Aktualny motyw: Łódź Design Festival 2021

Łódź Design Festival - logo

Mecenas motywu

Powiew wiosny w wersji modern: nowoczesny wielkanocny stół

Gdy na wiosnę natura budzi się do życia, nadchodzi dobra okazja, by wpuścić do domu trochę świeżego powietrza, a z nim – nowych pomysłów na wielkanocne dekoracje.

Wszystko kwitnie wkoło, czyli nowoczesne dekoracje wielkanocne i kwiatowe

Trudno oprzeć się pokusie zamanifestowania radości z odradzającej się zieleni poprzez otoczenie się kwiatami i baziami. Mniej oczywiste materiały dekoracyjne możecie znaleźć tuż pod ręką, na przykład w kuchni – niepozorna główka kapusty po wydrążeniu środka przeobraża się w charakterny wazon.

kwiaty cięte w wazonie z kapusty
darlingdarleen.com

Jeżeli czujecie w sobie zapał do łamania przyjętych reguł, możecie dokonać dekonstrukcji bukietu poprzez wstawienie pojedynczych kwiatów i gałązek do efektownych naczyń. Ale roślinne kompozycje niekoniecznie muszą być wertykalne – rozłożone na obrusie obok nieco barokowej zastawy stołowej dadzą efekt rodem z włoskiego palazzo. Brzmi nieco wywrotowo, ale te nowoczesne wiosenne dekoracje nie wyglądają szczególnie ekscentrycznie. Nie jednej babci zawrócą w głowie!

dekoracja stołu z cytryn i ich liści
Z lewej: elisabethheier.blogspot.no; z prawej: ciaonewportbeach.blogspot.com

Pożegnanie z cepelią – nowoczesne pisanki

Kto powiedział, że malowane jajka muszą na zawsze zostać w ludowej bajce? Równie zdobnie na obłej formie będą wyglądać czarno-białe geometryczne motywy, rozlane marmurowe wzory w stylu wyklejek w starych książkach, czy nieomalże pollockowskie nieregularne plamy.

nietypowo pomalowane jajka
Z lewej: liceandlois.com; z prawej: fraeulein-klein.blogspot.de
nowocześnie ozdobione jajka wielkanocne w szklanym naczyniu
lilyardor.com

Niekonwencjonalne wielkanocne dekoracje z jajek

Zamiast tylko leżeć i dobrze wyglądać, barwiona skorupka może posłużyć do wykonania prostego świecznika, który w swojej minimalistycznej formie łączy dwa symbole życia: jajko i światło.

kwiatki w skorupkach po jajkach na wielkanocnym stole
welke.nl

Gra faktur i kolorów na wielkanocnym stole

Stonowany obrus i nakrycia będą świetnym tłem, które podkreśli feerię barw kwiatów i pisanek. Takie minimalistyczne podejście nie musi oznaczać nudy – warto poeksperymentować z opozycjami: matowego i błyszczącego, czy gładkiego i udrapowanego.

nowoczesna zastawa na stół wielkanocny
Z lewej: elisabethheier.no; z prawej: stylecurator.com.au
ozdoby na wielkanoc
Z prawej: bloomingville.com

Jak widać, tradycyjne motywy, wzory i kompozycje bardzo łatwo można przekształcić w całkiem nowoczesne dekoracje wielkanocne, które będą świeżym powiewem na długie miesiące wymiatającym zimę z naszych stołów i mieszkań. Pragniesz prawdziwych szaleństw, zobacz bardziej ekscentryczne .

Wyposażenie / meble, dekoracje, dodatki do domu

Wiosna w twoim domu, czyli co potrafią wazony z porcelany
Wiosna w twoim domu, czyli co potrafią wazony z porcelany

Jak odświeżyć wnętrze mieszkania na wiosnę, nie robiąc remontu? Wystarczy postawić na wysmakowane dodatki. Gdy robi się ciepło, natura lubi wkraść się do naszych mieszkań. Kupujemy kwiaty i zrywamy pojedyncze gałązki. Nic tak pięknie ich nie wyeksponuje , jak porcelanowe naczynia. Zobaczcie designerskie oblicze porcelany od Modus Design.

Aktualności

MAGAZIF NEWS #25

W tym odcinku MAGAZIF NEWS nie zabraknie tarasowych inspiracji – opowiemy o tym, jak przygotować się na przyjęcie pod chmurką. Będzie o jakości w kuchni i pod stopami, a także przykłady wnętrz, urządzonych w zdecydowanych kolorach.

