Aktualny motyw: Sprzęt dla profesjonalistów
Logo Lenovo

Mecenas Motywu

Od niebieskiej kuchni w nietypowej wnęce po sztukę i rośliny: mieszkanie we Wrocławiu

W 66-metrowym mieszkaniu, które znajduje się we Wrocławiu niestandardowy jest nie tylko rozkład, ale i zastosowana kolorystyka. Niebieska kuchnia to mocny akcent tej aranżacji. Niebieskie fronty połączone z lastryko idealnie stanowią wyraźny kontrast dla naturalnej całości. Wszak nie brak tu też roślin, drewna i wikliny.

To wrocławskie mieszkanie, należące do Pauliny i Michała oraz ich kotów zaprojektował Piotr Łucki, prowadzący na co dzień swoją autorską pracownię projektową. Mimo nietypowego układu i odważnej kolorystyki, wnętrze to ma ciepły i domowy charakter, dzięki któremu, szczególnie w czasie pandemii, mieszkańcy odnaleźli spokój i poczucie bezpieczeństwa.

Młoda, polska sztuka na ścianach

Po wejściu do mieszkania naszym oczom ukazuje się przedpokój, który jest zapowiedzią części dziennej. – Przestrzeń ta poza niezbędną szafą i lustrami jest galerią bliskich właścielom prac wykonanych przez młodych, polskich artystów – Jakuba Leniarta, Aleksandy Morawiak czy Jagody Stączek. Strefa wejściowa, poza drzwiami do łazienki przez ażurowy regał ukazuje nam kuchnię, która otwarta na salon stanowi serce domu – mówi architekt Piotr Łucki, autor projektu.

Strefa dzienna

Pomieszczenie to jest miejscem, gdzie spędza się najwięcej czasu. Od wspólnych śniadań, po wieczorne seanse kinowe i spotkania z przyjaciółmi, za którymi obecnie tak bardzo tęskno. Ta część to mocny punkt tej aranżacji – ciemnoniebieskie fronty mebli w połączeniu z lastryko świetnie wpisują się w naturalną przestrzeń reszty domu. Nie sposób też nie docenić roślin, które znajdziemy wszędzie wokół. W połączeniu z wiklinowymi i drewianymi elementami wystroju oraz białymi ścianami stanowią przestrzeń, która sprzyja relaksowi. Miękkie fotele aż proszą się, by w nich zasiąść otulając się pledami w stylu boho.

Strefa prywatna

Za pokojem dziennym mieści się przestronna strefa prywatna, gdzie poza dużym łóżkiem i garderobą udało się wygospodarować miejsce do odpoczynku oraz pracy.
Nie ma mieszkania bez łazienki, a w tym mieszkaniu łazienka zaskakuje najbardziej. Odważne połączenie kształtów i kolorów przy zachowaniu maksymalnej funkcjonalności pozostawia wrażenie spójności z pozostałymi przestrzeniami – dodaje Piotr Łucki. jest tu także modne lastryko: to płytki z kolekcji Stracietella z fabryki Arcana.
Wnętrze to nie byłyby kompletne, gdyby nie sporych rozmiarów słoneczny taras z ogrodem, który zwłaszcza latem, jest naturalnym przedłużeniem mieszkania. Nie brakło tu też perełek designu: we wnętrzu znajdziemy m.in. hokery od Fameg, stół rozkładany Glimps od ZUIVER, czy lamp podłogowych Bolia.

Bio projektu:
Projekt: Piotr Łucki Architekt
Zdjęcia: Barłomiej Rakowski
Powierzchnia: 66 m2
Rok: 2020
Lokalizacja: Wrocław

Fot.: Barłomiej Rakowski;
oprac. na podst.: mat. prasowe Piotr Łucki Architekt