Muuto najnowszym nabytkiem marki Knoll. Powstał pierwszy showroom

W Chicago otworzono niedawno nowy showroom firmy projektowej Muuto, działającej pod szyldem Knoll – marki tworzącej akcesoria biurowe, tekstylia i wyposażenia do domu. To skandynawska odpowiedź niemieckiego brandu na oczekiwania płynące od nieustannie zmieniających się trendów w projektowaniu miejsc pracy.

Otwarcie shoowromu miało miejsce na początku czerwca, podczas historycznego Fulton Market. Powierzchnia prawie 2230 m2 zaprojektowana we współpracy z globalną firmą architektoniczną Gensler, zajmuje siedmiopiętrowy, nowy budynek. To właśnie tutaj skupia się działalność wszystkich marek należących do firmy Knoll, w tym także skandynawskiego Muuto, które – jak wiemy – zostało wykupione przez Knoll niespełna 2 lata temu. Owocem tej transakcji jest powstałe miejsce.

aranżacja miejsca pracy z prostym biurkiem i dwoma niskim fotelami na kółkach

pomarańczowe niskie siedzisko na tle przeszklonej ścianie

Znajdujące się na piątym piętrze nowe centrum dowodzenia kopenhaskiej firmy to miejsce pełne przestrzeni do spotkań biznesowych. Jest tu także kawiarnia z iście salonowym wystrojem. Rozległe okna pokrywają większość ścian, odsłaniając panoramę miasta. Betonowa podłoga, nisko usytuowane górne oświetlenie i widoczne przewody tworzące idealnie wyrównaną siatkę, są zaplanowanym elementem przemysłowego wnętrza. Efekt nie jest jednak przesadnie formalny, dzięki designerskim meblom i różnorodnym barwom ocieplającym klimat wnętrza.

duża i mała brązowa sofa przy okrągłym stoliku mocno oświetlona wieloma żarówkami

wysoki stolik z białymi i pomarańczowymi wysokimi stołkami

Funkcjonalność miesza się tu z różnymi stylami. Od baru pokrytego lastryko i ustawionych przy nim stołków Nerd z forniru dębowego, do formalnych przestrzeni przypominających salon, który w tym znaczeniu symbolizuje dynamicznie zmieniające się współczesne miejsca pracy. Na wejściu możemy zauważyć podświetlany i przezroczysty ekran z poliwęglanu, stanowiący tło dla popularnej sofy Oslo pod baldachimem wiszących lamp E27 autorstwa Mattiasa Ståhlboma. Klasyczne produkty, takie jak kolekcja foteli Fibre Iskos-Berlin, krzesło Nerd Davida Geckelera i stolik boczny MSDS firmy Halves łączą się z debiutanckimi projektami, np. stolikiem Relate szwajcarskiego studio Big-Game, czy sofami konturowymi Anderssona i Volla. Jak Wam się podoba?

jasno różowa sofa pod dwoma lustrami zaokrąglonymi lustrami

wyższy stolik przy dużym oknie

Fot. i oprac. na podst.:
mat. prasowe Knoll

Oceń ten artykuł

How useful was this post?

Click on a star to rate it!

0 / 5. 0

No votes so far! Be the first to rate this post.

Redakcja MAGAZIF

Artykuły redakcji portalu MAGAZIF.com

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama