Projekt FUNK udowadnia, że wystarczą dwa elementy o nieskomplikowanej konstrukcji, by powstał zestaw funkcjonalnych modułowych mebli do małego wnętrza.
Robert Osiński opracował projekt dwóch prostopadłościennych form wykonanych ze sklejki brzozowej, które stanowią punkt wyjścia do stworzenia kilku kombinacji. W zależności od ustawienia mogą pełnić funkcję taboretu i wysokiego stołka barowego, ławki dla trzech osób, stojącej szafki z półkami, a nawet małego biurka z siedziskiem. W roli poduszki występuje kawałek szarego filcu.
Tak pomyślane sprzęty są odpowiedzią na potrzeby osób, które prowadzą nieco nomadyczny styl życia – często się przenoszą, nie chcą być obarczone nadmiarem rzeczy lub po prostu nie dysponują dużym wnętrzem. Lekki i mały zestaw FUNK ucieszy studentów żyjących w akademikach czy lokatorów mieszkań na wynajem, gdyż łatwo go przestawiać w pomieszczeniu lub zabrać ze sobą w drogę. Nie wymaga montażu, a dzięki niezobowiązującemu minimalistycznemu wzornictwu dopasuje się do wnętrz o różnym charakterze.
Robert Osiński jest studentem drugiego roku projektowania mebli na Uniwersytecie Przyrodniczym w Poznaniu. Podczas pracy projektowej kieruje się słowami Louisa Sullivana „forma podążą za funkcją” oraz Miesa van der Rohe „mniej znaczy więcej”. Przy kształtowaniu formy zwraca uwagę na detale, a także na materiały, z których dany projekt ma zostać wykonany. Oprócz wzornictwa pasjonuje się fotografią i podróżami.
Data realizacji projektu FUNK: 24/01/2018

FUNK / funkcjonalność

FUNK / wysunięty taboret – stanowisko robocze, np. praca przy komputerze

FUNK / elementy zestawione – ławka dla trzech osób

FUNK / złożony – hocker

FUNK na etapie projektu
Inne ciekawe eventy

Boston Design Week 2025

Plebiscyt Polska Architektura XXL 2024

Targi Rzeczy Ładnych 2025 Trójmiasto
