VANK weźmie udział w dwóch najważniejszych wydarzeniach designu tego sezonu: ORGATEC w Kolonii oraz Dutch Design Week w Eindhoven. W dniach od 22 do 25 października na ORGATEC odkryjecie przełomowe rozwiązania, które redefiniują przyszłość pracy. Równolegle, w dniach od 19 do 27 października, VANK zaprezentuje swoje projekty podczas Dutch Design Week, gdzie kreatywność i nowatorski design nabierają nowego wymiaru. Oba wydarzenia będą wyrazem zaangażowania VANK w biodesign oraz gospodarkę cyrkularną, a także okazją do zaprezentowania kolejnych rozwiązań akustycznych z biomateriału.
VANK na ORGATEC – z nową koncepcją targów i interaktywnymi przestrzeniami Focus Area
Od 22 do 25 października 2024 roku przyszłość miejsc i stylu pracy będzie w centrum uwagi na targach ORGATEC w Kolonii. ORGATEC 2024 to wydarzenie, którego nie może przegapić nikt, kto chce aktywnie uczestniczyć w kształtowaniu przyszłości pracy. Z nową koncepcją targów oraz innowacyjnymi przestrzeniami Focus Area, czołowe międzynarodowe targi zapewnią kompaktowy przegląd najważniejszych tematów branżowych.
Na ORGATEC odwiedźcie interaktywną przestrzeń o powierzchni 500 m², Focus Area, poświęconą cyrkularnym rozwiązaniom w branży mebli biurowych – #theCircularHouse w hali 4.2. W interaktywnym przestrzeni będziecie mogli wziąć udział w inspirujących prelekcjach i dyskusjach panelowych profesjonalistów branży. Projekty VANK, partnera tej strefy wyposażającego także Circular Lounge, podkreślają potencjał odnawialnych surowców roślinnych jako alternatywy dla tradycyjnych materiałów, a także znaczenie cyrkularnych kolekcji soft-seating, mobilnych rozwiązań akustycznych oraz wagę agilności i modułowości.
ORGATEC
Termin: 22–25 października 2024
Lokalizacja: Koelnmesse, Kolonia, Niemcy
Hala 4.2, Focus Area #TheCircularHouse / Stanowisko: B41/D40 / wtorek–piątek, 9:00–18:00
Dutch Design Week: VANK częścią Isola Design w sercu Strijp-S
Oprócz Kolonii, marka VANK będzie prezentowana na wydarzeniu grupy Isola Design w głównym obszarze Dutch Design Week: Strijp-S. Dutch Design Week to największy holenderski festiwal poświęcony sztuce projektowania, odbywający się w mieście innowacji – Eindhoven. Kuratorzy tegorocznej wystawy Disclosure Isoli przekształcą przestrzeń o powierzchni 300 m² – najniższą kondygnację ikonicznego Area 51 – największego krytego skateparku w Holandii. Ponad 40 niezależnych projektantów i studiów zaprezentuje się w tej tętniącej życiem przestrzeni, gdzie odbędą się prelekcje, sesje networkingowe, angażujące warszaty oraz eventy. VANK zbuduje mobilny pop-up, którego bazą będzie biomateriał.
DDW / Isola Design Festival
Termin: 19–27 października 2024
Lokalizacja: Area 51, Strijp-S, Eindhoven, Holandia / codziennie, 11:00–18:00
Dutch Design Week w kompleksie Piet Hein Ekk: Współpraca z Łódź Design Festival
W Eindhoven VANK będzie gościć także jako partner Łódź Design Festival i wystawy Polish Job 2.0. Oprócz lokalności, nostalgii i innowacyjności, kuratorzy poruszą również wątki odpowiedzialności oraz zaradności. Wystawa Polish Job 2.0 obejmuje modułowy system z biomateriału VANK_CUBE, zaaranżowany jako regał oraz komplet puf i stolików do spotkań. Produkt otrzymał od ŁDF tegoroczną nagrodę must have.
DDW/ Polish Job 2.0.
Termin: 19–27 października 2024
Lokalizacja: fffunction.studio, Halvemaanstraat 18H, Eindhoven, Holandia / 19-26.10.2024, 11:00-18:00,
27.10.2024, 11:00-16:00.
Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny
Oprowadzenie po wystawie odbędzie się w niedzielę 20.10 o godz. 12.00.
