Projekt wiejskiej rezydencji łączy w sobie nowoczesne rozwiązania, naturalne motywy, industrialne akcenty, ekscentryczność sztuki współczesnej i rzadkie materiały. Jest częścią większego projektu: budowy pensjonatu w okolicach Petersburga, za który odpowiada rosyjska pracownia Studia54.
Holistyczne podejście Studia 54 do tworzenia miejsc do życia opiera się na trzech filarach: architekturze, krajobrazie podkreślającym harmonię natury i wyglądu zewnętrznego oraz ponadczasowym, spersonalizowanym wnętrzu – i to właśnie w takich kontekstach powstała inwestycja.
Przemyślanie połączenia blisko natury
Na parterze domu głównego znajduje się przestronny salon połączony z jadalnią oraz kuchnia z barem, gabinet, siłownia oraz pomieszczenie dla zwierząt. Z drugiego piętra, na którym znajduje się kolejny salon, rozciąga się widok na sosnowy las i otwartą przestrzeń z paleniskiem.
W przeciwieństwie do przewidywalnej symetrii i monochromii, wprowadzono do każdego wnętrza jeden z kluczowych trendów roku – swobodne i dynamiczne łączenie akcentów i różnych faktur w projektowaniu mebli, dekoracji ścian i doborze dodatków. – To wnętrze, które budzi wyraźne pozytywne skojarzenia i daje nowe wrażenia, pozwalając na mądre spędzanie czasu – łączy w sobie unikatowy design, naturalne materiały i świadomość – mówią architekci. Sztuka we wnętrzu to nie tylko rzeźba, nowoczesne malarstwo i ekskluzywne designerskie meble. Wnętrze także może być sztuką – gdy każdy szczegół dobierany jest w taki sposób, że staje się ono jedną historią, podobnie jak tworzone przez artystę dzieło.
Ogród zimowy
Po wschodniej stronie domu zorganizowano przydomowy ogród zimowy, który można oglądać z salonu i jadalni. I tu działa za nas technika: automatyczne utrzymanie stałego wilgotnego mikroklimatu i dobra wentylacja oraz odpowiednie oświetlenie zapewnia roślinom optymalne warunki. Jest tu też wygodna część wypoczynkowa. Nowoczesny projekt architektoniczny pozwolił więc urzeczywistnić marzenie o wiecznym lecie. Udostępniając wydzielone pomieszczenie na ogród zimowy zadbano, aby ta przydomowa oaza stała się zarówno częścią zewnętrzną, jak i połączyła się z wnętrzem, podkreślając wyrafinowany gust jej właścicieli.
Jadalnia
Jadalnia znajduje się obok przeszklonej oranżerii i głównego salonu. Wszystkie widoczne elementy służą wygodzie ich właścicieli: motywy i odcienie nawiązujące do natury, czy, ekologiczne materiały. Oryginalny kształt stołu jadalnego na rzeźbiarskim cokole sprawia, że staje się on główną ozdobą jadalni, a lampy wiszące stanowią dodatkowy wyrazisty akcent, harmonizujący z ogrodem zimowym. Grupa krzeseł welurowych w cieniu szparagów dla 6 osób to wynik współpracy Studia 54 z marką Medea 1905.
Kuchnia
Nowoczesna kuchnia przykuwa wzrok perfekcją detali, a wyposażenie dostosowane do potrzeb właścicieli zachwyca innowacyjną technologią. W takiej kuchni gospodarze rano zaparzą aromatyczną kawę, a wieczorami zorganizują degustacje wina z przyjaciółmi.
Gabinet
Domowe biuro to wielofunkcyjna, solidna przestrzeń pozwalająca na pracę w komfortowych warunkach. Home office to w tym wypadku wnętrze „sine tempora”, czyli ponadczasowe, w którym panuje atmosfera sprzyjająca skupieniu się, czy odbywaniu biznesowych rozmów. Minimum rozpraszających elementów – maksimum światła i powietrza! Wygodne biurko, regał z przegródkami na dokumenty, urządzenia wielofunkcyjne i akcesoria do pracy, szezlong na krótki odpoczynek czy zestaw sof ze stolikiem kawowym – to elementy, które w biurze znaleźć się powinny.
Minisalon na drugim piętrze
Wszystkie pomieszczenia prywatne – sypialnia główna i łazienka, przestronna garderoba, pokój dziecięcy i sypialnia gościnna znajdują się na drugim piętrze. Jest tu również i minisalon. Mimo całej różnorodności faktur i detali wnętrze okazało się spójne, ponieważ stonowane odcienie terakoty, zieleni, fioletu, grafitu uzupełniają się bez tworzenia kolorowych plam. Złoto-pomarańczowy kolor w różnych wariantach obecny jest w wielu elementach wnętrza jako ocieplający odcień o kojącej funkcji. Oryginalne stoliki kawowe i kawowe w kształcie otwieranych kwiatów nadają temu wnętrzu szczególnego uroku.
Sypialnia główna
W głównej sypialni stanęło efektowne łóżko w ciemnym welurowym wykończeniu z solidną drewnianą ramą, do której można przywiesić baldachim. Miękkie panele ścienne z wytrzymałej białej skóry pełnią funkcję zagłówka. Przy projektowaniu tak zacisznego i indywidualnego pomieszczenia, jakim jest sypialnia, konieczne jest zapewnienie materiałów i elementów dekoracyjnych, które poprawią komfort akustyczny i uchronią przed uciążliwym hałasem z zewnątrz. Zaleca się tu użycie wewnętrznych warstw izolacji akustycznej w wykończeniu ścian, podłogi i sufitu.
Sypialnia master
Nowoczesną stylową sypialnię master podzielono na kilka stref funkcjonalnych – dużą przestrzeń do spania, toaletkę, niewielką część wypoczynkową oraz estetyczne połączenie jej z garderobą i łazienką. Wygodny fotel i miniaturowy stolik na którym położymy ulubioną książkę, czy filiżankę kawy albo szklaneczkę whisky wystarczą, aby zaaranżować strefę wypoczynkową w sypialni. Znalazły się tu też: konsola z sześcioma kompaktowymi przegrodami, miękki fotel z weluru, mosiężne stoliki kawowe oraz wyraziste lustro.
Bio projektu
-
- Projekt: Studio 54
- Lokalizacja: Peterburg
- Powierzchnia: 900 m2
Fot. i oprac. na podst.:
mat. prasowe Studia54