Powiew wiosny w wersji modern: nowoczesny wielkanocny stół

Gdy na wiosnę natura budzi się do życia, nadchodzi dobra okazja, by wpuścić do domu trochę świeżego powietrza, a z nim – nowych pomysłów na wielkanocne dekoracje.

Wszystko kwitnie wkoło, czyli nowoczesne dekoracje wielkanocne i kwiatowe

Trudno oprzeć się pokusie zamanifestowania radości z odradzającej się zieleni poprzez otoczenie się kwiatami i baziami. Mniej oczywiste materiały dekoracyjne możecie znaleźć tuż pod ręką, na przykład w kuchni – niepozorna główka kapusty po wydrążeniu środka przeobraża się w charakterny wazon.

kwiaty cięte w wazonie z kapusty

darlingdarleen.com

Jeżeli czujecie w sobie zapał do łamania przyjętych reguł, możecie dokonać dekonstrukcji bukietu poprzez wstawienie pojedynczych kwiatów i gałązek do efektownych naczyń. Ale roślinne kompozycje niekoniecznie muszą być wertykalne – rozłożone na obrusie obok nieco barokowej zastawy stołowej dadzą efekt rodem z włoskiego palazzo. Brzmi nieco wywrotowo, ale te nowoczesne wiosenne dekoracje nie wyglądają szczególnie ekscentrycznie. Nie jednej babci zawrócą w głowie!

dekoracja stołu z cytryn i ich liści

Z lewej: elisabethheier.blogspot.no; z prawej: ciaonewportbeach.blogspot.com

Pożegnanie z cepelią – nowoczesne pisanki

Kto powiedział, że malowane jajka muszą na zawsze zostać w ludowej bajce? Równie zdobnie na obłej formie będą wyglądać czarno-białe geometryczne motywy, rozlane marmurowe wzory w stylu wyklejek w starych książkach, czy nieomalże pollockowskie nieregularne plamy.

nietypowo pomalowane jajka

Z lewej: liceandlois.com; z prawej: fraeulein-klein.blogspot.de

nowocześnie ozdobione jajka wielkanocne w szklanym naczyniu

lilyardor.com

Niekonwencjonalne wielkanocne dekoracje z jajek

Zamiast tylko leżeć i dobrze wyglądać, barwiona skorupka może posłużyć do wykonania prostego świecznika, który w swojej minimalistycznej formie łączy dwa symbole życia: jajko i światło.

kwiatki w skorupkach po jajkach na wielkanocnym stole

welke.nl

Gra faktur i kolorów na wielkanocnym stole

Stonowany obrus i nakrycia będą świetnym tłem, które podkreśli feerię barw kwiatów i pisanek. Takie minimalistyczne podejście nie musi oznaczać nudy – warto poeksperymentować z opozycjami: matowego i błyszczącego, czy gładkiego i udrapowanego.

nowoczesna zastawa na stół wielkanocny

Z lewej: elisabethheier.no; z prawej: stylecurator.com.au

ozdoby na wielkanoc

Z prawej: bloomingville.com

Jak widać, tradycyjne motywy, wzory i kompozycje bardzo łatwo można przekształcić w całkiem nowoczesne dekoracje wielkanocne, które będą świeżym powiewem na długie miesiące wymiatającym zimę z naszych stołów i mieszkań. Pragniesz prawdziwych szaleństw, zobacz bardziej ekscentryczne wielkanocne inspiracje.

Oceń ten artykuł

How useful was this post?

Click on a star to rate it!

0 / 5. 0

No votes so far! Be the first to rate this post.

Karolina Maciejewska autor MAGAZIF.com

Jestem absolwentką kulturoznawstwa i marketingu kultury. Moją pasją jest opowiadanie historii, zarówno przy pomocy słów, jak i obrazu fotograficznego. Interesuje mnie, jak architektura i wzornictwo funkcjonują w zmieniających się kontekstach społeczno-kulturowych. Trzymam kciuki za ekspansję ekologicznego designu i stylu życia.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama