Aktualny motyw: #zostanwdomu

Inteligentna kuchnia – Novy One

Sprzęty kuchenne mogą być ładne, ale od razu widać, że są… sprzętami kuchennymi. Inteligentne rozwiązania kuchenne mają jednak to do siebie, że lubią nas nabierać. Zobaczcie, jak w dobrym stylu nabierają nas płyty i okapy z serii One…

neFunkcjonalnie i elegancko? To możliwe nie tylko w salonie. Chociaż to właśnie salon przypomina luksusowa kuchnia od firmy Novy… Seria One, którą proponuje producent, wyróżnia się przede wszystkim dyskretną stylistyką i tym, że nie odcina się od otoczenia. Jest prawie niezauważalna i bardzo cicha.

elegancka nowoczesna kuchnia z ciemną wyspą
Płyta indukcyjna i okap w jednym: Novy One

Okap One wysuwa się bezszelestnie z płyty grzewczej, z którą jest zintegrowany, i pochłania zapachy oraz parę powstałą podczas gotowania, zanim ta wzbije się na dobre w powietrze. Dzięki doskonałemu pochłanianiu wilgoci i zapachów oraz bezgłośnej pracy okap doskonale się sprawdza jako element wyposażenia wyspy kuchennej.

czarna płyta grzewcza ze zintegrowanym okapem
Płyta indukcyjna i okap w jednym: Novy One
czarny szklany blat w kuchni
Płyta indukcyjna i okap w jednym: Novy One
elegancka czarna płyta grzewcza z wysuniętym okapem wewnętrznym
Płyta indukcyjna i okap w jednym: Novy One

Ma niewielki komin odprowadzający, dlatego nie zabiera wiele miejsca w szafce, która znajduje się pod nim, a system recyrkulacji pozwala zaoszczędzić energię, nie dochodzi bowiem do uwalniania gorącego powietrza na zewnątrz. Nieużywany – chowa się z powrotem do płyty.

Płyta indukcyjna, z którą połączony jest okap, ma moc 3700 W i podział na dwie strefy (funkcja Bridge), co umożliwia np. grillowanie.

okap chowany w płytę grzewczą podczas pracy
Płyta indukcyjna i okap w jednym: Novy One

Zrobiona z czarnego, matowego szkła, z niewielką liczbą elementów do sterowania, również jest wkomponowana w mebel, na którym ją zamontowano. O tym, że nie jest zwykłym blatem, przypomina, gdy poczuje na sobie garnek – wtedy włączy ją system automatycznego wykrywania garnka.

Ekskluzywne produkty serii One poznajemy dzięki wyłącznemu dystrybutorowi formy Novy – Comitorowi. Do zobaczenia już wkrótce na Warsaw Home Expo – targach, które odbędą się 6–8 października 2017 r. w Nadarzynie pod Warszawą.

Oprac. na podst.:
Materiały prasowe firmy Comitor / comitor.pl

AGD i RTV

Czytaj więcej

Wyposażenie

elegancka nowoczesna płyta grzewcza EX875LX67E od Siemens w szklanym blacie dużej wyspy kuchennej z dodatkową funkcją wyciągu
Tandem z drużyny Siemens – płyta z wbudowanym okapem

Kuchenne aranżacje są dziś bardzo wymagające, bo otwarte kuchnie stanowią część salonu, jadalni albo innej, równie wyeksponowanej przestrzeni domowej. Chętnie pokazujemy nie tylko piękne fronty mebli, ale też to, jak gotujemy. Wyspy kuchenne, do których mamy dostęp z każdej strony, mogą stać się areną kucharskich zmagań, gdy przygotowujemy wykwintne dania. A te wymagają dyskretnej oprawy i zaawansowanego technologicznie sprzętu.

Wyposażenie

małe biało niebieskie pomieszczenie z dwoma srebrnymi urządzeniami do prania i suszenia
Już w porządku – czyli z wizytą w pomieszczeniu gospodarczym

To, że chcemy ukryć przed gośćmi ewentualny nieporządek i nie mamy ochoty trzymać na widoku prania, nikogo nie dziwi. Pomyślmy też jednak o swoim komforcie i poczuciu estetyki. Gdy zamkną się drzwi za gościem, otworzą się drzwi naszej pralni czy spiżarni.

wnętrza

eleganckie wnętrze rezydencji od Taff Architekci duża wyspą z duży wyciągiem na tle białej kamiennej kuchni
Harmonia, światło i Wilanów

Rezydencja na warszawskim Wilanowie to przede wszystkim światło i spójnie urządzone wnętrza. Jest klasycznie i elegancko. Zobaczcie, jak wygląda wnętrze willi, zaprojektowane przez pracownię Taff Architekci.

ludzie

zdjęcie Witka Iwańskiego podczas przygotowywania dania obok dania stojącego w misce na czarnej płycie indukcyjnej Gaggenau
Gdy liczy się rzemiosło i szlachetność

Doświadczenie zdobywał m.in. w Sztokholmie i Oslo, gotował w Szwecji i Stanach. Wygrał większość ogólnokrajowych konkursów kulinarnych, a na koncie ma liczne tytuły, jak Młody Talent i Szef Roku przewodnika Gault&Millau. Wraz z restauracją Aruana wygrał galę Wine&Food Noble Night. Odznaczony tytułem Chef de L’Avenir. W rozmowie z MAGAZIF Witek Iwański zdradza, jak zainteresował się sztuką kulinarną oraz na jakie składniki i sprzęty stawia w kuchni.

okapy kuchenne

Czytaj więcej

Wyposażenie

złoty okap kuchenny Cylindro od Globalo
Złoty okap, który pochłonie wszystko

Cieszy oko i pomaga przetrwać najgorętszy okres w kuchni. Dzięki niemu zapachy nie męczą, a powietrze jest oczyszczone z tłustych drobinek. Oto luksusowy okap CYLINDRO ISOLA od Globalo.

Wyposażenie

Oszczędność wody, energii i… czasu

Wybierając wyposażenie kuchni i łazienki, warto stawiać na najlepsze produkty, które będą nam długo służyć, a dzięki nowoczesnym technologiom umożliwią oszczędzanie wody, energii oraz sprawią, że wykonywanie codziennych obowiązków będzie łatwiejsze.

płyty indukcyjne

Czytaj więcej

Aktualności

ciemna kuchnia z wyspą i dużą czarną lampą wiszącą
Warsaw Home: kuchenne rewolucje

W bieżącej edycji targów Warsaw Home wśród wystawców znajdą się marki proponujące innowacyjne rozwiązania i sprzęty do kuchni. Czym zaskoczą nas wystawcy z kategorii Kitchen&Dining?