Aktualny motyw: Łódź Design Festival 2022

Łódź Design Festival - logo

Mecenas motywu

Stylowe podglądactwo: obserwatorium od ODDO Architects

Ptaki wyprowadzili na wybieg dla ptasich modeli, a ludzi umieścili w stylowej klatce z widokiem na sawannę. ODDO Architects lubią podglądać przyrodę ubraną w niebanalną formę.

Na miejsce dla wieży obserwacyjnej duet architektów Mark Obtulovic i Mai Lan Chi wybrał wierzchołek góry Náklo w Czechach, z której roztacza się piękny widok na okoliczną sawannę. Náklo jest chętnie odwiedzane przez pielgrzymów składających hołd patronom Moraw – misjonarzom Cyrylowi i Metodemu. Dzisiejszy pielgrzym będzie mógł również złożyć hołd przyrodzie, wspinając się po schodkach drewnianego czworościanu, który rozszerza się ku górze.

projekt wieży obserwacyjnej

Po drodze na taras widokowy, czyli najszersze miejsce budowli, dobrze zatrzymać się na poszczególnych poziomach, bo w zależności od piętra listewki, przez które będziemy podglądać przyrodę, mają być umocowane pod różnymi kątami. Dzięki złudzeniu optycznemu, któremu ulega obserwujący, widok z każdego poziomu będzie inny. Cel wspinaczki to platforma o wymiarach 6,44×5,38 m, z której rozciąga się widok na panoramę okolicy.

projekt wieży obserwacyjnej w zbliżeniu

Oprac. na podst.:
cargocollective.com

Mai Lan Chi

Czytaj więcej

Wyposażenie / meble, dekoracje, dodatki do domu

karmnik z wybiegiem
Nowoczesny karmnik z wybiegiem od ODDO: ogrodowy pokaz mody

Stroszyć piórka i przechadzać się dumnym krokiem – ogrodowe ptaszki nie muszą tego robić na uboczu. Międzynarodowy duet architektów ODDO architects proponuje nam podziwianie ptasich piękności w centrum naszego ogrodu. I to w jakim stylu!

Wnętrza / aranżacje i projekty wnętrz

Ptasie Radio hotel Ibis Białystok
Ptasie radio, czyli jak przyroda zawładnęła wnętrzami hotelu Ibis w Białymstoku

Ptaki z lasów Podlasia wefrunęły do wnętrza białostockiego hotelu Ibis. Za sprawą pracowni Tremend możemy poczuć się tam jak w wierszu Tuwima.

sztuka

ludzie pod dachem ze wstążek
Wstążkowy zawrót głowy: tęczowe kolory na Międzynarodowym Festiwalu Ogrodów

Czy ta tęczowa instalacja nie wygląda znajomo? Nie, to nie łódzki Stary Rynek. To Kanada.