Aktualny motyw: Panele winylowe – piękne i praktyczne

Mecenas Motywu

Projekt grobowca: monument na granicy dwóch światów

Są takie miejsca, których drzwi raz zamknięte nie powinny już nigdy zostać otwarte. Są nimi grobowce.

Pantheon Nube zaprojektowany przez Clavel Arquitectos w Murcji – mieście położonym w południowo-wschodniej Hiszpanii – to wyraz inspiracji śmiercią, za którą  – jak za zasłoną – ukrywa się budząca niepokój tajemnica. W drzwiach do tego miejsca nie ma śladu zamka. Tworzą one fasadę, którą otwiera określona kombinacja, znana tylko właścicielowi obiektu.

Intrygującą atmosferę panującą w środku tworzy naturalne światło, które przenika przez ścianę z onyksu i układa się w wyłożonym marmurem wnętrzu…

marmurowe schody
David Frutos Ruiz
marmur na ścianie oraz podłodze
David Frutos Ruiz
oświetlona biała ściana
David Frutos Ruiz
biało czarny budynek
David Frutos Ruiz
biało czarny budenek rano
David Frutos Ruiz
ulca z budynkiem
David Frutos Ruiz
plan budynku plan

Wyposażenie / meble, dekoracje, dodatki do domu

projekt pomnika nagrobnego z elementami zieleni i białą pionową płytą
Funeralna estetyka: nagrobki w minimalistycznym stylu

Minimalistyczne wzornictwo, bez zbędnego przepychu, a przy tym wyczucie i elegancja. Właśnie te cechy sprawiły, że temat zainteresował naszych czytelników na tyle, że zdecydowaliśmy się go kontynuować, mimo że nie dotyczy wnętrz. O projektowaniu nagrobków rozmawiamy z Ewą Smugą z Purest.

Wyposażenie / meble, dekoracje, dodatki do domu

czarna płyta na grób rodzinny z drewnianymi elementami
Funeralny minimalizm: nowoczesne, minimalistyczne projekty nagrobków

Podczas studiów na łódzkiej ASP zauważyła, że wygląd cmentarzy stanowi duży problem, ale uznała to za standard. Myślała wówczas, że jedynym elementem, który może zmienić, jest forma zniczy. A dziś?

oświetlenie

Czytaj więcej

Aktualności

magazif news 27 taras i dom na lato 2021
MAGAZIF NEWS #27

Odcinek specjalny dedykujemy domowi i tarasowi na lato… zobaczcie i przekonajcie się, jak stworzyć prawdziwą oazę: zgodną z trendami, ale także i komfortową, która pozwoli na wypoczynek. Nie zabraknie wnętrz w wakacyjnym klimacie oraz elementów wyposażenia, o których warto pomyśleć latem.

Wyposażenie / meble, dekoracje, dodatki do domu

Długie letnie noce: oświetlenie ogrodowe i na taras
Długie letnie noce: oświetlenie ogrodowe i na taras

Przytulne światło na balkonie, tarasie i w ogrodzie pozwala nam cieszyć się po zmroku ciepłymi miesiącami, niezależnie od tego, czy przebywamy na zewnątrz, czy obserwujemy naturę z wnętrza domu. Odpowiednio dobrane oświetlenie ogrodowe, jego kierunek oraz właściwa moc, tworzy niepowtarzalny klimat i nadaje przestrzeni zupełnie nowego wyrazu. Lampy skierowane na miejsca naszego wypoczynku, rośliny i alejki, są w stanie stworzyć wieczorem przepiękny pejzaż, w którym światło magicznie podkreśli…