Targi imm Cologne otwierają kalendarz największych imprez targowych w branży wnętrzarskiej. Do Kolonii ściągają rokrocznie wystawcy, a jak się przekonaliśmy, w nadchodzącej edycji nie zabraknie i tych pochodzących z Polski.
Już od 13 do 19 stycznia w niemieckiej Kolonii ponownie zabije serce światowego designu. Pierwsze cztery dni poświęcone są profesjonalistom i relacjom B2B, dwa ostatnie to czas przewidziany dla pozostałych gości.
Targi w Kolonii to bez wątpienia imponujące rozmachem, międzynarodowe wydarzenie: zeszłoroczną edycję odwiedziło niemal 150 tys. profesjonalistów i pasjonatów designu, pochodzących ze 145 krajów. Czekała na nich oferta ponad tysiąca wystawców.
Tegoroczna edycja zapowiada się równie ciekawie. Jeśli wybieracie się do Kolonii, koniecznie odwiedźcie stoiska polskich marek, bo ich – możecie być pewni – w edycji 2020 nie zabraknie. Zobaczcie listę tych, które będziecie mogli spotkać.
Atelier 1925
Atelier 1925 to piękno ukryte w świetle lamp art déco, stylowych meblach oraz innych niebanalnych przedmiotach wyposażenia wnętrz. Są oczywiście produkowane oraz projektowane w Polsce. Na co stawia marka? M.in. na wyrafinowane detale, kolorystykę, a także precyzyjnie ułożony rysunek naturalnego drewna. Meble, lampy czy klamki spod ręki projektantów 1925 bazują na prostych pomysłach, które mają moc odmieniania codziennych przedmiotów w wysokiej klasy produkty, którymi będziecie chcieli się otaczać.
BRUNI
To ręcznie wykonywane meble, które łączą surowość i nowoczesność stali z ciepłym drewnem. – Pasjonują nas sęki, spękania i ciekawe usłojenie, bo dzięki temu każdy kawałek drewna jest jedyny w swoim rodzaju – nigdy nie powstaną dwa takie same egzemplarze stołu czy konsoli. Wszystkie nasze produkty wykonywane są na indywidualne zamówienie, dzięki temu możemy je w pełni spersonalizować. Realizujemy również projekty indywidualne – mówią przedstawiciele marki. – Na targach w Kolonii zaprezentujemy modele stołów z wyszukanego drewna o pięknych przerostach, oryginalnego wędzonego dębu, a także naszą nowość, która powstała z miłości do drewna – drewniane okulary – dodają.
CREADOOR
CREADOOR to polska marka ekskluzywnych drzwi wewnętrznych, mebli oraz zintegrowanych zabudów ściennych z grafiką 3D.
Wzorom tym daleko do naklejek czy płaskich obrazów. – To precyzyjnie wyryta grafika z widoczną i wyczuwalną głębią, wykończona w dowolnym kolorze palety RAL/NCS lub surowa (naturalne zaimpregnowane drewno) – piszą o sobie.
Opracowana przez ekspertów marki technologia plazmowa pozwala wykonać dowolną kompozycję na płaskiej powierzchni. Łatwo jest dostosować ją do potrzeb klientów.
CUSTOMFORM
– Nie istnieje uniwersalna recepta na piękno, również w obrębie designu. Prawdziwa sztuka tkwi w detalach, dlatego warto mieć na nie oko. Na co dzień staramy się wdrażać do produkcji coraz to nowe projekty, które swoim designem dorównują światowym trendom, a jednak produkowane są w Polsce i stają się produktem dostępnym dla szerokiej grupy naszych klientów w Polsce i całej UE. Naszym celem jest, aby stwierdzenie „Polish design” zaistniało nie tylko w Polsce – deklarują przedstawiciele marki.
Dion
Jak sami o sobie mówią: – Markę Dion tworzą ludzie. Inspirujemy się różnymi stylami życia, najnowszymi trendami i otaczającą nas naturą. Nigdy nie mówimy, że jesteśmy perfekcyjni, bo to ogranicza rozwój. Naszą misją jest ciągłe doskonalenie i tworzenie nowych projektów, uwzględniających zmieniające się gusta i oczekiwania klientów.
– Połączenie pasji do designu, doświadczenie w produkcji mebli oraz praca kreatywnych projektantów umożliwia nam tworzenie unikalnych produktów – dodają.
