Aktualny motyw: Barwy i odcienie we wnętrzach

MECENAS MOTYWU

Powiew wiosny w wersji modern: nowoczesny wielkanocny stół

Gdy na wiosnę natura budzi się do życia, nadchodzi dobra okazja, by wpuścić do domu trochę świeżego powietrza, a z nim – nowych pomysłów na wielkanocne dekoracje.

Wszystko kwitnie wkoło, czyli nowoczesne dekoracje wielkanocne i kwiatowe

Trudno oprzeć się pokusie zamanifestowania radości z odradzającej się zieleni poprzez otoczenie się kwiatami i baziami. Mniej oczywiste materiały dekoracyjne możecie znaleźć tuż pod ręką, na przykład w kuchni – niepozorna główka kapusty po wydrążeniu środka przeobraża się w charakterny wazon.

kwiaty cięte w wazonie z kapusty
darlingdarleen.com

Jeżeli czujecie w sobie zapał do łamania przyjętych reguł, możecie dokonać dekonstrukcji bukietu poprzez wstawienie pojedynczych kwiatów i gałązek do efektownych naczyń. Ale roślinne kompozycje niekoniecznie muszą być wertykalne – rozłożone na obrusie obok nieco barokowej zastawy stołowej dadzą efekt rodem z włoskiego palazzo. Brzmi nieco wywrotowo, ale te nowoczesne wiosenne dekoracje nie wyglądają szczególnie ekscentrycznie. Nie jednej babci zawrócą w głowie!

dekoracja stołu z cytryn i ich liści
Z lewej: elisabethheier.blogspot.no; z prawej: ciaonewportbeach.blogspot.com

Pożegnanie z cepelią – nowoczesne pisanki

Kto powiedział, że malowane jajka muszą na zawsze zostać w ludowej bajce? Równie zdobnie na obłej formie będą wyglądać czarno-białe geometryczne motywy, rozlane marmurowe wzory w stylu wyklejek w starych książkach, czy nieomalże pollockowskie nieregularne plamy.

nietypowo pomalowane jajka
Z lewej: liceandlois.com; z prawej: fraeulein-klein.blogspot.de
nowocześnie ozdobione jajka wielkanocne w szklanym naczyniu
lilyardor.com

Niekonwencjonalne wielkanocne dekoracje z jajek

Zamiast tylko leżeć i dobrze wyglądać, barwiona skorupka może posłużyć do wykonania prostego świecznika, który w swojej minimalistycznej formie łączy dwa symbole życia: jajko i światło.

kwiatki w skorupkach po jajkach na wielkanocnym stole
welke.nl

Gra faktur i kolorów na wielkanocnym stole

Stonowany obrus i nakrycia będą świetnym tłem, które podkreśli feerię barw kwiatów i pisanek. Takie minimalistyczne podejście nie musi oznaczać nudy – warto poeksperymentować z opozycjami: matowego i błyszczącego, czy gładkiego i udrapowanego.

nowoczesna zastawa na stół wielkanocny
Z lewej: elisabethheier.no; z prawej: stylecurator.com.au
ozdoby na wielkanoc
Z prawej: bloomingville.com

Jak widać, tradycyjne motywy, wzory i kompozycje bardzo łatwo można przekształcić w całkiem nowoczesne dekoracje wielkanocne, które będą świeżym powiewem na długie miesiące wymiatającym zimę z naszych stołów i mieszkań. Pragniesz prawdziwych szaleństw, zobacz bardziej ekscentryczne .

Wyposażenie / meble, dekoracje, dodatki do domu

materac idealny łóżko na tle okna z widokiem na zachód słońca
Dobry sen zaczyna się od produktu, czyli jak wybrać idealny materac

W czasie snu, w naszym organizmie następują niezbędne procesy regeneracji, krążenie krwi jest inaczej regulowane, a ciało spokojniejsze. Wygodny sen naprawdę ma znaczenie. Aby jednak postawić na zdrowy sen, musimy zacząć od materaca. Który będzie najlepszy?

