Za projekt Zoni odpowiadała warszawska pracownia Nizio Design International. Cała aranżacja, stworzona pod kierunkiem właściciela pracowni, Mirosława Nizio, podkreśla kontekst miejsca i jego nietuzinkową historię. Zainspirowana została przez wiekową tradycję gorzelniczą i przeszłość pofabrycznego obiektu. Restauracja znajduje się w dawnym budynku rektyfikacji na terenie XIX-wiecznej warszawskiej wytwórni wódek, w którym dziś mieści się Centrum Praskie Koneser. Zoni to serce tętniącego nowym życiem „Konesera”. Restauracja sąsiaduje z pierwszym na świecie Muzeum Polskiej Wódki.

Zoni to nie tylko piękne wnętrze, ale i wyjątkowa kuchnia, która intryguje smakami i teksturami. Menu łączy przeciwstawne smakowe bieguny w harmonijnie zbudowane dania, które zaspokajają wszystkie zmysły smakoszy. W barze Zoni znajduje się kolekcja wódek z Polski i całego świata, znajdziemy też wina.


W eleganckiej, industrialnej przestrzeni wykorzystano m.in. specjalnie zaprojektowane stoły, barowe krzesła i oświetlenie oraz ażurowe ściany przesuwne ze stali. Wnętrze uzupełniono loftowymi lampami, wykończenia wykonano ze stali, mosiądzu oraz drewna. Całość buduje klimat sprzyjający delektowaniu się potrawami podczas spotkań towarzyskich i biznesowych. Tym samym wnętrze Zoni zaprasza gości nie tylko do odkrywania smaków potraw i trunków, ale i obcowania z wysmakowanym designem.

Teraz zostało ono docenione przez międzynarodowe jury The World Interiors News Awards. O tym, czy zdobędzie nagrodę, dowiemy się w październiku.
Fot. i oprac. na podst.:
mat. prasowe Zoni