Największe biuro projektowe w całej Skandynawii może pochwalić się ponad 700-osobowym zespołem. Co ważne, składa się on nie tylko z architektów, lecz również antropologów, biologów oraz ekspertów od zrównoważonego rozwoju. Wskazują, że jedynie interdyscyplinarne podejście do architektury pozwoli sprostać wyzwaniom, jakie niesie przyszłość.

REHAU: wspieramy ważne inicjatywy

W 2013 roku pracownia White Arkitekter wygrała międzynarodowy konkurs na największą transformację urbanistyczną naszych czasów, polegającą na przeniesieniu miasta Kiruna w nowe miejsce. To leżąca w północnej Szwecji miejscowość, która z uwagi na szkody górnicze może już wkrótce całkowicie zapaść się pod ziemię. Mieszkańcy nie chcą jednak zamykać kopalni, która daje im pracę, dlatego podjęli decyzję o przeniesieniu całego miasta 3 km dalej. Cały proces ma się zakończyć w 2033 roku.

REHAU: wspieramy ważne inicjatywy REHAU: wspieramy ważne inicjatywy

Gość Mistrzów Architektury w swoich pracach kładzie nacisk na zrównoważone projektowanie miast. Podczas wizyty w Katowicach przedstawi swoją wizję, co zrobić, by architektura stała się całkowicie neutralna klimatycznie najpóźniej do 2030 roku. Serdecznie zapraszamy!

DATA: 21 kwietnia 2022, godz. 18:00

MIEJSCE: Muzeum Śląskie, Katowice

Link do wydarzenia na Facebooku:

Fot. i oprac. na podst.:
mat. prasowe REHAU