Wyposażenie / meble, dekoracje, dodatki do domu

Dodatek, który odmieni wnętrze: lampy podłogowe i stojące
Dodatek, który odmieni wnętrze: lampy podłogowe i stojące

Jest jak ostatni akord w harmonijnej melodii. Jak wafelek wieńczący lodowy deser. Lampa – bo o niej mowa – to detal, który nadaje wnętrzom charakteru. Ustawiona na stole, komodzie albo lampa stojąca na parkiecie obok kanapy: dzięki nim aranżacja zyskuje ostateczny sznyt.

ludzie

Miłośnicy vintage, gromadziciele historii cz. IV
Miłośnicy vintage, gromadziciele historii cz. IV: Najważniejsza jest ciekawa opowieść

Przemysław Piotr Kłosowicz żyje z pisania, stąd jego zamiłowanie do ciekawych historii. A te można odnaleźć w meblach i  akcesoriach, które niejedno już przeżyły. Lub stworzyć je od nowa, we własnej wyobraźni. Zobaczmy, jak się mają przedmioty, które stały się bohaterami niejednej opowieści Przemka.

ludzie

Miłośnicy vintage, gromadziciele historii cz.III
Miłośnicy vintage, gromadziciele historii cz.III: Misja ratunkowa dla mebli retro

Kasia Szyszko długo przekonywała się do stylistyki lat 60. i 70., którą znała z rodzinnego domu i do której nie chciała wracać. Aż tu nagle pojawiła się w jej życiu muszelka – krzesło, które skradło jej serce i odczarowało PRL w jej głowie.

Wnętrza / aranżacje i projekty wnętrz

nowoczesne wnętrze salonu z jasną podłogą z szarymi ciepłymi materiałami kanap przy ścianie z ramami
Organic shelter w praktyce: apartament na Ochocie

Spokój to nowy synonim luksusu. Poczucie bezpieczeństwa, możliwość wyciszenia się i odnalezienia wewnętrznej harmonii liczą się bardziej niż ekskluzywne wyposażenie domu. Po całym dniu wychodzenia ze strefy komfortu, wieczorami chętnie do niej wracamy. Projekt apartamentu na warszawskiej Ochocie udowadnia, że wnętrza mogą znacznie ułatwić to zadanie.

Wnętrza / aranżacje i projekty wnętrz

projekt nowoczesnego wnętrza domu od Zarysy hol z brązową ścianą i drewnianą zabudową
Podążając za słowami: projekt domu od pracowni Zarysy

Założeniem było stworzenie wnętrza, które w zaskakujący sposób łączyłoby w sobie nowoczesność i ponadczasowość. Minimalizm? Zdecydowanie tak, ale nie chłodny. Poza tym: są tu słowa-drogowskazy. Zobaczcie projekt, o którym opowiedział nam Jan Sekuła ze studia Zarysy.

Wnętrza / aranżacje i projekty wnętrz

Organiczna sypialnia - jak zaaranżować
Organiczna sypialnia – jak zaaranżować ją w zgodzie z naturą?

Pierwszym miejscem, które ma zapewnić nam komfort, jest oczywiście sypialnia, bo to w niej spędzamy najwięcej czasu w ciągu doby i to w niej regenerujemy się podczas snu. Aby ta regeneracja była jednak w pełni efektywna, musimy zadbać o właściwą aranżację sypialni.

Wyposażenie / meble, dekoracje, dodatki do domu

Pościel z satyny bawełnianej – dlaczego pościele satynowe są najlepsze na lato?
Pościel z satyny bawełnianej – dlaczego pościele satynowe są najlepsze na lato?

Upalne lato w naszym kraju to okres raczej krótki, ale za to intensywny i potrafi dać się we znaki. Męczące upały, szczególnie nocą potrafią zakłócić spokojny sen. Na szczęście wybór odpowiedniej pościeli może znacznie zwiększyć komfort snu nawet w bardzo upalne noce. Pościele satynowe posiadają wyjątkowe właściwości, które umożliwiają komfortowy sen w letnim okresie. Jak to działa i dlaczego warto wybrać pościel satynową na lato? Sprawdzamy!

wielkanocny stół

Czytaj więcej

Wnętrza / aranżacje i projekty wnętrz

Dom na Wielkanoc: dekorowanie domu na święta wielkanocne
Dom na Wielkanoc: dekorowanie domu na święta wielkanocne

Dekoracje wielkanocne już wkrótce zagoszczą w naszych wnętrzach. Jak udekorować dom na Wielkanoc i jak przygotować stół wielkanocny?

Wyposażenie / meble, dekoracje, dodatki do domu

Wielkanocny stół: wśród pisanek i wiosennych dekoracji
Wielkanocny stół: wśród pisanek i wiosennych dekoracji

Jak co roku, stół wielkanocny znów będzie w centrum zainteresowania. I choć wydaje się, że kolejne święta będą inne niż te, do których się przyzwyczailiśmy, dajmy się ponieść świątecznemu nastrojowi. A wspaniałe potrawy, zapachy i barwy niech idą w parze z wiosennym nastrojem, który zapanuje nie tylko przy wielkanocnym stole.