„Open’er polskiego designu” po raz drugi w Gdańsku już w ten weekend! To na Targach Rzeczy Ładnych od 10 lat pokazują się najciekawsze nowe marki, to tu spotkacie najlepszych twórców plakatu, ceramiki, czy tekstyliów. Każdą edycję TRŁ odwiedzają tłumy, a impreza słynie ze znakomitego klimatu i najlepszej selekcji wystawców. Na drugiej edycji TRŁ TRÓJMIASTO! pokaże się aż 350 marek – to rekord w całej historii Targów Rzeczy Ładnych, organizatorzy musieli wynająć dodatkową przestrzeń drugiej hali w AMBEREXPO! Zobaczymy też dwie wystawy – 50 IKON TRŁ oraz polskie kilimy marki Splot. Zapowiada się designerskie wydarzenie roku w Trójmieście.

„Nie mogliśmy się doczekać powrotu z polskim designem do Gdańska! W zeszłym roku było wspaniale – debiut TRŁ nad Bałtykiem odwiedziło aż 10 tys. osób. Teraz zainteresowanie jest jeszcze większe – 350 stoisk to rekord w historii Targów Rzeczy Ładnych. I to jakich stoisk! – mówią organizatorzy TRŁ: Ajka Mroczkowska, Anna Pruszyńska i Paweł Stremski. „Ta edycja zapowiada się znakomicie – jeszcze większa, jeszcze ciekawsza i jeszcze bardziej w stylu TRŁ! Świetne marki – kto czeka na Trzask Ceramics?! – najlepsi twórcy i niepodrabialna energia TRŁ – to po prostu trzeba zobaczyć” – dodają.

Targi Rzeczy Ładnych to największe w Polsce targi niezależnego designu, które od 10 lat zmieniają Polskę na nieco ładniejszą i podbijają serca miłośniczek i miłośników dobrego wzornictwa, projektowania, ilustracji, wystroju wnętrz i wszystkich, którzy po prostu lubią ładne rzeczy. TRŁ to staranna selekcja najciekawszych marek – wiele z nich zdobywa nagrody na polskich i międzynarodowych festiwalach designu. Ale Targi Rzeczy Ładnych to nie tylko zakupy i inspiracje, ale przede wszystkim niesamowity klimat i energia, dla której TRŁ odwiedza wielotysięczna publiczność i z powodu której wydarzenie doczekało się statusu kultowego.

350 wystawców i 10 stref

Druga edycja TRŁ TRÓJMIASTO! zachwyci wystawcami z całej Polski, których często nie można spotkać na żadnych innych wydarzeniach. Imponująco zapowiada się strefa z PLAKATAMI I ILUSTRACJAMI – to będzie największa w tym roku największa w Trójmieście prezentacja współczesnego polskiego plakatu. A wśród wystawców gwiazdy, takie jak: para wybitnych ilustratorów i projektantów ADA ZIELIŃSKA i PATRYK HARDZIEJ, ADAM KOSIK, który właśnie na TRŁ TRÓJMIASTO! stworzył premierowy cykl ilustracji z symbolami trójmiejskiej architektury, JUSTYNA FRĄCKIEWICZ, PAULA DUDEK, ADELA MADEJ, MACIEK POLAK, PRZEMEK SOKOŁOWSKI i ponad 50 innych topowych nazwisk. Prawdziwa reprezentacja polskich ilustratorek i ilustratorów i jedyna szansa spotkać ich w takim składzie w jednym miejscu. A na każdym stoisku oryginalne i sygnowane prace. Poza plakatami na TRŁ znajdziecie też oryginalne notesy, planery i książki – od PAPIER PLUS DRUK, CURATED PAPER, czy WYDAWNICTWA ZNAK.

Strefa CERAMIKA I SZKŁO to duma TRŁ. Równie ogromna, co różnorodna i pełna najlepszych twórców i pracowni. Zawsze oszałamia i przyciąga. W Gdańsku po raz pierwszy pojawi się uwielbiana przez publiczność marka TRZASK CERAMICS, która jest fenomenem polskiego Instagrama, a jej produkty na targach znikają do ostatniej sztuki. Będzie też poznańskie pracownia Hadaki, której ceramiczne figurki są już klasyką współczesnego polskiego designu. Atrakcją będą niesamowite ceramiczne lampy KIKI LEGGERO, artystyczne i dowcipne talerze od VERY UGLY STUDIO, minimalistyczne zastawy WESKY STUDIO, które znajdziecie w najlepszych restauracjach w Polsce oraz wysmakowane ceramiczne akcesoria od KYUKA DESIGN. Ciągnąca się przez środek hali aleja ceramiki zadowoli fanki i fanów każdego stylu – będzie minimalistycznie i ozdobnie, będzie szał kolorów i spokój pasteli, będzie nowocześnie i klasycznie. Będzie też znakomite szkło – wspaniale zapowiada się stoisko NOT BAD STUDIO – ich kolorowe szklanki, lampy i misy to fenomen ostatnich miesięcy – przewidujemy szybki „sold out”.

