Aktualny motyw: Powierzchnie wielkoformatowe w kuchniach i łazienkach

czarny wektorowy logotyp COSENTINO

MECENAS MOTYWU

Nowoczesna farma w Beverly Hills. Tak mieszkają Mila Kunis i Ashton Kutcher

Nowoczesne gospodarstwo, jakie stworzyli Mila Kunis i Ashton Kutcher w Beverly Hills to wymarzony dom aktorów. Para spełniła swoje marzenie i wspólnie z Howardem Backenem z Backen & Gillam Architects zaprojektowali swój nowoczesny dom na wzgórzu w Los Angeles. Za wystrój wnętrz odpowiadała Vicky Charles z Charles & Co.

Nowoczesny dom na wsi

Całość prac – od koncepcji do ukończenia budowy tego nowoczesnego domu wiejskiego – trwała pięć lat. Mila Kunis i Ashton Kutcher pragnęli, by miejsce to stało się ich rodzinnym domem. Mimo że luksusowy nowoczesny obiekt został zaprojektowany i zbudowany od podstaw, cechuje go autentyczna rustykalna stylistyka. 

W poszukiwaniu inspiracji

Prace nad stworzeniem nowoczesnego gospodarstwa Mila Kunis i Ashton Kutcher rozpoczęli od poszukiwania inspiracji na Pinterest i stworzenia moodboardów. Wydaje się to zupełnie naturalne, gdyż portal jest świetnym źródłem inspiracji dla architektów czy projektantów wnętrz. Kiedy para zdecydowała się porównać zapisane pomysły, okazało się, że oboje mieli wiele pinów z domami stworzonymi przez Howarda Backena. Stało się zatem oczywiste, że ​​to właśnie on jest architektem, który może zaprojektować im wymarzony dom.

W ciągu pięciu lat pracy nad projektem, Mila Kunis i Ashton Kutcher aktywnie uczestniczyli w procesie tworzenia projektu. Dla pary z Hollywood był to najlepszy sposób, aby uzyskać taki efekt, jaki dokładnie chcieli. Nowoczesna farma, na której zamieszkali Mila Kunis i Ashton Kutcher jest więc nie tylko oszałamiająca, ale i przemyślana w najdrobniejszych szczegółach.

Posiadłość w rustykalnym stylu

Dom Mila Kunis i Ashtona Kutchera to rustykalna posiadłość, rozciągająca się na powierzchni ok. 2,5 ha, na której obecnie mieści się główny dom połączony ze stodołą, a także wolnostojący pawilon, w którym można zrobić grilla – wszystkie rozmieszczone wzdłuż centralnej osi. Wnętrza przenikają się tu z tym, co na zewnątrz, a gwiazdorska para pragnęła domu wybudowanego w duchu zrównoważonym. Dlatego też w nowoczesnym gospodarstwie Kunis i Kutchera dominują naturalne materiały: drewno i beton z dodatkiem szkła.

W trosce o środowisko

Wykorzystane do budowy surowce dają nieco industrialny urok. Dodatkowo pomyślano tu o ogrodzie, w którym wydzielono przestrzeń do sadzenia owoców i warzyw. W ten sposób przestrzeń ta służy nie tylko rozrywce. Ponad to, luksusowa farma, na której mieszka hollywoodzka para, wytwarza też wystarczającą ilość energii słonecznej, aby utrzymać całą posiadłość. Jednym z celów Kunis i Kutchera jest produkcja własnej energii.

Wnętrza pieczołowicie dopracowane

Projektantka wnętrz, Vicky Charles, dodała całości współczesnego uroku. Nie jest to zatem zwykła farma, m.in. dzięki uwzględnieniu elementów wystroju z poprzednich domów Kunis i Kutchera, takich jak żyrandol, który ozdabia stodołę, będącą również pensjonatem. Z projektantką, Vicky Charles para pracowała już wcześniej. 

Ostatecznym celem Kunis i Kutchera było sprawienie, by rustykalna posiadłość wyglądała jak zwykły, przytulny dom. Dom dla nich samych i ich dzieci. Zdecydowanie się to udało.

