Jaki powinien być idealny stolik kawowy? Prosty, dopracowany, przykuwający uwagę a także, mimo niewielkich rozmiarów, dający szansę na ciekawe zaaranżowanie wnętrza. Cechy te skupia w sobie Stolik no. 1, który stworzyła Katarzyna Koczorowska.
Szkielet stolika jest odpowiedzią na poszukiwania nowego spojrzenia znanej formy heksagonu. Okazuje się, że przesunięcie po podstawie i zminimalizowanie liczby pionowych nóżek daje ciekawy i nieoczywisty efekt końcowy.
Zaprojektowanie górnej podstawy tak, aby blat był nakładany, a nie mocowany na stałe, daje możliwości jego wymiany wedle zapotrzebowania i upodobań użytkowników. Dzięki takiemu rozwiązaniu uzyskuje się różne opcje, spośród których można wybrać adekwatnie do nastroju. W rzeczywistości mamy przecież dwa stoliki o dwóch różnych kolorach ramy i dwóch różnych wykończeniach drewnianego blatu. Pozwala to na szybką zmianę wyglądu stolika poprzez jego obrócenie.
Jak mówi projektantka, stworzenie wersji, które okazała się zadowalająca było procesem czasochłonnym, ale któż nie dąży do perfekcji. Finalnie projekt spełnił wszystkie jej oczekiwania – Jest lekki, użyteczny, prosty, nieprzerysowany w formie i treści, by wasze domy pełne były dobrego, praktycznego dizajnu. Do tego: prosto z Polski – mówi.
Katarzyna Koczorowska ukończyła Polsko-Japońską Akademię Technik Komputerowych.
Zainteresowanie sztuką w dziedzinach designu, architektury, malarstwa i fotografii zaowocowało ukończeniem pierwszego kierunku studiów, historii sztuki. Pozostający wciąż niedosyt poprowadził ją w stronę projektowania wnętrz. Kolejne studia dające najwięcej dotychczas satysfakcji pozwoliły z kolei projektantce na skierowanie się ku formom użytkowym i ich projektowaniu. Na co dzień pracuje jako sprzedawca i doradca klienta w sektorze wyposażenia wnętrz ekskluzywnych, co sprawia, że posiada doświadczenie teoretyczne i praktyczne. Jak sama mówi: Posiadane teorie połączone z praktyką dobrego i użytecznego projektowania zespolone z wiedzą o najlepszym designie pozwala mi wszechstronnie poświęcić się szeroko pojętej dziedzinie projektowania z największym oddaniem. I choć wymaga to czasu, nie zawsze jest zauważane i doceniane – sprawia radość i spełnienie. A to najważniejsze.
Data opracowania projektu: 2018/01/20
Data realizacji projektu: 2018/02/15