Targi Rzeczy Ładnych to także MEBLE, LAMPY I TEKSTYLIA od butikowych polskich marek. Świetnie zapowiada się trójmiejski debiut HOGAI – ich kolorowe stalowe lustra i meble to zjawisko – oraz stoiska firm takich jak DESIVA, poznańskie MIUFORM, gdańskie DAPPO czy wrocławskie WOOD & PAPER. Na pewno uwagę miłośników dobrego designu przykuje debiut marki ETRE łączącej lustra z różnymi formami kamienia.. Nie zabraknie też autorskich lamp w różnych stylach – tych bardziej klasycznych od UNITED WOOD ITEMS, kolorowych lampionów od JUICY PASTELS, a także tych tworzonych metodą druku 3d – gwarantujemy, że zachwycą Was niezwykłe kolorowe niezwykłe projekty łódzkiej pracowni YAM YEST DESIGN, czy trójmiejskie OBJ DESIGNED. Nie przegapcie też stoiska marki RONDIN – ich niesamowite lampy z używanego szkła dały im tytuł DEBIUTU ROKU TRŁ. To targowe „must see”!

W sumie na TRŁ TRÓJMIASTO! znajdziemy prawie 350 wystawców z 10 obszarów tematycznych. Oprócz MEBLI, LAMP, PLAKATÓW i CERAMIKI w AMBEREXPO zobaczycie TEKSTYLIA, AKCESORIA, PRODUKTY WELLNESS, EKOLOGICZNE KOSMETYKI, BIŻUTERIĘ i PRODUKTY DLA DZIECI ORAZ DELI – strefę z delikatesowymi i rzemieślniczymi przetworami i alkoholami z polskich manufaktur, a w niej między innymi po raz pierwszy w Gdańsku kolorowe pączki MOD Donuts, które stały się już symbolem TRŁ.

50 IKON TRŁ

Targi Rzeczy Ładnych to nie tylko zakupy, ale też wystawy i inspiracje. W Gdańsku po raz pierwszy zobaczymy pokaz fenomenu polskich kilimów, czyli wystawę ręcznie tkanych kilimów marki SPLOT. W AMBEREXPO zawisną oszałamiające kilimy Zofii Stryjeńskiej, współczesne, nagradzane i znajdujące się w kolekcjach muzealnych projekty Zofii Strumiłło oraz Edgara Bąka oraz – pierwszy raz we wszystkich trzech wersjach! – najpopularniejszy polski kilim XXI wieku, czyli „Świt” Piotrka Niklasa.

Goście TRŁ TRÓJMIASTO! będą też mogli obejrzeć wystawę niezwykłych zdjęć 50 IKON TRŁ, czyli 50 najważniejszych marek i twórców ostatniej dekady wybranych z okazji 10-lecia Targów Rzeczy Ładnych. Efektem plebiscytu jest wyjątkowa sesja zdjęciowa zrealizowana przez Ernesta Wińczyka i Kokę Skowrońską z warszawskiego studia Wunderkamera.

Zapraszamy też na spotkania – w niedzielę o godz. 13.00 z publicznością spotka się KATARZYNA BELLINGHAM – gdańszczanka ogrodniczka, pasjonatka i propagatorka naturalnych metod uprawiania ogrodów. Projektantka zieleni, właścicielka ekologicznego pokazowego ogrodu w Zgorzałem na Kaszubach. A przede wszystkim autorka książki „Ogród Bellingham. Jak uprawiać ogród w zgodzie z naturą”, która w 2023 r. stała się jedną z bestsellerowych książek o ogrodnictwie w Polsce.

Tego samego dnia o godz. 15.00 TRŁ wspólnie z GDYNIA DESIGN DAYS zapraszają na spotkanie, podczas którego zostaną ujawnieni i przedstawieni projektanci, którzy stworzą tegoroczną kolekcję MANUBA 2024 – przedmiotów zaprojektowanych i wyprodukowanych specjalnie na festiwal Gdynia Design Days. Wszystko okaże się już w ten weekend!

Mamaville na TRŁ TRÓJMIASTO

W ten weekend w AMBEREXPO Targom Rzeczy Ładnych będą towarzyszyły znakomite targi Mamaville – najpopularniejsze w Polsce Targi dla Mamy i Dziecka. To jedna z najlepszych w Polsce imprez dla rodziców i dzieci, która zaprezentuje ponad 40 stoisk z produktami dla najmłodszych oraz strefę zabaw z dmuchańcem i atrakcjami, gdzie dzieci i rodzice nie będą się nudzić.

Targi Rzeczy Ładnych Trójmiasto 2024

MAGAZIF objął wydarzenie patronatem medialnym. Zapraszamy!

Oceń ten artykuł

How useful was this post?

Click on a star to rate it!

0 / 5. 0

No votes so far! Be the first to rate this post.

Redakcja MAGAZIF

Artykuły redakcji portalu MAGAZIF.com

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama