Restauracje przyciągają klientów nie tylko znakomitym smakiem i zapachem serwowanej kuchni, ale również klimatycznym wnętrzem. Kwintesencją pysznie estetycznego kompromisu jest nowe miejsce na kulinarnej mapie Zielonej Góry, czyli restauracja Mojo Lounge. W przestrzeni rządzą intensywne, kolorowe inspiracje, które zostały zestawione z naturalnymi materiałami, takimi jak drewno czy stal.
Mojo Lounge – królestwo klimatycznej przytulności z ciemnym akcentem
Kameralna restauracja, której projekt został stworzony przez studio Fanajło Home Design Decor, to nieco ponad 60 m 2 przestrzeni przeznaczonej dla gości, której wyjątkową cechą jest otwarta kuchnia. Dzięki temu zabiegowi aranżacyjnemu kucharze mogą nawiązywać kontakt z osobami, które kosztują ich dań, natomiast goście mają możliwość podejrzenia pracy nad przygotowywanymi dla nich daniami „od kuchni”. Co więcej, otwarta kuchnia to także pewność tego, że wszystko przygotowywane jest ze świeżych składników i przy zachowaniu standardów higieny.
Ciemne tony i drewno
Charakterystyczną stroną projektu jest ciemna tonacja wykorzystanej palety barw. We wnętrzu nie zabrakło czerni, brązu, granatu, ale również różnych odcieni koloru miedzianego czy musztardowego, które doskonale korespondują z wykorzystanymi w kameralnej restauracji płytkami wielkoformatowymi z efektem rdzy. Intensywne kolory są doskonałą bazą również dla dekoracyjno-funkcjonalnych elementów kutych ze stali.
We wnętrzu znalazło się też naturalne drewno. Jest bazą lady barowej, blatów stolików dla gości oraz przepierzenia, które wprowadza intymny klimat i dzieli salę na strefy. Ciekawym elementem we wnętrzu Mojo Lounge jest również wisząca „klatka” nad barem, której projekt został wykonany przez architektkę Katarzynę Fanajło z Fanajło Home Design Decor. To element wyposażenia, który zarówno oddziela przestrzeń barową, jak i jest doskonałym miejscem do wyeksponowania kieliszków, kufli i szklanek.
Jak oświetlić restaurację?
Architektka z rozmysłem wybrała tu oprawy oświetleniowe: nie tylko ze względu na ich funkcjonalność i wyjątkowy design, ale również z uwagi na możliwość stworzenia z ich pomocą klimatycznej dekoracji restauracyjnej.
Szkło we wnętrzach jest niezwykle ponadczasowe – oprawy dzięki swojej formie są dekoracyjne, a przy tym przede wszystkim funkcjonalne, dlatego architektka umieściła je w ciągach komunikacyjnych między stolikami. Coraz częściej możemy spotkać się z tym, że we wnętrzach takich jak restauracja znajdziemy oświetlenie, które nadaje pewnego „domowego” charakteru.
Dzięki możliwości zmiany standardowych kabli na kolorowe, na suficie powstał charakterystyczny geometryczny wzór z linii poprowadzonych natynkowo przewodów. Warto zwrócić uwagę również na to, że reflektory osadzone na szynach również są doskonałą ozdobą wnętrza, a dodatkowo pozwalają na dostosowanie kierunku źródła światła do aktualnych potrzeb gości. O to, by mogli oni podziwiać kompozycje serwowane na talerzu, troszczą się designerskie oprawy zwieszane.
– Zastosowanie opraw pozwoliło nam nawiązać do czerni sufitu. To sprawiło, że oprawa lekko znika, a jednocześnie pięknie doświetla boks. Ciepła barwa światła podkręca kolor tapicerki i nadaje wnętrzu głębi – podkreśla Katarzyna Fanajło z Fanajło Home Design Decor.
Restauracja Mojo Lounge to gwarancja radości z pysznego jedzenia, możliwości podziwiania kucharzy w akcji, a także kameralnej atmosfery. Motywem przewodnim tego projektu nie jest pragnienie stworzenia instagramowego wnętrza, ale przede wszystkim chęć zapewnienia mieszkańcom Zielonej Góry przestrzeni, w której, każdy poczuje się dobrze bez względu na to, czy odwiedzi Mojo Lounge po to, by zjeść szybki lunch, czy też zjeść z przyjaciółmi kolację.
Bio projektu
- Projekt: FANAJŁO Home Design Decor
- Lokalizacja: Zielona Góra
- Powierzchnia: około 60 m2
- Zdjęcia: Krzysztof Strażyński
Galeria zdjęć
Fot.: Krzysztof Strażyński;
oprac. na podst.: mat. prasowe Mojo Lounge, AQForm