Aktualny motyw: Systemy modułowe
Gala Collezione

MECENAS MOTYWU

Stylowe podglądactwo: obserwatorium od ODDO Architects

Ptaki wyprowadzili na wybieg dla ptasich modeli, a ludzi umieścili w stylowej klatce z widokiem na sawannę. ODDO Architects lubią podglądać przyrodę ubraną w niebanalną formę.

Na miejsce dla wieży obserwacyjnej duet architektów Mark Obtulovic i Mai Lan Chi wybrał wierzchołek góry Náklo w Czechach, z której roztacza się piękny widok na okoliczną sawannę. Náklo jest chętnie odwiedzane przez pielgrzymów składających hołd patronom Moraw – misjonarzom Cyrylowi i Metodemu. Dzisiejszy pielgrzym będzie mógł również złożyć hołd przyrodzie, wspinając się po schodkach drewnianego czworościanu, który rozszerza się ku górze.

projekt wieży obserwacyjnej

Po drodze na taras widokowy, czyli najszersze miejsce budowli, dobrze zatrzymać się na poszczególnych poziomach, bo w zależności od piętra listewki, przez które będziemy podglądać przyrodę, mają być umocowane pod różnymi kątami. Dzięki złudzeniu optycznemu, któremu ulega obserwujący, widok z każdego poziomu będzie inny. Cel wspinaczki to platforma o wymiarach 6,44×5,38 m, z której rozciąga się widok na panoramę okolicy.

projekt wieży obserwacyjnej w zbliżeniu

Oprac. na podst.:
cargocollective.com