Hennil
Wnętrze to kompozycja przestrzeni, światła i cienia. Marka Hennil opiera się wyłącznie na autorskich projektach. Wykonywane z najwyższej jakości materiałów i z odpowiednim przywiązaniem do detalu są obiektami godnymi tego, aby znaleźć swoje miejsce w naszym otoczeniu.
– Hennil jest kolekcją mebli przygotowanych zgodnie z zasadami dobrych praktyk projektowych i wykonanych przez najlepszych doświadczonych polskich rzemieślników.
Dumni z jakości efektów naszej pracy chcemy, aby nowa kolekcja mebli Hennil trafiła do państwa wnętrz, niosąc ze sobą funkcję, wyrafinowaną estetykę i naturalność – piszą o sobie.
Ilumni
– Światło towarzyszy nam zawsze. Na rzemieślniczej precyzji i wsłuchiwaniu się w potrzeby klientów budowaliśmy nasze doświadczenie i doprowadziliśmy do obecnego kształtu firmy. 50 lat później możemy powiedzieć, że na oświetleniu znamy się jak nikt. Jesteśmy rodzinną firmą, która specjalizuje się w produkcji oświetlenia i mebli dla klientów indywidualnych oraz w realizacjach hotelowych. Różnorodność projektowa, wsparta najnowocześniejszymi technologiami, owocuje wyszukanymi realizacjami – mówią przedstawiciele tej marki.
Miuform
Ponad 30-letnie doświadczenie produkcyjne i wielkie zamiłowanie do projektowania zaowocowało powstaniem polskiej (i poznańskiej) marki Miuform. Meble z wielkopolskiej fabryki goszczą od lat w tysiącach domów Europy Zachodniej, a obecnie zyskują coraz większe grono miłośników także na ojczystym rynku.
Kolekcje Miuform to idealne połączenie nowoczesnego wzornictwa i osobistego charakteru. Zapewniają wygodny wypoczynek, dopasowanie do każdego wnętrza i stylu preferowanego przez klienta.
– Każdy produkt z rodziny Miuform ma swój niepowtarzalny charakter.
Niezależnie od tego, jaki styl wybierzesz – Miuform jest w stanie sprostać Twoim oczekiwaniom. W ramach każdej kolekcji odnajdziesz sofy i fotele, jak również różne rozmiary narożników – mówią pracownicy marki.
MPJ HOLDING
MPJ Holding ma w swym portfolio markę Oliveo. To międzynarodowy producent łóżek dla dzieci i dorosłych. Swoje kolekcje łóżeczek z litego drewna naturalnego uzupełnia o materace do spania. W ofercie firmy znajdują się także inne produkty z drewna naturalnego, jak modne stoliki loftowe z żywicą epoksydową. Wszystkie produkty marki są chronione prawem patentowym, dlatego należy je uważać za niepowtarzalne.
Obecnie Oliveo rozwija się w kierunku sprzedaży internetowej, ale ze względu na prośby klientów postanowiło zaprezentować swoją ofertę na międzynarodowych targach w Kolonii.
Novelle Home Couture
Novelle Home Couture to polska marka meblowa, oferująca meble i dodatki dla miłośników wyrazistego stylu.
– Z dumą prezentujemy Państwu polską luksusową markę Novelle Home Couture. Novelle to kolekcje klasycznych mebli w modnych kostiumach, dostosowane do współczesnych wnętrz. Novelle to meble i dodatki o wyrazistym charakterze, dla ludzi o określonych, indywidualnych gustach – mówi zespół Novelle.
Primavera Furniture
– Naszym popisowym produktem są meble tapicerowane. Przykładamy ogromną wagę do najwyższej jakości wykonania. Tworzymy produkty, wykorzystując wysokogatunkowe tkaniny obiciowe oraz nowoczesne środki produkcji. Na targach imm Cologne chcemy pokazać, że nasza marka ma bardzo dużo do zaoferowania. To ogromna szansa dla nas na mocniejsze związanie z globalnymi partnerami i nawiązanie nowych kontaktów biznesowych – komentują udzia w targach twórcy marki. Właśnie w celu ich nawiązania kierujcie się na stoisko marki.
Rondo Polska
Rondo Polska Sp. z o.o. to wiodący polski producent ekskluzywnych mebli outdoor i indoor, wyposaża prywatne tarasy, hotele, restauracje i inne obiekty publiczne. Na targach w Kolonii będzie można zobaczyć m.in. klasyczną kolekcję Nourd – laureata Diamentu meblarstwa z 2019 roku, a także nowoczesną kolekcję Toscania, która zdobyła tę samą nagrodę w edycji 2020.
