Aktualny motyw: Łazienki inspirowane modą

Logo Tubądzin

Mecenas motywu

Wykończenie wnętrz – co warto wziąć pod uwagę

Dom już stoi lub odebrałeś właśnie klucze do mieszkania w stanie deweloperskim i już zaczynasz kompletować wnętrzarskie katalogi, oraz oczyma wyobraźni widzieć siebie odpoczywającego w komfortowym salonie. Droga do tego etapu jednak jeszcze będzie dosyć długa, jak i wymagająca (chyba że wszystkie lub część zadań powierzy się specjalistom).

Do tematu, jakim jest wykończenie wnętrz warto podejść ambitnie, ponieważ jakość ich wykonanie będzie rzutować na komfort użytkowania. O czym należy pamiętać?

Wykończenie wnętrz - co warto wziąć pod uwagę

Ustal budżet

Wszelkie remonty potrafią być istną skarbonką, lecz wstępne ustalenie finansów do przeznaczenia na dany cel, pozwoli utrzymać budżet w ryzach. Zbierz potrzebne dany, ceny materiałów i ustal, ile mniej więcej możesz przeznaczyć na wykończenie wnętrz, jeszcze zanim przystąpisz do szczegółowego kosztorysu.

Pamiętaj, aby inwestować w materiały dobrej jakości. Najczęściej lepiej wydać więcej i mieć spokój na lata, niż ulec pokusie, aby zakupić np. panele w ekstra cenie i później stanąć przed koniecznością ich wymiany, po niespełna roku użytkowania.

Inspiracja – tak. Kopiowanie – nie

To naturalne, że w skomplikowanym świecie, w jakim żyjemy, szukamy dróg na skróty. Dlatego zdarza się, że gdy kogoś oczaruje jakaś aranżacja w katalogu, chce przenieść ją do swojego domu, i to w skali 1:1. Takie rozwiązania nie zawsze się sprawdzają! To, że coś fantastycznie wygląda w katalogu, nie oznacza, że będzie pasować do danego wnętrza oraz będzie funkcjonalne dla domowników. Warto spojrzeć na to obiektywnie, lub nawet skonsultować temat z projektantem wnętrz i postawić na inspirację i dostosowanie projektu do swoich potrzeb, a nie wierne kopiowanie.

Nie przesuwaj w czasie kwestii dodatków

Często zdarza się tak, że na tapet brane są główne, duże zadania, a aspekty związane z dodatkami zostawia się na później. Być może znasz przypadki, gdzie listwy przypodłogowe czekały na montaż, jeszcze przez rok (lub więcej!) po zakończeniu remontu, bądź żarówka miesiącami wisiała na kablu w oczekiwaniu na instalację żyrandola, który już zakupiony był, tylko ciągle się o nim zapominało. Często to detal świadczy o charakterze całości – działaj dokładnie, nie zostawiaj dodatków „na potem”.

Wykończenie wnętrz – angażować specjalistę, czy wykonać samodzielnie?

Wybór, który nie jest łatwy. Owszem, chcąc zaoszczędzić na robociźnie, być może będziesz skłaniał się przy samodzielnej realizacji prac wykończeniowych. Zastanów się tylko, czy dysponujesz odpowiednią wiedzą w temacie, a także czy posiadasz odpowiednie narzędzia.

Co więcej, wykończenia to temat czasochłonny, więc należy wziąć pod uwagę czy dysponujesz odpowiednią ilością wolnego czasu.

Jeżeli chcesz, aby prace poszły sprawnie, a urlop wolisz przeznaczyć na coś innego niż układanie płytek w łazience, bądź malowanie ścian, rozważ skorzystanie z usług specjalistów. Fachowcy, dzięki wiedzy, doświadczeniu oraz specjalistycznym narzędziom, jakimi dysponują, zajmą się tematem sprawnie i z dbałością o każdy detal.

Partnerem materiału jest redNet Dom rednetdom.pl

Sprawdź również

Inne

mały prezent zapakowany w biały papier z czerwoną wstążką w rękach kobiety
Jaki prezent na urodziny dla kobiety a jaki dla mężczyzny wybrać?

Zakup prezentu na urodziny może okazać się nie lada wyzwaniem. Ważne, aby podarunek był nie tylko ładny, ale również praktyczny. Ciekawym pomysłem mogą okazać się spersonalizowane produkty dostępne w sklepach online. Zobaczmy pomysły na prezent urodzinowy dla kobiety i mężczyzny.

Inne

mieszkanie z ogrodem czy balkonem
Mieszkanie z ogródkiem czy balkonem?

Decydując się na zakup mieszkania zastanawiamy się, czy wyszukaliśmy każdą potrzebną informację, wybraliśmy odpowiednią lokalizację, a także piętro. Duże znaczenie ma też wybór między mieszkaniem na parterze a znajdującym się na wyższych kondygnacjach.