neFunkcjonalnie i elegancko? To możliwe nie tylko w salonie. Chociaż to właśnie salon przypomina luksusowa kuchnia od firmy Novy… Seria One, którą proponuje producent, wyróżnia się przede wszystkim dyskretną stylistyką i tym, że nie odcina się od otoczenia. Jest prawie niezauważalna i bardzo cicha.

elegancka nowoczesna kuchnia z ciemną wyspą
Płyta indukcyjna i okap w jednym: Novy One

Okap One wysuwa się bezszelestnie z płyty grzewczej, z którą jest zintegrowany, i pochłania zapachy oraz parę powstałą podczas gotowania, zanim ta wzbije się na dobre w powietrze. Dzięki doskonałemu pochłanianiu wilgoci i zapachów oraz bezgłośnej pracy okap doskonale się sprawdza jako element wyposażenia wyspy kuchennej.

czarna płyta grzewcza ze zintegrowanym okapem
Płyta indukcyjna i okap w jednym: Novy One
czarny szklany blat w kuchni
Płyta indukcyjna i okap w jednym: Novy One
elegancka czarna płyta grzewcza z wysuniętym okapem wewnętrznym
Płyta indukcyjna i okap w jednym: Novy One

Ma niewielki komin odprowadzający, dlatego nie zabiera wiele miejsca w szafce, która znajduje się pod nim, a system recyrkulacji pozwala zaoszczędzić energię, nie dochodzi bowiem do uwalniania gorącego powietrza na zewnątrz. Nieużywany – chowa się z powrotem do płyty.

Płyta indukcyjna, z którą połączony jest okap, ma moc 3700 W i podział na dwie strefy (funkcja Bridge), co umożliwia np. grillowanie.

okap chowany w płytę grzewczą podczas pracy
Płyta indukcyjna i okap w jednym: Novy One

Zrobiona z czarnego, matowego szkła, z niewielką liczbą elementów do sterowania, również jest wkomponowana w mebel, na którym ją zamontowano. O tym, że nie jest zwykłym blatem, przypomina, gdy poczuje na sobie garnek – wtedy włączy ją system automatycznego wykrywania garnka.

Ekskluzywne produkty serii One poznajemy dzięki wyłącznemu dystrybutorowi formy Novy – Comitorowi. Do zobaczenia już wkrótce na Warsaw Home Expo – targach, które odbędą się 6–8 października 2017 r. w Nadarzynie pod Warszawą.

Oprac. na podst.:
Materiały prasowe firmy Comitor / comitor.pl