Dobre samopoczucie w surowej alpejskiej scenerii: ośrodek na Ziemi Salzburskiej
Relaks z panoramicznym widokiem: Priestegg Premium Eco Resort należy do gminy Leogang w Ziemi Salzburskiej i położony jest na wysokim płaskowyżu na wysokości 1100 metrów. Wczasowicze mogą nie tylko cieszyć się zapierającym dech w piersiach widokiem na góry Leogang Steinberg, Steinernes Meer z Hochkönig i Kitzbühler Slate Alps, ale mogą także liczyć na ekskluzywne schronienie dla ciała, umysłu i duszy.
Otwarta w 2009 roku mała górska wioska składa się łącznie z 15 domków i trzech willi, otoczona bujną roślinnością kosodrzewiny, róż alpejskich i krzewów jagód. Dom przodków i przyległe posiadłości są własnością rodziny Oberlader od ponad 200 lat. Pod wpływem tradycyjnego rolniczego użytkowania obszaru, ważną rolę w działalności odgrywa również staranne traktowanie przyrody. Dotyczy to koncepcji zrównoważonej energii i wsparcia regionalnych producentów, a także wyposażenia budynków w naturalne materiały. Odpowiedzialni za to projektanci – pracownia W2 Manufaktur i architekt Ulrich Stöckl – postawili na wnętrza łączące rustykalny, alpejski styl z nowoczesnym luksusem. Produkty firmy Dornbracht znajdują zastosowanie w trzech willach oraz w publicznej strefie spa.
Villa Etaner: w jedności z naturą
Architektura Villi Etaner wtapia się bezpośrednio w zbocze wzgórza, na którym została zbudowana. Ściany otynkowane gliną i liczne elementy drewniane – takie jak wyspa kuchenna wykonana z jednego pnia drzewa – tworzą ciepłą i zachęcającą atmosferę. Goście mogą spodziewać się poziomego prysznica z funkcją masażu w łazience: mamy tu nawet podwójną wersję, skierowaną do par. Jest tu też umywalka, która wygląda, jakby została wycięta bezpośrednio ze ściany skalnej. Chłodne wykończenie łączy się z koncepcją wystroju wnętrza przypominającą grotę skalną. Z kolei na piętrze znajduje się sypialnia, która płynnie przechodzi w drugą łazienkę: z umywalką oraz wolnostojącą armaturą przy wannie, przed pełnowymiarowymi szklanymi oknami. Prysznic wrażeń z fascynującym nastrojowym oświetleniem uzupełnia dobre samopoczucie w surowym, naturalnym otoczeniu.
Willa Wossa: podkreślona naturalnym stawem kąpielowym
Równie komfortowa i nietypowa jest Willa Wossa, wokół której tworzy się porośnięty trzcinami biotop z naturalnym stawem kąpielowym. Naturalne materiały, takie jak stare drewno, len i kamień, decydują o atmosferze wnętrza przestronnego salonu, alpejskiej kuchni oraz sypialni wykonanej z drewna sosnowego.
Willa Wilderer: otwarta, organiczna architektura
Z kolei Willa Wilderer na skraju lasu zaskakuje organiczną konstrukcją trzech skrzydeł, które nadają jej charakter domku na drzewie. Przez szeroką przeszkloną fasadę na parterze goście mogą podziwiać widok na górskie łąki i ciemne lasy iglaste. Obok wiszącego kominka imponująca miedziana wanna tworzy atrakcyjny duet z wolnostojącą armaturą w kolorze szczotkowanej ciemnej platyny. Spiralne schody prowadzą ostatecznie do części sypialnych. Ciemne, szczotkowane powierzchnie platynowe dyskretnie współgrają z drewnianymi sklepieniami i mają swój elegancki odpowiednik w ciemnych dziurach po sękach.
Priestegg Bad: zrównoważone centrum odnowy biologicznej
W 2019 r. w znacznej odległości pod domkami wybudowano także ośrodek odnowy biologicznej zaprojektowany w sposób zrównoważony. Priestegg Bad dzięki obsadzonemu płaskiemu dachowi, zadaszonemu tarasowi słonecznemu i basenowi bez krawędzi dyskretnie wtapia się w alpejski krajobraz.
Fot. i oprac. na podst.:
mat. prasowe Dornbracht