W trakcie prac nad mieszkaniem w domu jednorodzinnym w Poznaniu, inwestor pozostawił wolną rękę projektantce, która stworzyła wnętrze pełne kolorów i faktur. Szukając punktu wyjścia do tego projektu postanowiła zainspirować się malarstwem poznańskiej artystki Katarzyny Malinowskiej.
Wnętrze zostało zaprojektowane przez architektkę Magdalenę Świerczyńską ze Studia Podrys. Inspiracją była twórczość poznańskiej malarki, Katarzyny Malinowskiej.
Widać to choćby w wielobarwności mieszkania, stanowiącego odzwierciedlenie malarstwa artystki. Jej obrazy, choć inspirowane naturą, wychodzą daleko poza realizm. Za pomocą ulubionych kolorów kreśli abstrakcyjne pejzaże inspirując się zapamiętanymi widokami gór, łąk i chmur.
W projekcie znajdziemy wzorzyste tapety, lastryko, złote dodatki oraz soczyste kolory
Z jednej strony odważnie, z drugiej przytulnie
Zastosowanie odcieni różu, zieleni i błękitu stworzyło dom odważny oraz przytulny. Architektka wykorzystała mocne kolory w celu uzyskania ciepłego wnętrza, podkreślając przestrzeń i najlepsze cechy tego mieszkania. W projekcie znajdziemy wzorzyste tapety, lastryko, złote dodatki oraz soczyste kolory.
Oczywiście w mieszkaniu nie mogło zabraknąć również obrazów artystki. Projekt zakłada konsekwentne wykończenie całego domu w zbliżonej kolorystyce.
Na parterze znajduje się kuchnia oraz duży salon. W tych pomieszczeniach zastosowano najodważniejsze kolory i materiały. W materiałach wykończeniowych przeplatają się odcienie zieleni oraz różu. Na piętrze natomiast znajdziemy spokojniejsze barwy. W części wejściowej oraz kuchennej zastosowano na podłodze oraz na części ścian białe lastryko z kolorowym wypełnieniem. W salonie wykorzystano deskę warstwową. Na uwagę zasługuje także zabudowa meblowa, wykorzystująca frezowane fronty wyglądające jak lamele oraz różowa zabudowa sufitowa wraz ze ścianami, których celem jest jeszcze lepsze wyeksponowanie miejsca na obrazy w salonie.
W części nocnej na pierwszym piętrze przeważa zieleń z błękitem. Sypialnia w tym projekcie ma być miejscem pełnym spokoju i służyć wyciszeniu. Zastosowano meble o prostej formie i tapetę, która kształtuje charakter sypialni. W łazience natomiast wykorzystuje się zielone płytki, tworzące geometryczny wzór oraz tapetę w delikatnym różu.
Bio projektu:
Funkcja: Dom jednorodzinny dwulokalowy
Lokalizacja: Poznań, Szczepankowo
Powierzchnia użytkowa: 103,9 m2
Projekt: 2020, w trakcie realizacji
Autor: mgr inż. arch. Magdalena Świerczyńska, Studio Podrys
Wizualizacje: Marcin Świerczyński
Fot. i oprac. na podst.:
mat. prasowe Studio Podrys