Aktualny motyw: Łódź Design Festival 2022

Łódź Design Festival - logo

Mecenas motywu

Wycinaj i wcinaj. Piernikowa kolekcja mebli IKEA na święta

Domek z piernika udekorowany lukrem i posypkami to idealny wypiek na święta Bożego Narodzenia. A gdyby tak pójść o krok dalej i poza piernikowym domkiem mieć także meble? IKEA stworzyła zestaw Gingerbread Höme, dzięki któremu możemy sami konstruować jadalne meble.

Ten rok był inny niż wszystkie. Wielu z nas wykorzystało dodatkowy czas spędzony w domu na remont. I zapewne wymagało to zmagań z instrukcjami, kluczami imbusowymi, nakrętkami oraz śrubami. Teraz możemy to powtórzyć, ale w pierniku. I uwaga – do montażu mebli będzie nam tym razem potrzebny tylko lukier! 
IKEA zaprojektowała zestaw Gingerbread Höme, dzięki któremu każdy może teraz zbudować własny domek z piernika.

Wycinaj i wcinaj. Piernikowa kolekcja mebli IKEA na święta

Wystarczy wejść na i pobrać dostępne nieodpłatnie szablony do wykrawania ciastek oraz instrukcje montażu piernikowych mebli. Wyglądają identycznie, jak te dołączane do zwykłych mebli ze sklepu. 
W zestawie znajdują się najpopularniejsze meble szwedzkiej marki, m.in. regał Billy, stół i krzesła Jokkmokk, stół Lack, rama łóżka Malm, dywan Rens i fotel Strandmon. 
Wybrane elementy wystarczy wydrukować i wyciąć. Dzięki przejrzystym instrukcjom, z montażem poradzi sobie nawet niedzielny majsterkowicz. 

Wycinaj i wcinaj. Piernikowa kolekcja mebli IKEA na święta

Gdy foremki będą gotowe, można zabrać się za przygotowanie ulubionego ciasta piernikowego. Po schłodzeniu, na rozwałkowanym arkuszu ciasta, układamy foremki i obrysowujemy kształty. Następnie wycinamy elementy mebli wzdłuż krawędzi krajarką do pizzy lub ostrym nożem. 
Po upieczeniu, korzystając z przewodnika, możemy je połączyć w kompletne, miniaturowe meble za pomocą lukru. Potem pozostaje nam już tylko dekorowanie. Resztki ciasta można wykorzystać do stworzenia własnych dekoracji w domu z piernika, np. poduszek albo obrazków.
Ideą projektu jest sprawienie, by tradycyjne skąpo umeblowane domki z piernika, zaczęły przypominać prawdziwe przytulne chatki, w których chętnie zaszylibyśmy się z rodziną w chłodne dni.

Fot. i oprac. na podst.: IKEA

Wyposażenie / meble, dekoracje, dodatki do domu

Jak zrobić makramę? Makramowy kwietnik krok po kroku
Jak zrobić makramę? Makramowy kwietnik krok po kroku

Kwietnik z makramy to świetna i naprawdę prosta do wykonania ozdoba wnętrza, która po latach wraca do łask. Świetnie wpisuje się w stylistyki, będące na topie, jak choćby boho czy vintage. Jak zrobić makramowy kwietnik? Okazuje się, że nie jest to trudne.

trendy

trzy prezenty zapakowane w papier obok biało-czerwonego sznurka
Bożonarodzeniowe origami: oryginalne ozdoby z papieru

Sztuka składania papieru przyszła do nas z Dalekiego Wschodu. Gdy zaadaptujemy ją do naszych potrzeb, powstanie niezwykłe połączenie tradycji i nowoczesności. Bożonarodzeniowe ozdoby origami to propozycja na te święta!

food design

Czytaj więcej

trendy

ciasto z jagodami w lukrowej formie i zdobieniami w lukrowe płatki śniegu i choinki
Design na talerzu: smakuj i podziwiaj

Patrząc na nie, aż żal je zjeść… bo wyglądają jak małe arcydzieła. Oto dowód, że dobry design lubi nie tylko wnętrza, ale i sztukę kulinarną.

Wnętrza / aranżacje i projekty wnętrz

Między loftem a boho pod niebem Poznania. Poddasze projektu Szalbierz Design
Loft, boho i niebo za oknem: nieużytkowe poddasze zamieniono w 140-metrowe mieszkanie

W wieku 15 lat Kuba po raz pierwszy wszedł na poddasze rodzinnej kamienicy, zbudowanej przez jego pradziadka przed ponad stuleciem. Gdy tylko przekroczył próg opuszczonego wówczas i zaniedbanego strychu, wiedział już, że pewnego dnia tam zamieszka. 17 lat później spełnił swoje marzenia o przestronnym lofcie, wypełnionym światłem, bliskimi sercu przedmiotami oraz bujną zielenią. Niemałą w tym rolę odegrała pracownia Szalbierz Design.

Aktualności

Meble IKEA w nowej kampanii jako śmieci
Meble IKEA w nowej kampanii jako śmieci. Co robi szwedzki koncern, by ratować planetę?

Najnowsza kampania reklamowa IKEA, „Trash Collection”, przedstawia zepsute i wyrzucone przez ludzi meble, które zyskują nowe życie. To społeczna lekcja recyklingu. Nie pierwsza, jaką daje szwedzki koncern.

Święta Bożego Narodzenia

Czytaj więcej

Wyposażenie / meble, dekoracje, dodatki do domu

Bożonarodzeniowy stół – zwykły na co dzień, niezwykły od święta
Bożonarodzeniowy stół – zwykły na co dzień, niezwykły od święta

Piękny wystrój stołu to magiczny akcent, który sprawia, że świąteczny posiłek zamienia się z eleganckiej kolacji w najczęściej wspominane spotkanie w roku. Oprócz bliskości i dawania prezentów, Boże Narodzenie koncentruje się także na wspólnym posiłku – a pięknie udekorowany stół może stać się tak samo ważny, jak będąca symbolem świąt choinka.

Wyposażenie / meble, dekoracje, dodatki do domu

Jak ubrać choinkę?
Jak ubrać choinkę?

W stylu boho, w stylu skandynawskim a może glamour? Niezależnie od stylu, w jakim przygotowujemy nasz dom na Boże Narodzenie, jest pewien magiczny składnik, bez którego nie wyobrażamy sobie świąt. To choinka. I to właśnie ona w pewien sposób narzuca nam pozostałe aranżacje i tworzy rodzinną atmosferę. Jak ubrać choinkę, by przyciągała wzrok i pasowała do wnętrza?