Meble to dla nich rama. Luksusowe urządzenia przenoszą w świat kulinarnego artyzmu
To tu zaczyna się rozpieszczanie zmysłów. Tam, gdzie pojawiają się najwyższej klasy produkty, tam nie zabraknie doznań. Pozwólcie się zaprosić na prawdziwą ucztę – i artystyczną, i kulinarną.
Nawet najbardziej designerskie meble kuchenne całą moc swojej elegancji ukażą nam dopiero w towarzystwie wyrafinowanych sprzętów
Kuchnię chłoniemy wzrokiem. Na pierwszy plan wysuwają się meble. Ekskluzywne fronty nie tylko wyglądają zjawiskowo, ale też wprawiają w dobry (wyjątkowy) nastrój dzięki szlachetnym materiałom, których użyto do ich wykonania. Dotyk jest tu tak samo ważny jak wzrok. Wysokiej klasy drewno, które ma właściwości kojące, marmur lub inny rodzaj kamienia, który łączy nas z naturą i pozwala uzyskać balans… Temu, że kontakt z naturalnymi materiałami i obcowanie ze sztuką – w tym wypadku meblarską – korzystnie wpływa na nasze samopoczucie, nikt dziś nie ośmiela się zaprzeczyć. Pochłonięci wybieraniem frontów i wykończeń, nie możemy jednak zapomnieć, że nawet najbardziej designerskie meble kuchenne całą moc swojej elegancji ukażą nam dopiero w towarzystwie wyrafinowanych sprzętów.
Szlachetne bryły
Tych, którzy poznali markę Gaggenau, zestawienie sprzętu AGD ze sztuką wcale nie dziwi. Jedna z najbardziej luksusowych marek urządzeń kuchennych czerpie inspiracje właśnie z dzieł sztuki i architektury. Na przykład słynne chłodziarki Gaggenau z serii Vario 400 mogą tworzyć rozmaite konfiguracje, gdy łączą się w jedną elegancką i majestatyczną ścianę chłodniczą. Wśród nich znajdziemy prawdziwych arystokratów z rodziny chłodziarek – przeszklone chłodziarki do wina, które zapewniają odpowiednią temperaturę i wilgotność szlachetnego trunku, a dbającym o prestiż koneserom pozwalają wyeksponować cenną kolekcję.
Gotowanie z finezją
Profesjonaliści, wizjonerzy i mistrzowie kuchni cenią sobie swobodę w działaniu – przestrzeń dla kreatywności i fantazji, jakość oraz elastyczność. To wszystko cechy płyt grzewczych Gaggenau, które – wyposażone w funkcję flex – możemy łączyć w większe kompozycje. Niestandardowa szerokość (90 cm) bezstrefowej płyty indukcyjnej CX 492 pozwala na gotowanie z rozmachem, podobnie jak łączenie płyt indukcyjnych i gazowych o różnych szerokościach (38–90 cm) z grillem i płytą, na której możliwe jest używanie woka.
Kult piekarnika
To nie przesada – piekarnik również może stać się kultowy! Miłośnicy luksusowych kuchni z pewnością chętnie zobaczą u siebie kolejną odsłonę flagowego produktu marki Gaggenau – piekarnika EB 333. Dzisiejszy model to ulepszona wersja ikony kuchennego designu z lat 80. Wykonany prawie w całości ręcznie z jednego arkusza blachy nierdzewnej, ma doskonałe parametry, które doceniają zawodowi kucharze. Wśród nich jest np. Witek Iwański – szef kuchni o międzynarodowej sławie, uhonorowany przez kultowy „żółty przewodnik”, czyli „Gault & Millau”, tytułem Szefa Roku 2018, zdobywca szeregu nagród w Polsce i za granicą.
Obok kultowego EB 333 w kuchni od Gaggenau znajdziemy również zaawansowane technologicznie piekarniki parowe Combi (np. BS454110), które umożliwiają gotowanie metodą sous-vide. Esencja smaku i zdrowia spotyka się tu z kwintesencją kuchennego designu.
Kuchenne rzemiosło
W swoich produktach Gaggenau stawia na rzemiosło, które doskonali od…ponad trzystu lat. Jego początki sięgają 1683 roku, a do dziś urządzenia tej marki w części wykonuje się w sposób nieautomatyczny! Imponująca tradycja. Gdy dodamy do niej awangardowe zacięcie, mamy odpowiedź na pytanie: „Czym jest luksus w kuchni?”. Otóż definiuje go wyprzedzająca swoje czasy technologia, oprawiona w najwykwintniejszą formę, powstałą dzięki pracy i kreatywności ludzkich rąk – wykwalifikowanych rzemieślników.
Fot. i oprac. na podst.:
mat. prasowe Gaggenau