31 października miało miejsce otwarcie 4-gwiazdkowego hotelu Hyatt Place Kraków. Ten nowo wybudowany obiekt, zlokalizowany na krakowskich Błoniach, dysponuje 216 nowoczesnymi pokojami i 150 m2 powierzchni konferencyjnej. Wnętrza hotelu zaprojektowała wrocławska pracownia MIXD, a ich realizacją zajęła się spółka Trust Us. Operatorem obiektu jest Hotel Professionals Management Group.
Hyatt jest światową siecią hotelową należącą do Hyatt Corporation. W jej skład wchodzi łącznie ponad 400 wysokiej klasy obiektów zlokalizowanych na sześciu różnych kontynentach. Po 10 latach nieobecności, marka Hyatt powróciła do Polski, potwierdzając tym samym zaangażowanie w dalszy rozwój swojej marki w Europie.
Wnętrza Hyatt Place Kraków są eleganckie i harmonijne. To typowy hotel mid-scale, adresujący swoją ofertę zarówno do turystów, jak i do gości biznesowych. Zastosowanie wysokiej jakości materiałów – drewna orzechowego, piaskowca, trawertynu, polerowanego, jasnego betonu oraz nietuzinkowych, indywidualnie zaprojektowanych rozwiązań, np. lamp, kotar z łańcuszków zdobionych nadrukami, nadało wnętrzom hotelu prawdziwie unikalny charakter. Hasłem przewodnim projektu wnętrz Hyatt Place Kraków jest „urban jungle”. Z jednej strony nie brakuje więc materiałów, rozwiązań i detali kojarzonych z wielkomiejską architekturą, np. betonu, stali, siatek czy neonów, z drugiej – w kolorystyce wnętrz dominuje szlachetny brąz orzechowego drewna i zieleń oraz akcenty fioletu.
– Silną inspiracją była tu sama lokalizacja hotelu: położonego tuż przy krakowskich Błoniach – zielonych płucach miasta, a jednocześnie tak bliskiego wszelkim miejskim atrakcjom grodu Kraka – mówi Piotr Kalinowski, CEO i dyrektor artystyczny MIXD. W pokojach dominuje spokojna kolorystyka, która sprzyja odpoczynkowi podróżujących. W częściach wspólnych znajdziemy żywe barwne akcenty, które je ożywiają i przyciągają uwagę.
Zdobiące ściany murale autorstwa Karola Banacha to wizualne opowieści pełne krakowskich legend i historii m.in. o Smoku Wawelskim, Lajkoniku czy obwarzankach. Bogate zdobienie ścian to poniekąd kolejna miejscowa tradycja – poczynając od arrasów wawelskich, a na wnętrzu Jamy Michalikowej kończąc.
– Jest nam niezmiernie miło, że mogliśmy zrealizować projekt hotelu zlokalizowanego w tak prestiżowej części Krakowa – mówi Daniel Ochońko, prezes zarządu spółki Trust Us, specjalizującej się w realizacjach wnętrz obiektów komercyjnych. Głównym założeniem projektu było stworzenie wnętrz przyjaznych zarówno rodzinom z dziećmi, jak i gościom biznesowym. Realizacja obejmowała wszystkie meble i zabudowy w pokojach i łazienkach, korytarze, przestrzenie ogólne, sale konferencyjne, recepcję oraz część gastronomiczną. Ponadto, w częściach wspólnych znalazły się meble wolnostojące autorstwa renomowanych włoskich producentów. Wśród materiałów dominuje drewno, kamień naturalny na blatach, płyta meblowa w wersji compact oraz zielony marmur. Całościowa realizacja projektu zajęła nam ok. 8 miesięcy, w trakcie których wykonaliśmy i dostarczyliśmy ponad 2.5 tys. sztuk mebli oraz, wspólnie z Pofawe – naszym partnerem w kwestiach tekstylnych, ok. 6 tys. m.b. tkanin w dekoracjach okiennych.
Charakterystycznym, nieco żartobliwym elementem wystroju jest hasło „na pole”, ukryte przemyślnie we wnętrzach pokoi. Jest to z jednej strony nawiązanie do lokalnej gwary, z drugiej – zachęta do eksplorowania przez hotelowych gości atrakcji Krakowa. W pobliżu znajduje się przecież Rynek Główny, Zamek Królewski na Wawelu, Muzeum Narodowe czy Kopiec Kościuszki.
Baza produktów
Inne ciekawe eventy

Frieze New York 2025

Targi Rzeczy Ładnych 2025 Zima

Lake Como Design Festival 2025