Bio projektu:
Projekt: Howard Backen / Backen & Gillam Architects .
Stylizacja wnętrz: Vicky Charles / Charles & Co
Powierzchnia obiektu: 2,5 ha
Lokalizacja: Beverly Hills/Los Angeles
Zdjęcia: Douglas Friedman

Fot. i oprac. na podst.:
mat. prasowe Architectural Digest, Hommes Studio 

architektura

Nowoczesne domki letniskowe z lustrzanymi ścianami w lesie
Nowoczesne domki letniskowe: najciekawsze domy-kabiny pośród lasu

Wakacyjne domki, w pełni wyposażone, choć o niewielkiej powierzchni mogą urzekać. Zobaczcie nowoczesne domki letniskowe – te znacznie się zmieniły i dziś to innowacyjne budynki, które stapiają się z otaczającą je naturą – dlatego też chętnie buduje się je w lesie, pośród drzew.

Wnętrza / aranżacje i projekty wnętrz

Przytulny dom w Melbourne
Sensualna miękkość bytu – przytulny dom w Melbourne

Przytulne wnętrze powstało za sprawą użycia drewna, naturalnych materiałów i mnóstwa tekstyliów. Sercem domu jest kominek oraz podłoga z miękkimi dywanami. Poza tym: plecionki w stylu orientalnym, sztuka i rośliny. Za pięknym wnętrzem kryje się skłaniająca do refleksji historia.

Wnętrza publiczne

Hotel Pharrella Williamsa - zobacz wnętrze hotelu w Miami Beach
Odświeżone art deco: Goodtime Hotel Pharrella Williamsa w Miami Beach

Pastelowe kolory i wiklinowe meble przeplatają się tu z tkaninami w panterkę. Zobaczcie, jak wygląda hotel w Miami, stworzony przez amerykańskiego projektanta Kena Fulka dla muzyka Pharrella Williamsa.

Wnętrza / aranżacje i projekty wnętrz

kobieta w nowoczesnej kuchni z szarymi frontami i ciemną wyspą
Kuchnia sióstr ADIHD: funkcjonalność i estetyka

Ilona i Milena Krawczyńskie, czyli Siostry ADHD to prezenterki 4FUN.TV oraz znane blogerki i instagramerki. Milena zdecydowała się na metamorfozę mieszkania, której efekty pokazała na blogu. Fanom przypadła do gustu nowoczesna kuchnia. Na równi z estetyką liczy się tu funkcjonalność i dobra organizacja.

styl rustykalny

Czytaj więcej

architektura

Willa marzeń w Izraelu: rustykalna i nowoczesna

Widoki na morze z willi położonej na północy Izraela, przy samym wybrzeżu Morza Śródziemnego, są nieodłączną częścią prezentowanego dziś domu i elementem łączącym wnętrze z otaczającą go przyrodą. Biorąc widok na morze jako punkt wyjścia, architekt Moshe Zion zaproponował inwestorom otwartą przestrzeń z wyraźnymi widokami na ogród i basen.

Wnętrza / aranżacje i projekty wnętrz

wysokie pomieszczenie salonu z belkami oraz zdobioną ścianą z dużą gwiazdą
Wystrój wnętrz dla miłośników natury. Co to jest styl rustykalny?

A może mały powrót do natury? Zwrócenie się w aranżacji wnętrz do klimatów wiejskich? Wbrew pozorom nie jest to pomysł odpowiedni tylko dla posiadaczy domów poza miastem. Wnętrza rustykalne odnajdują się nawet w wielkim mieście!

wnętrza mieszkalne

Czytaj więcej

Wnętrza / aranżacje i projekty wnętrz

Przedwojenna klasa, współczesny sznyt
Przedwojenna klasa, współczesny sznyt: apartament w Poznaniu

Poznańska ulica Dąbrowskiego to ponoć najdłuższa ulica tego miasta. Ciągnie się przez ponad osiem kilometrów od dzielnicy Jeżyce daleko na peryferie miasta, do wijącego się przez dzikie łąki strumienia Krzyżanka. Wyznaczona została jako szosa pocztowa – szybkie połączenie między Poznaniem a stolicą Prus – Berlinem. Ponoć pokonanie dystansu dyliżansem pocztowym trwało zaledwie 26 godzin! To właśnie na tej ulicy, na odcinku, który biegnie przez centrum miasta znajduje się niezwykłe mieszkanie…

Wnętrza / aranżacje i projekty wnętrz

Nad rzeką, w rytmie miasta: poznańska kawalerka

Kawalerka kojarzy się z małą powierzchnią i… wielkimi wyzwaniami. Studio 2form udowodniło jednak, że można zmieścić wszystkie funkcje mieszkania na zaledwie 29 metrach kwadratowych. I nie zatracić przy tym ani stylu, ani tak cennego poczucia przestrzeni.