Aktualny motyw: Kuchnie i łazienki z konglomeratów kwarcowych

czarny wektorowy logotyp COSENTINO

MECENAS MOTYWU

Na waciki… tylko złoto. Funkcjonalne i ekskluzywne dekoracje do łazienki

Niech nie zmyli was rzucone lekkim tonem „to na waciki”. Kto wie, co się za nim kryje, jeśli waciki są przechowywane w pozłacanym pojemniku… Wejdźmy do luksusowych łazienek i obejrzyjmy z bliska ekskluzywne akcesoria łazienkowe.

Pojemnik do przechowywania wacików, ZODIAC

Wspomniany pojemnik marki Zodiac jest mosiężny i rzeczywiście pokrywa go 24-karatowe złoto. Nie tylko czyste waciki mogą być jednak otoczone luksusem. Okazuje się, że w ekskluzywnej łazience taki zaszczyt należy się wszystkim pojemnikom – nawet tym od „brudnej roboty”. Mamy zatem eleganckie pojemniki na pranie i eleganckie kosze na śmieci do łazienki. Na przykład z pokrywą ręcznie zdobioną kryształami Swarovskiego lub kryształowy, zdobiony złotem.

Pojemnik na waciki Villari
Pojemnik na pranie ZODIAC
Pojemnik na pranie z siedziskiem, ZODIAC
Kosz łazienkowy ZODIAC
Kosz łazienkowy ZODIAC

Ekskluzywne dodatki do łazienki, które nie tylko stoją

W łazience mamy spore pole do popisu, jeżeli chodzi o łączenie użyteczności z funkcją ozdobną przedmiotów. O ile w salonie nie wszyscy chcą widzieć stojące czy wiszące dodatki, o tyle nikt nie zakwestionuje konieczności postawienia w łazience np. dozownika do mydła czy stojaka na papier toaletowy. Szczotka do toalety też jest nieodzowna. Wszystkie te nowoczesne akcesoria łazienkowe to przy okazji dekoracje do łazienki! Spójrzmy na marmurowy i kryształowy dozownik do mydła…

Dozownik do mydła ZODIAC
Dozownik do mydła ZODIAC
Szczotka do toalety ZODIAC

Drobiazgi, które cieszą oko – dekoracje do łazienki

Oczywiście w dużej łazience jest miejsce na obraz, piękny mebel, wazon czy rzeźbę. Jednak nie każdy pragnie iść tak daleko i często łazienka to jedyne miejsce, w którym króluje oszczędność form i w którym ogranicza się liczbę detali na rzecz wygody, funkcjonalności i przestrzeni. Dlatego tak cenne są akcesoria łazienkowe, na które i tak musi się znaleźć miejsce.

Stojak to toalety ZODIAC

Niektóre nie są wprawdzie niezbędne, tak jak mydelniczka, gdy już posiadamy dozownik do mydła w płynie, ale chyba taka, jak proponowana przez firmę ZODIAC, obroni się w każdej eleganckiej łazience. Popękany kryształ na mosiężnej podstawie wykończonej, a jakże, 24-karatowym złotem, może sprawić, że częściej będziemy czuć potrzebę umycia rąk.

Kryształowa mydelniczka ZODIAC

Chustecznik też może i nie jest niezbędny, ale… Spójrzcie na ten na lwich nóżkach. Kryształ, który wyszedł spod rąk włoskich rzemieślników, ozdabiają mosiądz, 24-karatowe złoto, chrom i ciemny polerowany nikiel.

Chustecznik ZODIAC

Fot. i oprac. na podst.:
Harrods, Zodiac London

akcesoria łazienkowe

Czytaj więcej

Wyposażenie / meble, dekoracje, dodatki do domu

ciemne akcesoria łazienkowa na ręczniku
Po pierwsze: relaks

Gorąca kąpiel lub prysznic, ciepła herbata, miękki szlafrok. Dzięki nim zapanujemy nad niesprzyjającą aurą, zimnem, a przede wszystkim… naszym samopoczuciem. To prawda, że relaks zaczyna się w łazience!

Wyposażenie / meble, dekoracje, dodatki do domu

biała wolnostojąca wanna z zawieszonym ciemnym ręcznikiem oraz złotą półeczką
Wybieramy wannę do łazienki – na co zwrócić uwagę?

W erze minimalizmu i praktycyzmu coraz częściej w naszych łazienkach królują kabiny prysznicowe, które są oczywiście funkcjonalnym rozwiązaniem, jednak relaksująca kąpiel jest możliwa tylko i wyłącznie w wannie. Dlatego nie warto z niej rezygnować, nawet w mniejszych łazienkach. Żeby móc się rozkoszować takimi kąpielami, musimy po prostu dobrać wannę do naszych indywidualnych potrzeb i możliwości, co wiąże się z odpowiednim dopasowaniem jej kształtów i rozmiarów. Jaki mamy w tym zakresie wybór…

Wnętrza / aranżacje i projekty wnętrz

wanna zabudowana półkami na książki w jasnej łazience
Eksponować czy wkomponować? Zabudowana wanna

Pomysłów na łazienkę możemy mieć kilka, ale często samo wyciągnięcie miarki ostudza nasz zapał. Za mało miejsca? Wyszukany kształt? Przecież każda wanna może być piękna i funkcjonalna.