedy, gdy wstaniemy od stołu i zbierzemy się przy choince.
Fot.: Rosenthal, Polska Fabryka Porcelany w Ćmielowie, Manufaktura w Bolesławcu, Lenox, Arzberg, Hutschenreuter