Aktualny motyw: tworzywa sztuczne

Portal wnętrzarski MAGAZIF

Mecenas motywu

Maarten Baas: design na (wcale nie) glinianych nogach

Ma słabość do igrania z ogniem i lubi naginać reguły gry. Poznajcie Maartena Baasa, enfant terrible świata designu, i jego gliniane eksperymenty.

Na pierwszy rzut oka wyglądają jak wyjęte z dziecięcego rysunku. Kolorowe, niesymetryczne, sprawiające wrażenie chybotliwych i kruchych. Ale to tylko pozory. W istocie meble tworzące kolekcję Clay są bardzo wytrzymałe, gdyż kryją w sobie metalowe stelaże, które zostały oklejone syntetyczną gliną. Ich projektant Maarten Baas drażni się z odbiorcą i wystawia na próbę jego oczekiwania.

dwie czarne lampy

gliniana pomarańczowa ławka

niebieski gliniany stołek

Te stoły, krzesła czy wiatraki nie tylko nie są tym, czym się wydają, ale także słabo wypadają w konfrontacji z konwencjonalnymi wyobrażeniami o dobrym stylu. Nie należą do tej samej rodziny co projekty Memphis Milano czy Vernera Pantona, które wprawdzie są żartem, ale ten żart wygląda elegancko. Meble Baasa stanowią antytezę blichtru, a glina – jedno z najstarszych znanych człowiekowi tworzyw – staje się narzędziem prowokacji z pogranicza sztuki i projektowania.

trzy gliniane ozdoby

większy rudy stolik z szufladą

Zanim zajął się wypalaniem gliny Baas z impetem otworzył sobie drzwi do światowego rozgłosu, w ramach pracy dyplomowej podpalając ikoniczne meble z historii designu. W kolekcji Clay przeszedł od negacji i zniszczenia do aktu twórczego. Akcentując asymetrię i organiczność form, opowiada się po stronie świadomej niedoskonałości. A stworzona w 2006 roku seria niepowtarzalnych mebli przeżywa teraz drugą młodość, gdy jesteśmy znużeni masową produkcją, a rzemiosło na powrót jest w cenie.

mała biurowa lampka z gliny

biały gliniany okrągły stolik

brązowy gliniany fotel bujany

Fot. i oprac. na podstawie:
mat. prasowe Kooku

Wyposażenie

czarna ściana z napisami kredowymi i czerwonymi świecącymi sercami

Walentynki pełne designu

Kwiaty i czekoladki wydają Ci się banalne? A może chcesz, aby walentynkowy nastrój został z Wami na dłużej? Zobacz meble i dodatki inspirowane… miłością!

wnętrza

inspirujący design we wnętrzach MAGAZIF

Aranżacja biura w domu – kłopotliwe i trudne zmaganie czy ciekawe wyzwanie?

W dzisiejszych czasach pracować można wszędzie. Dzięki elastyczniejszym formom zatrudnienia coraz częściej możemy wykonywać naszą pracę zdalnie, w domowym zaciszu. W rozmowie z portalem MAGAZIF, Ida Mikołajska, projektantka z MIKOŁAJSKAstudio zdradza nam, co uwzględnić przy aranżacji domowego biura lub gabinetu.

Wyposażenie

kolorowy stolik, krzesła, ławeczka dla dzieci i koń na biegunach w pokoju dziecięcym

Wielki design w wersji mini

Designerskie „dorosłe” meble bardzo często mają swoje dziecięce odpowiedniki – równie niebanalne i solidne, ale skrojone na miarę dziecięcych potrzeb. Prezentujemy projekty, dla których będziecie chcieli znaleźć miejsce nawet w bardzo zapełnionym dziecięcym pokoju.

Wyposażenie

ośmiornica ze sprayem

Dzikie krzesła i sofy do salonu

Dzieci wdrapują się na sofę, pies wskakuje, goście siadają delikatnie. A czy widziałeś, żeby to sofa wpełzła lub wbiegła do salonu? Dzięki Máximo Riera Studio masz okazję zobaczyć, że niektóre meble do siedzenia najwyraźniej to właśnie zrobiły…

Wyposażenie

żółta i czarna lampa podłogowa w zestawieniu dwóch aranżacji wnętrza

Oswoić jesienny wieczór, czyli lampy podłogowe

Poprzednio pisaliśmy o lampach stołowych, więc tym razem skupimy się na lampach podłogowych. Te świetnie sprawdzają się w roli niezależnych źródeł światła i wyrazistych elementów dekoracyjnych, nawet jeśli ich konstrukcja jest tak delikatna, że…

Wyposażenie

lampa stołowa podczas montażu

Lampy stołowe, czyli jak oswoić jesienną aurę

O roli, jaką odgrywa oświetlenie, nie trzeba nikogo przekonywać – rozproszone ciepłe światło pomoże ukoić nerwy po stresującym dniu, żarówki o spektrum światła zbliżonym do słonecznego pobudzą do pracy, a same lampy mogą dodać charakteru każdemu wnętrzu. W naszym zestawieniu znajdziecie lampy nowoczesne, funkcjonalne i po prostu… piękne.

trendy

zielona sofa narożnik w aranżacji przestronnego salonu

Inspiracje do salonu: trendy 2019

Salon to wizytówka naszego domu. To w nim toczy się życie. Dlatego urządzenie części living jest tak ważne. O tym, jak zrobić to zgodnie z panującymi w tym roku trendami opowiadają eksperci.

Wyposażenie

ekskluzywny design we wnętrzach MAGAZIF

Postaw kropkę nad „i” – nowoczesne fotele do salonu…

…i nie tylko. Świetnie sprawdzą się też w sypialni, bibliotece, a niektóre z nich – nawet na tarasie. Jeśli chcesz odświeżyć wystrój tych części domu, możesz przemalować ściany, zmienić tapetę czy przeorganizować przestrzeń. Albo po prostu wstawić fotel. Ale nie jakikolwiek, tylko taki, którym najpierw się zachwycisz, a dopiero potem na nim usiądziesz.

rękodzieło

Czytaj więcej

wnętrza

zdjęcia rodzinne na ścianie

Jak urządzić ładny i funkcjonalny pokój dziecka?

Projektantka wnętrz i graficzka, Jolanta Riopka, zdradza swoje pomysły na zaaranżowanie przestrzeni, która zaspokoi potrzeby zarówno dziecka, jak i rodziców.

Wyposażenie

8 rodzai różnokolorowych krzeseł

must have 2018, czyli powroty do korzeni na Łódź Design Festival

Choć wiele idei dobrze wygląda na papierze, chwila prawdy nadchodzi, gdy materializują się w postaci gotowego produktu. W plebiscycie must have po raz ósmy wyróżniono najlepsze formy, które trafiły do sprzedaży.