Ich realizacje wyróżnia też to, że się… nie wyróżniają. To nie firma budowlana, która daje „w gratisie” projekt. To nie studio projektowe, które przy okazji poleci wykonawców. Marmol Radziner oferują kompleksową usługę, czyli… wszystko. Łącznie z zaprojektowaniem terenu wokół domu, który jest dla nich szalenie ważny i wykonaniem mebli na specjalne zamówienie. A tych specjalnych nie brakuje, tak jak specjalnych klientów – tych, którzy potrzebują empatycznego projektanta, czującego nie tylko klimat miejsca, ale też wewnętrzne potrzeby i rytm ludzi, którzy mają się w tym miejscu dobrze czuć. Na to zawsze projektanci z Marmol Architects kładą największy nacisk.

widok z ogrodu na przeszkloną pracownię
Summitridge, Beverly Hills, Kalifornia
jadalnia pod przeszklonym dachem
Experimental Ranch, Los Angeles, Kalifornia

Projekt osadzony w rzeczywistości

Architektoniczne projekty Marmol Radziner wyróżniają się doskonałym wpisaniem w otaczający krajobraz. Twórcy idealnych warunków do życia chętnie korzystają z naturalnych zasobów, nie manipulują przy pięknych materiałach, nie zagłuszają ich ornamentami.

krzesła z desek przed białym stolikiem
La Jolla, Kalifornia
sofa ze stolikiem na patio
Kaufmann House, Palm Springs, Kalifornia

Firma założona w Los angeles w 1989 roku przez Leo Marmola i Rona Radzinera dziś tworzy przestrzenie handlowe, biurowe i mieszkalne, łącznie z ogrodami. I od zera, i na bazie już istniejących budynków. Restauracje, hotele, obiekty edukacyjne i inne obiekty użyteczności publicznej – przez tyle lat działalności zrealizowano projekty dla każdego z wymienionych sektorów.

Zespół firmy Marmol Radziner
Zespół Marmol Radziner
pokój z chowanymi ścianami na zewnątrz
Harris Pool House, Palm Springs, Kalifornia
sypialnia gościnna z dużymi drzwiami na ogród
Brooktree, Los Angeles, Kalifornia

Kalifornijski lew morski

Sea Lion to jeden z wielu projektów wnętrza domu w Kalifornii – ten jest trzykondygnacyjny. W ramach jego renowacji architekci zmienili podłogę na drewnianą, poprowadzili nową instalację hydrauliczną, zadbali o oświetlenie. Wprowadzili do wnętrza szlachetne materiały: kamień i drewno. Również w mocnej odsłonie (patrz: stolik kawowy, który aż niezręcznie nazywać tylko „stolikiem” i kominek, który nie jest obudowany kamieniem, a całą masą kamieni). Całość uzupełniono meblami wykonanymi na zamówienie i dziełami sztuki.

przestronny salon z jadalnią
Sea Lion, Malibu, Kalifornia
przestronne wnętrze saloniu
Sea Lion, Malibu, Kalifornia
ściana w salonie za telewizorem
Sea Lion, Malibu, Kalifornia
duży pokój przerobiony na miejsce pracy
Sea Lion, Malibu, Kalifornia

Fot. i oprac. na podstawie:
Mat.
Marmol Radziner, Best Interior Designers