Profesjonalnie i z kolorem – nowoczesna kancelaria w duchu reuse

Zmiana organizacji procesu pracy spowodowana tak pandemią, jak i rozwojem technologii dotyczy każdej branży bez wyjątku. Coraz częściej praktykowany hybrydowy model pracy jest przyczynkiem do tego, by efektywniej wykorzystywać dostępną przestrzeń biurową. Kancelaria prawna Łaszczuk i Wspólnicy zdecydowała się na odważny krok zmiany podejścia do organizacji swojej pracy przy okazji przenosin biura w obrębie budynku Metropolitan.

Nowe biuro miało być przełomowe nie tylko ze względu na innowacyjne podejście do układu funkcjonalnego, ale również ze względu na chęć odejścia od tradycyjnych rozwiązań również w kwestiach estetycznych. Do stworzenia nowego wizerunku Kancelarii zaproszono pracownię Massive Design.

Nowe oblicze Kancelarii Łaszczuk i Wspólnicy

Nie wszystko musi być nowe

W toku rozmów Kancelarii z przedstawicielami budynku oraz projektantami narodził się pomysł, aby poważnie podejść do tematu reuse-recycle i zminimalizować ilość odpadów, które powstają przy okazji każdej przebudowy. Zdecydowano się wykorzystać fragmenty istniejącej aranżacji i części materiałów wykończeniowych, a nadwyżkę dostępnych środków finansowych przeznaczonych na wykończenie biura przeznaczyć na użycie materiałów i rozwiązań przyjaznych środowisku.

Narodził się pomysł, aby poważnie podejść do tematu reuse-recycle i zminimalizować ilość odpadów, które powstają przy okazji każdej przebudowy.

Wykorzystano zatem elementy istniejących ścian oraz odzyskano znaczne połacie wykładziny dywanowej. Projektanci dokonali również ewaluacji posiadanego przez Kancelarię wyposażenia meblowego pod kątem możliwego użycia w nowej lokalizacji. Dopiero po tej weryfikacji przystąpiono do ułożenia nowego układu funkcjonalnego.

Nowe oblicze Kancelarii Łaszczuk i Wspólnicy

Dwie strefy

W ogólnym zarysie zaplanowano dwie strefy funkcjonalne – jedną kliencką, drugą pracowniczą. Ta pierwsza została zlokalizowana wokół przestrzeni recepcyjnej. Tu mamy dostęp zarówno do wygodnych foteli przeznaczonych dla klientów, sal konferencyjnych, jak i pomieszczenia wspierającego obsługę gości. Co równie ważne, w najbliższej odległości znajduje się również pomieszczenie Partnerów.

Nowe oblicze Kancelarii Łaszczuk i Wspólnicy

Nowe oblicze Kancelarii Łaszczuk i Wspólnicy

„Dużą zmianą jest przestrzeń recepcyjna, w której odeszliśmy od ciężkich i poważnych form, a pojawiły się zaokrąglone formy i kolory niekojarzące się z kancelariami prawnymi. W założeniu ma to skrócić dystans i pozwolić na mniej sztywne formy komunikacji.” – opowiada Paweł Niebudek, senior architekt Massive Design

Nowe oblicze Kancelarii Łaszczuk i Wspólnicy

Nowe oblicze Kancelarii Łaszczuk i Wspólnicy

Pozostała część biura jest przestrzenią dedykowaną tak pracującym w Kancelarii prawnikom, jak i osobom odpowiedzialnym za bieżącą obsługę i funkcjonowanie biura. Na końcu tej strefy znajdziemy świetnie wyposażone pomieszczenie kantyny z zaaranżowanym kącikiem do nieformalnych spotkań. Całość biura jest utrzymana w spójnej eleganckiej stylistyce, która jednak wyłamuje się z szablonu pomieszczeń kancelarii prawnych. Odważne użycie zestawień kolorystycznych i meandrujące formy sufitu podwieszanego, powiązane z organicznymi elementami wystroju ścian nadają nieco butikowy charakter wnętrzu. Dzięki temu odbiorcy tego wnętrza nie czują się przez nie ani przytłoczeni, ani skrępowani, a to jest kluczem do sukcesu w codziennej działalności Kancelarii.

Nowe oblicze Kancelarii Łaszczuk i Wspólnicy

Nowe oblicze Kancelarii Łaszczuk i Wspólnicy

– Po raz drugi skorzystaliśmy z usług Massive Design i po raz drugi jesteśmy bardzo zadowoleni. Otwartość, zrozumienie potrzeb klienta i kreatywność to cechy, które szczególnie cenimy sobie pracując z Massive Design. Świetnie pracowało nam się z Pawłem Niebudkiem. Paweł zawsze miał dla nas czas, miał doskonałe pomysły i wspierał nas swoimi radami. Czuliśmy, że jesteśmy naprawdę w dobrych rękach. Przy okazji kolejnych zmian aranżacji, pierwsze kroki ponownie skierujemy do Massive Design – mówi Aleksandra Faderewska-Waszkiewicz, adwokat, wspólnik zarządzający Łaszczuk i Wspólnicy.

Nowe oblicze Kancelarii Łaszczuk i Wspólnicy

Całość aranżacji została przygotowana zgodnie z obowiązującym trendem wspierając dynamiczne przestrzenie pracy. Nie mogło więc zabraknąć rozwiązań takich jak biurka z elektryczną regulacją wysokości wspierających pracę w formacie na siedząco oraz na stojąco. Aby całość biura spełniała wymogi i wyzwania pracy hybrydowej wdrożono rozwiązania dedykowane coraz częstszym telekonferencjom i wideokonferencjom w postaci równomiernie rozmieszczonych budek akustycznych

Fot. i oprac. na podst.:
mat. prasowe MassiveDesign

Oceń ten artykuł

How useful was this post?

Click on a star to rate it!

0 / 5. 0

No votes so far! Be the first to rate this post.

Redakcja MAGAZIF

Artykuły redakcji portalu MAGAZIF.com

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama