Żaluzje drewniane i potencjał nowoczesnych zestawień – nawiązania do natury
Żaluzje drewniane to dziś jedno z popularnych rozwiązań. Warto przy tym wiedzieć, że naturalne drewno lubi połączenia z innymi materiałami przenoszonymi do wnętrz niemal 1:1 z otaczającego nas świata. W ten sposób zestawiając je np. z kamieniami, tworzymy nową jakość. Jesteśmy pewni, że zakochasz się w żaluzjach drewnianych na nowo i stworzysz wnętrze, któremu nie braknie ponadczasowego uroku.
Drewniane żaluzje wewnętrzne i natura
Inspiracja naturą od dawna rządzi współczesnym designem. Przebywanie w pomieszczeniach, w których dominuje drewno, kamień czy naturalna roślinność uspokaja, odpręża i pozytywnie wpływa na nastrój domowników. Materiały te, mimo tego, że stosowane są od wieków, stały się symbolem nowoczesności. Z tego względu coraz częściej pojawiają się tam, gdzie stawia się na jakość i dobry gust, gdy chodzi o wystrój wnętrza.
Poza tym, żaluzje w ramie okiennej odznaczają się wieloma zaletami. Taki sposób na aranżację okien pozwala w pełni decydować o ilości wpadającego do pomieszczenia światła, a przy tym powoduje, że w upalne dni, promienie słoneczne nie będą aż tak uciążliwe.
Żaluzje drewniane pasują do każdego wnętrza
Montaż żaluzji drewnianych też jest prosty i często możemy kupić je w dedykowanym dla nas rozmiarze (żaluzje drewniane na wymiar) oraz wybrać sposób sterowania. Ponadto, rolety drewniane, czy żaluzje występują w wielu różnych kolorach. Bo choć wykonane są z drewna, to poza naturalnymi barwami, spotkamy na rynku żaluzje drewniane białe, szare, a nawet czarne. Żaluzje drewniane, np. te od ANWIS, są niezwykle uniwersalne: to doskonałe rozwiązanie do sypialni, salonu czy kuchni – wszak lamele wykonane z drewna pasują właściwie do każdego wnętrza.
Wysoka jakość żaluzji drewnianych
Nowoczesne żaluzje wykonane są najczęściej z azjatyckich gatunków drewna (np. żaluzje bambusowe). Charakteryzują się odpornością na działanie promieni słonecznych. W zależności od kolekcji, lamele mogą być gładkie lub posiadać widoczną fakturę, które dodają niepowtarzalnego wdzięku. To właśnie w tym tkwi ich urok i ponadczasowa wartość. Możemy też zdecydować o szerokości lameli i wybrać tę, która będzie pasowała do konkretnej ramy okiennej.
Żaluzja drewniana w zestawieniach: z czym połączyć drewniane osłony?
Oczywiście, naturalny klimat wnętrza uzyskamy decydując się na drewno również w innych elementach wyposażenia. Coraz częściej idziemy jednak o krok dalej. A co gdyby żaluzje drewniane zestawić we wnętrzu z innymi naturalnymi materiałami, jak chociażby kamień? Ich połączenie to obecnie pożądana kombinacja.
Naturalne piękno kamienia mogą wydobyć nie tylko drewniane panele podłogowe lub ścienne. Dyskretnie wpadające przez żaluzje drewniane światło czy promienie słoneczne mogą stworzyć we wnętrzu prawdziwie magiczną aurę. Promienie słońca przechodzące pomiędzy lamelami pozwalają wydobyć piękno i blask kamieni naturalnych, jakie znajdą się w aranżacji za sprawą płytek podłogowych, kafli, donic i innych typowo dekoracyjnych elementów.
Żaluzje drewniane i kamień: produkty najwyższej jakości
Drewno i kamień prezentują się idealnie w każdym wydaniu. Kamień w towarzystwie drewna nabiera dodatkowego naturalnego blasku, a drewno zyskuje atrakcyjną i kontrastującą oprawę. Nowoczesne żaluzje drewniane charakteryzuje przede wszystkim ich ponadczasowy design, dzięki któremu idealnie prezentują się w eleganckich i minimalistycznych przestrzeniach, jak również tych industrialnych i utrzymanych w rustykalnym stylu. W końcu materiał naturalny, jakim jest drewno, koresponduje z prostotą i sielskością. Tę znajdziemy również w stylu skandynawskim.
Drewniane żaluzje – patent na przytulność
Nowoczesne żaluzje drewniane wewnętrzne bez wątpienia przyczynią się do stworzenia przytulnej atmosfery. Połączenie drewna i kamienia szczególnie efektownie prezentuje się w łazienkach. Zimny kamień i ciepłe drewno pomogą wyczarować atmosferę prawdziwego SPA w takich pomieszczeniach.
Współczesny design wyjątkowo ceni naturalne materiały. Ich połączenie idealnie wpisuje się w filozofię biophilic design, czyli projektowania wzorowanego pięknem nietkniętej ludzką ręką przyrody i wprowadzania elementów natury do wnętrz. Warto zdecydować się na drewno i kamień, które mają tę zaletę, że pięknie się starzeją, zyskując z czasem dodatkowej szlachetności. Dzięki temu pozwalają w pmieszczeniu podtrzymywać efekt ładu i harmonii pomimo upływu lat.
Fot. i oprac. na podst.:
mat. prasowe ANWIS