Scandicsofa
Marka Scandicsofa łączy w sobie skandynawski design, naturalne materiały i ręczną produkcję. Wszystkie meble powstają na terenie Polski z wykorzystaniem włoskich i belgijskich tkanin. Więcej informacji znajdziecie na stronie producenta.
Swallow’s Tail
Projektanci STF odtwarzają ulotną sztukę rzemiosła i proponują nowoczesne wzornictwo, projektują z szacunkiem do materiału, tworząc nowatorskie konstrukcje. Jaskółczy Ogon gra na połączeniach, spod ich ręki wychodzą kompozycje o delikatnym rysunku, skontrastowanym z rzeźbiarskim masywem.
– Nasze poszukiwania w designie zwracają uwagę na powrót do tego, co zanika obok skomercjalizowanego działania masowej produkcji: unikalne sposoby wytwarzania, lokalne metody rzemieślniczej produkcji coraz rzadziej przekazywane z pokolenia na pokolenie – mówi projektant Piotr Grzybowski.
Cele programowe Swallow’s Tail Furniture wpisują się w aktualną tendencję „pracy u podstaw” i ochronę naturalnych bogactw, w tym umiejętności – „craft” i jego ponadczasowość.
Swallow’s Tail przygotowuje prezentacje nowości w duchu wskrzeszania wartości w designie, które odchodzą w zapomnienie. Naturalność, Autentyczność, Bliskość. Podczas międzynarodowych targów imm Cologne, projektanci podzielą się swoimi najnowszymi poszukiwaniami w obrębie konstruowania form i doświadczania nowych surowców. Zobaczymy premierowe meble – m.in. stoły AL102 i MS108, oraz inne obiekty wyposażone w nowo odkryte wykończenia i barwy z naturalnej palety.
TimbArt
Firma TimbArt podążając za najnowszymi trendami w nurcie nowoczesnych wnętrz, zaprezentuje na targach dębowe stoły, wśród których na szczególną uwagę zasługuje monolit w połączeniu ze szklanymi nogami oraz owalny stół dębowy na delikatnych złotych podstawach w formie „pajęczej sieci”.
– Odwiedzający będą mieli okazję obejrzeć i dotknąć stół wykonany z 1000-letniego czarnego dębu, materiału o wyjątkowej historii. Ręczne wykonanie i personalizacja to cechy, które sprawiają, że każdy nasz wyrób jest niepowtarzalny i dopasowany do potrzeb klienta – zapowiadają przedstawiciele marki.
Tobo
Na potrzeby targów imm w Kolonii firma Tobo przygotowała ciekawą kampanię promującą system Health to Office. Na stoisku będzie można zobaczyć interaktywną instalację oraz otrzymać specjalną wodę połączoną z aplikacją na telefon. System Health to Office to meble wykonane ze zdrowych materiałów, w tym z płyty laminowanej o najniższej zawartości formaldehydu, co doskonale odpowiada na potrzeby rynku niemieckiego, które mówią o zmniejszeniu jego dopuszczalnej ilości w materiałach drewnopochodnych.
tre product
tre product powstało z inicjatywy Tomka Rygalika, który postanowił przekuć swoją filozofię myślenia na markę. Ta z sukcesem zadebiutowała w 2016 r. podczas dwóch wiodących międzynarodowych targów branżowych: Ambiente we Frankfurcie oraz Maison & Objet w Paryżu.
Tre odpowiada na potrzeby dążenia do harmonii i prostoty. Powstało z tęsknoty za przedmiotami wyjątkowymi, użytecznymi i długotrwałymi. Takimi, które stają się nam bliskie, które krzepią i ku którym instynktownie się skłaniamy. Tre oznacza sprzeciw wobec nadmiernej konsumpcji i nadprodukcji.
To pierwsza polska marka edytorska, współpracująca z projektantami z całego świata, łącząc ich pod wspólną ideą prostoty w designie. 95% produkcji ulokowanej jest w Polsce. Działa lokalnie, myśli globalnie. Produkty tre (meble oraz akcesoria) dostępne są w wybranych sklepach na całym świecie.
Jak zatem widać, Polska będzie mieć silną reprezentację. Zaplanowaliście już, kogo odwiedzić?
Fot.: Tre Product, TimbArt, Tobo, Swallow’s Tail, Scandicsofa, Oliveo, Rondo, Primavera, Novelle Home Couture, MPJ HOLDING, Miuform, Illumni, Hennil, Dion, Customform, Creadoor, Bruni, Atelier 1925