Aktualny motyw: Łódź Design Festival 2022

Łódź Design Festival - logo

Mecenas motywu

Czy warto zainwestować w mieszkanie na wynajem w Warszawie?

Artykuł sponsorowany

Inwestycja w nieruchomości od dawna stanowi dobry sposób na mnożenie swoich oszczędności. Ten fakt został dodatkowo zweryfikowany przez pandemię koronawirusa, w trakcie której wiele inwestycji w innych branżach okazało się niepowodzeniem. Czy zakup nieruchomości w Warszawie celem jej wynajmu to dobry pomysł?

Kupno mieszkania w kategorii bezpiecznych inwestycji

Zakładając, że mieszkanie będzie wynajęte przez 12 miesięcy w roku, można spodziewać się niemałego zysku. Aktualny poziom stóp procentowych wynosi około 7 procent, co jest całkiem imponującym wynikiem.

Ostatnie doniesienia o ogromnym popycie na mieszkania wręcz zachęca do lokowania swoich oszczędności w ten właśnie sposób. Sektor nieruchomości przeżywa ponowny rozkwit – powstają nowe inwestycje, a mieszkania z rynku wtórnego sprzedają się jak przysłowiowe świeże bułeczki. Po części taki stan rzeczy wynika właśnie z pandemii. Sytuacja zmusiła wielu przedsiębiorców do wstrzymania się z decyzjami biznesowymi, pozostawiając ich z pokaźnym kapitałem. Osoby zorientowane w aktualnej sytuacji gospodarczej chętnie inwestują zatem w nieruchomości, by czerpać zyski w dziedzinie, która uchodzi za jedną z najbezpieczniejszych.

Zakup mieszkania w Warszawie – na co zwrócić uwagę?

Stolica przyciąga tłumy nie tylko z uwagi na walory turystyczne, ale i bogaty rynek pracy oraz ciekawą ofertę uczelni wyższych. Decyzję o zakupie należy jednak dobrze przemyśleć, ponieważ przedział cenowy między poszczególnymi obiektami może osiągać różnice rzędu kilku tysięcy złotych.

Zależy to przede wszystkim od lokalizacji. Im bliżej Śródmieścia, tym drożej, choć nie do końca jest to wyznacznik ceny. Lokalizacja z kolei będzie zależeć również od przeznaczenia inwestycji. Chcąc wynająć lokal studentom, warto rozejrzeć się za mieszkaniem nieopodal uczelni wyższej. Jeśli celem będzie rodzina z dziećmi, idealnym miejscem będzie nieruchomość w spokojnej dzielnicy, w sąsiedztwie szkoły czy placu zabaw.

Dzielnice Warszawy można podzielić na rozwojowe oraz te, które zdążyły się już ustabilizować. Rozwojowe to takie, w których stale budowane są nowe obiekty, rozszerza się infrastruktura drogowa i pojawiają się liczne udogodnienia dla mieszkańców. Przykładem takiej dzielnicy jest Wilanów, Wola czy Białołęka.

Jak kupić mieszkanie w Warszawie?

Inwestorzy mają kilka sposobów na zakup nieruchomości w stolicy. Najczęściej jest to klasyczna metoda zakupu mieszkania za gotówkę – tutaj w grę wchodzą zarówno oferty z rynku pierwotnego, jak i wtórnego, a także mieszkania dostępne na licytacjach komorniczych. Innym sposobem jest zakup nieruchomości na kredyt. Zakładając, że szybko znajdą się osoby chętne na wynajem długoterminowy, zaciągnięty kredyt jest praktycznie spłacany dzięki zyskom z najmu. Ulokowany w ten sposób kapitał sprawi, że przy aktualnych stawkach za wynajem, koszt zakupu nieruchomości zwróci się już w ciągu 12-17 lat. O powodzeniu inwestycji decyduje nie tylko lokalizacja, ale i przygotowanie umów oraz współpraca z najemcami.

Partnerem materiału jest Tabela Ofert –

Fot. i oprac. na podst.: 
mat. prasowe Orion Media Group

Wyposażenie / meble, dekoracje, dodatki do domu

kryształowy żyrandol wady zalety
Czy kryształowy żyrandol jest praktyczny? Plusy i minusy najmodniejszych modeli

Wiele osób marzy o okazałym, kryształowym żyrandolu we wnętrzu. Faktycznie, jest to wyjątkowy element wyposażenia, który przyciąga wzrok i zachwyca swoim designem. Niemniej warto pamiętać, że tego typu lampa nie jest wolna od wad. Warto znać zarówno plusy, jak i minusy kryształowych żyrandoli.

Wyposażenie / meble, dekoracje, dodatki do domu

odkurzająca dywan kobieta karcher
Domowy odkurzacz piorący, czy warto? Jaki wybrać?

Odkurzacze piorące zyskują coraz większe grono zwolenników. Decyduje o tym przede wszystkim wielofunkcyjność tych urządzeń. Jak działa odkurzacz piorący? Jakie ma zastosowania? Komu się szczególnie przyda? Sprawdź, czy warto kupić odkurzacz piorący do domu.