Wyglądają jak z drewna, ale są z kamionki. Rzeźbiarskie lampy

Lampy z kamionki, które wyglądają jak z drewna. Jak powstają lampki z serii Layers of…, których twórczynią jest Evelina Kudabaite?

Rzeźbiarski element oświetleniowy kontynuuje eksplorację otaczających nas obiektów przemysłowych i architektonicznych.

Obiekty tworzone przez Evelinę Kudabaite sprawiają wrażenie nakładających się na siebie warstw i łączą ze sobą dość spontanicznie, co sprawia, że kamionkowe półcylindry przypominają tu zabawę klockami.

Wyglądają jak z drewna, ale są z kamionki. Rzeźbiarskie lampy

Wyglądają jak z drewna, ale są z kamionki. Rzeźbiarskie lampy

Dzięki sztywnej konstrukcji i matowej w dotyku powierzchni projekty balansują pomiędzy nowoczesną precyzją i zmysłowym rzemiosłem.

Miękkie cienie podkreślają ślady dotyku pozostawione przez ich twórcę i uświadamiają nam pracę rąk ludzkich, jaka stoi za obiektem.

Wyglądają jak z drewna, ale są z kamionki. Rzeźbiarskie lampy

Wyglądają jak z drewna, ale są z kamionki. Rzeźbiarskie lampyWyglądają jak z drewna, ale są z kamionki. Rzeźbiarskie lampy

Wyglądają jak z drewna, ale są z kamionki. Rzeźbiarskie lampy

Fot. i oprac. na podst.:
mat. prasowe Evelina Kudabaite / kudabaite.com

Oceń ten artykuł

How useful was this post?

Click on a star to rate it!

0 / 5. 0

No votes so far! Be the first to rate this post.

Katarzyna Księżopolska - Redaktor naczelna MAGAZIF.com

Redaktor naczelna portalu MAGAZIF.com. Z wykształcenia socjolog i filolog polski. Autorka wywiadów, relacji z wydarzeń, poradników i raportów dla branży architektury, designu i wnętrz; moderatorka paneli dyskusyjnych, rozmów i spotkań; prowadząca warsztaty i konsultacje dla architektów i projektantów w zakresie komunikacji. Kierowniczka produkcji filmów dokumentalnych, poświęconych branży wnętrzarskiej. Cyklicznie dokonuje autorskiego przeglądu inspiracji, nowości oraz wydarzeń branżowych w ramach formatu „MAGAZIF NEWS”. Zasila szeregi jury najważniejszych konkursów branżowych w Polsce – m.in. Dobry Wzór, Międzynarodowe Biennale Architektury Wnętrz w Krakowie, must have przy Łódź Design Festival, Diament Meblarstwa. Pierwsze doświadczenia zawodowe zdobywała w branży badawczej, zajmując się badaniami marketingowymi, koordynacją międzynarodowych projektów oraz consultingiem dla firm w zakresie wdrożeń produktowych i strategicznych. Miłośniczka designu i mody.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama