Bozzetti zaskakuje nas odważnym wplataniem transparentnych elementów do swoich stylowych mebli. Nie ma tu mowy o jednolitej tafli szkła czy tworzywa sztucznego, która sprawia, że mebla prawie nie widać. Przezroczystość w projektach Bozzetti musi frapować, dlatego np. w Szyfonierze mamy jedną klasyczną drewnianą nogę, ale też dwie przezroczyste oraz przezroczystą nadstawkę.

wyjątkowa szyfoniera od Bozzetti z jedną drewnianą nogą o dwoma przeźroczystymi
Szyfoniera, Bozzetti

Trudno uwierzyć, że ta nowoczesna wariacja na temat XVIII-wiecznej komódki ma już 20 lat! Projekt szyfoniery powstał bowiem na długo zanim architekci Karolina Błażucka i Marek Błażucki postanowili rozszerzyć swoje architektoniczne doświadczenie o projektowanie mebli i założyć markę Bozzetti. Dzięki wieloletniemu prowadzeniu studia architektonicznego para projektantów doskonale wie, czego w ofercie producentów mebli może brakować ich kolegom po fachu oraz klientom, dla których ci aranżują wnętrza. Dlatego w pracowni Bozzetti powstają projekty mebli, które można później personalizować na wiele sposobów, a także mebli, które są „tym czymś”, czego wnętrzu brakowało. Wystarczy spojrzeć na wspomnianą Szyfonierę – raz postawiona w jakiejś przestrzeni, opanuje ją totalnie. Mimo że to mebel, który jest w pomieszczeniu jakby przelotem, jakby nie do końca. A jednak raz zauważony, na pewno stanie się jego centralnym punktem.

wyjątkowa jasna szyfoniera od Bozzetti z czterem szufladkami z dwoma przeźroczystymi nogami
Szyfoniera, Bozzetti
wyjątkowa jasna szyfoniera od Bozzetti z czterem szufladkami z dwoma przeźroczystymi nogami od góry
Szyfoniera, Bozzetti
wyjątkowe biurko dla architektów DIAG od Bozzetti z drewnianym blatem na czarnych nogach w czterech wersjach kolorystycznych
DIAG, Bozzetti

Twórcy młodej na polskim rynku marki wkroczyli w świat projektowania mebli z impetem, jako debiutanci na poznańskich targach MEBLE POLSKA 2019 zdobywając Złoty Medal. Nagrodą jury wyróżniło biurko DIAG – niewielkie, drewniane, lekkie, które doskonale sprawdzi się do pracy w domu. Jak to zwykle z Bozzetti bywa – dostępne w wielu wariantach, z detalami w różnych kolorach. Projektanci wychodzą oczywiście od funkcjonalności – każdy ich mebel ma konkretną funkcję, dodatkowe schowki czy miejsce na organizer – ale ich podejście do konstrukcji mebla jest nieszablonowe. To samo tyczy się materiałów, stąd np. łączenie drewna ze szkłem, jak w przypadku biurka Dottore. Dzieje się tu naprawdę dużo. Mamy stal, szkło, drewno, a nawet skórę, którą pokryto przesuwany blat. I oczywiście transparentność, z którą zapoznała nas już Szyfoniera.

czarne detale w biurku dla architektów DIAG od Bozzetti
DIAG, Bozzetti
wyjątkowe ciemne biurko Dottore od Bozzetti z drewnianym blatem z tylnymi przeźroczystymi nogami z półką nad blatem
Dottore, Bozzetti
wyjątkowe srebrne biurko Dottore od Bozzetti z drewnianym blatem z tylnymi przeźroczystymi nogami z półką nad blatem
Dottore, Bozzetti

Meble od Bozzetti to subtelne akcenty, które zwracają uwagę niesztampowym potraktowaniem klasycznej konstrukcji mebla. Niby zachowują wszystkie parametry, a jednak wyłamują się ze schematu. Nie ordynarnie, tylko z lekkością – dają miejsce na oddech. Dla nas jest to oddech zachwytu, dla architekta oddech ulgi, że wreszcie powstał obiekt na miarę jego wyobrażeń.

wyjątkowe lustro Tremo od Bozzetti na srebrnych metalowych nogach
Tremo, Bozzetti
wyjątkowe lustro Tremo od Bozzetti na ciemnych metalowych nogach
Tremo, Bozzetti

Fot. i oprac. na podst.:
mat. prasowe Bozzetti