Premiery rozwiązań cyrkularnych VANK dla przestrzeni publicznych
Tej jesieni VANK zaprezentuje przede wszystkim potencjał odnawialnych surowców roślinnych jako alternatywę dla tradycyjnych materiałów meblarskich. Dzięki nowoczesnym technologiom torują one drogę do bardziej zrównoważonej przyszłości. Wykorzystując roślinne surowce, VANK minimalizuje zużycie drewna i materiałów ropopochodnych, przyczyniając się tym samym do rozwoju gospodarki cyrkularnej oraz walki z kryzysem klimatycznym.
Len i konopie, dzięki szybkiemu wzrostowi i ekologicznym właściwościom, stanowią idealny surowiec do realizacji tej wizji. W fazie szybkiego wzrostu pochłaniają one CO2 z atmosfery, przekształcając go w biomasę w procesie fotosyntezy. Z biomateriałów tych VANK tworzy przyjazne zdrowiu panele akustyczne — elementy ściennych kompozycji, mobilnych ścianek i przegród biurowych, a także boksów-kabin do spotkań oraz pracy indywidualnej.
Oba prestiżowe eventy są okazją, aby zobaczyć kolejne rozwiązania akustyczne. Pierwszym z nich jest nowy projekt panelu 3D z biomateriału opracowany we współpracy z architektami Bidermann + Wide i oparty na technologii VANK – BRICKS. Kierowane przez Macieja Bidermanna studio z Poznania, specjalizuje się w tworzeniu architektury wnętrz w zgodzie z ideą future-conscious design, uwzględniając potrzeby zarówno ludzi, jak i planety.
Drugim nowym rozwiązaniem jest mobilna, modułowa ściana akustyczna VANK_FLIP, która pozwala na strefowanie przestrzeni i poprawę komfortu akustycznego w otwartych pomieszczeniach. Wyjątkowa zdolność ścianki, obustronnie pokrytej panelami, do skutecznego skracania czasu pogłosu została potwierdzona naukowo przy użyciu zaawansowanego modelowania akustycznego. Panele wykonane są z naturalnych biomateriałów, co eliminuje ryzyko narażenia pracowników na szkodliwe substancje. Ścianki VANK_FLIP w otwartych przestrzeniach wpływają pozytywnie na samopoczucie psychiczne i fizyczne pracowników. Dzięki ruchomym segmentom, użytkownicy mogą kontrolować swoją dostępność, otwierając lub zamykając wybrany segment – niczym okienko. To rozwiązanie zostało stworzone z myślą o komforcie osób neuroatypowych.
Uzupełnieniem rozwiązań akustycznych, stosowanych głównie w przestrzeniach biurowych, będą cyrkularne kolekcje soft-seating do aranżacji miejsc spotkań i odpoczynku. VANK_LOOP to nowa linia ekologicznych siedzisk, zaprojektowana przez duńskie studio Hans Thyge & Co dla DesignBite DK we współpracy z VANK. Pufy LOOP są doskonałym przykładem upcyklingu – są w 100% tapicerowane upcyklingowanymi odpadami przemysłowymi dywanów Ege Carpets DK.
LOOP wyróżnia się funkcjonalnością i skandynawskim stylem. Jego okrągła, kompaktowa forma idealnie wpasowuje się w nowoczesne wnętrza – zarówno publiczne, jak i domowe – dodając im przytulności. Dzięki lekkiej konstrukcji oraz poręcznemu uchwytowi, pufy, dostępne w dwóch rozmiarach, są łatwe do przenoszenia i doskonale sprawdzą się także jako podnóżek. Jako uniwersalne obiekty, służą do miejsc spotkań, wymiany myśli i odpoczynku.
W imieniu VANK zachęcamy profesjonalistów z branży designu, dziennikarzy oraz entuzjastów do odwiedzenia marki na nadchodzących wydarzeniach. Będzie to okazja, by odkryć nieograniczone możliwości projektowania cradle to cradle oraz jego wpływ na nasze otoczenie.
WHAT THE VANK
Polski zespół architektów, inżynierów i rzemieślników. Tworzy meble. Obiekty. Znaki w przestrzeni. Przedmioty zaprojektowane inteligentnie – z poszanowaniem naturalnego środowiska oraz wykonane przy użyciu nowoczesnych technologii. Misją VANK jest tworzenie cyrkularnego modelu gospodarki, wpływa na zmniejszenie ilości odpadów i zwiększenie zużycia surowców biodegradowalnych, odnawialnych i wtórnych.
Fot. i oprac.: na podst. mat prasowe VANK