Perfekcyjnie dopracowane pomieszczenie

Warto trzymać się zasady, że każda dekoracja powinna pasować do reszty aranżacji. Dotyczy to także dywanów. Trzeba więc najpierw określić, w jaki sposób urządzone jest dane pomieszczenie, a dopiero potem dobierać do niego dodatki. Należy wobec tego zapoznać się z najpopularniejszymi stylami wnętrzarskimi i określić, do którego z nich wpisuje się posiadany salon.

dywan do salonu - jaki wybrać

Styl nowoczesny

Jest to obecnie najmodniejszy sposób aranżacji. Charakteryzuje się prostotą, minimalizmem, funkcjonalnością oraz oszczędnymi dekoracjami. Dywan do takiego pomieszczenia powinno się wybierać w stonowanej kolorystyce. Przeważnie kupuje się modele utrzymane w jednym z odcieni:

  • czerni,
  • bieli,
  • szarości,
  • beżu.

Jeżeli chodzi o wzory, najlepiej sprawdzą się geometryczne formy lub linie, ułożone w różnych konfiguracjach. Gdy pokój jest bardzo ascetycznie urządzony, można zdecydować się na model o wyrazistej barwie, na przykład czerwonej. Sprawi to, że pomieszczenie nabierze nieco więcej charakteru. Da się znaleźć tego typu . Znajduje się tam bowiem niezwykle szeroka, interesująca oferta.

Styl skandynawski

Cechuje się przede wszystkim przytulnością, a także wykorzystywaniem prostych form. Tak urządzone pomieszczenie ma przeważnie białe ściany oraz wypełnione jest drewnianymi meblami. Wygoda i komfort powinny stanowić priorytet, dlatego najlepiej wybierać miękkie, puszyste dywany. Nie tylko atrakcyjnie się prezentują, ale również przyjemnie się po nich chodzi. Jeżeli chodzi o kolory, zwykle dobiera się jasne lub pastelowe barwy.

Styl klasyczny

To coś dla wielbicieli ponadczasowości, gdyż nigdy nie wychodzi z mody. Spodoba się również osobom nielubiącym zmian. Ten styl charakteryzuje się:

  • stonowanymi, ciepłymi kolorami (beże, brązy),
  • symetrią i prostymi formami,
  • spójnością wszystkich elementów,
  • dbałością o detale.

Ponadto cechuje go skupienie się na elementach ozdobnych. Jeżeli więc pragnie się kupić oryginalny, przyciągający do siebie uwagę dywan, z pewnością świetnie się on wpasuje w salon urządzony w stylu klasycznym. Trzeba oczywiście pamiętać o tym, aby rozważnie dobierać do siebie kolory.

Gdzie kupić wyjątkowy dywan?

Najlepiej poszukiwać nietuzinkowych dywanów w Internecie, ponieważ sklepy internetowe mają znacznie bogatszą ofertę niż te stacjonarne. Ponadto przeważnie oferują produkty w znacznie niższych cenach. Taka forma zakupów jest niezwykle wygodna, gdyż pozwala na szybkie przejrzenie artykułów znajdujących się w rozmaitych punktach oraz porównanie ich ze sobą. Mowa tu nie tylko o cenie i kolorze, ale również o jakości.

Fot. i oprac. na podst.: 
mat. prasowe Sklep Eureka.pl