Wyposażenie / meble, dekoracje, dodatki do domu

Kolorowa odsłona klasyki – barwiona porcelana
Kolorowa odsłona klasyki – barwiona porcelana

Gładka, biała, lśniąca. Tak przez lata postrzegano porcelanę. Określenie czyjejś cery mianem „porcelanowej” w epoce, w której opalenizna nie uchodziła damie, było prawdziwym komplementem. Porcelana zmieniła się jednak nie do poznania, i nawet eleganckie wnętrza ochoczo przyjmują tę zmianę. Przestało być jednolicie i nudno.

Wyposażenie / meble, dekoracje, dodatki do domu

Płytki 2.0 – bezpieczna i elegancka przestrzeń wokół domu
Płytki 2.0 – bezpieczna i elegancka przestrzeń wokół domu

Płytki na podłodze w salonie muszą być odporne, ale problemy, z jakimi będą się mierzyć, nijak się mają do tych, które mogą pojawić się na tarasie czy wokół domu. Najcięższe działa producenci płytek wytaczają jednak, gdy płytkami pragniemy wyłożyć… podjazd. Kolekcje Cerrad pokazują, że da się to zrobić w dobrym stylu.

Wnętrza / aranżacje i projekty wnętrz

nowoczesne wnętrze salonu z jasną podłogą z szarymi ciepłymi materiałami kanap przy ścianie z ramami
Organic shelter w praktyce: apartament na Ochocie

Spokój to nowy synonim luksusu. Poczucie bezpieczeństwa, możliwość wyciszenia się i odnalezienia wewnętrznej harmonii liczą się bardziej niż ekskluzywne wyposażenie domu. Po całym dniu wychodzenia ze strefy komfortu, wieczorami chętnie do niej wracamy. Projekt apartamentu na warszawskiej Ochocie udowadnia, że wnętrza mogą znacznie ułatwić to zadanie.

Wnętrza / aranżacje i projekty wnętrz

projekt nowoczesnego wnętrza domu od Zarysy hol z brązową ścianą i drewnianą zabudową
Podążając za słowami: projekt domu od pracowni Zarysy

Założeniem było stworzenie wnętrza, które w zaskakujący sposób łączyłoby w sobie nowoczesność i ponadczasowość. Minimalizm? Zdecydowanie tak, ale nie chłodny. Poza tym: są tu słowa-drogowskazy. Zobaczcie projekt, o którym opowiedział nam Jan Sekuła ze studia Zarysy.

trendy

ciemno beżowa kanapa z szarymi dwoma poduszkami oraz czarną lampą na trójnogu
Trendy trwającej jesieni: kolory, faktury, style

Aura za oknem skutecznie sprawia, że o domowym wystroju myślimy coraz… cieplej. I choć nie robimy generalnych remontów (to domena wiosny i lata), to wzrasta zainteresowanie dekoracjami i dodatkami, które sprawią, że wnętrze stanie się przytulne i klimatyczne. Pora na to, by prześledzić najważniejsze trendy sezonu!

Wnętrza / aranżacje i projekty wnętrz

adwie pościele w kolorach białym oraz brązowym na łóżku wraz poduszkami
Otuleni barwami jesieni: ekskluzywne i luksusowe pościele

Wraz z końcem lata zmieniamy wystrój. Soczyste kolory zastępujemy tymi, które niedługo zagoszczą za oknem. Zielenie, brązy, kolory ziemi. Świeże kwiaty zastępujemy suszonymi trawami, odpalamy świece, wyciągamy miękkie pledy i koce. Sprawiamy, że dom staje się przytulną bazą na nadchodzący sezon. Wystrój sypialni także się zmienia.

wielkanocny stół

Czytaj więcej

Wyposażenie / meble, dekoracje, dodatki do domu

Wielkanocny stół: wśród pisanek i wiosennych dekoracji
Wielkanocny stół: wśród pisanek i wiosennych dekoracji

Jak co roku, stół wielkanocny znów będzie w centrum zainteresowania. I choć wydaje się, że kolejne święta będą inne niż te, do których się przyzwyczailiśmy, dajmy się ponieść świątecznemu nastrojowi. A wspaniałe potrawy, zapachy i barwy niech idą w parze z wiosennym nastrojem, który zapanuje nie tylko przy wielkanocnym stole.

Wyposażenie / meble, dekoracje, dodatki do domu

jajka z wzorami kwiatowymi podwieszone na wstążkach pod żyrandolem
Wielkanocne akcenty: przygotuj wnętrze na święta

W święta ozdabiamy nasze wnętrza, by wielkanocny klimat widać było na pierwszy rzut oka. Jeśli zastanawiacie się, jakie świąteczne dodatki wprowadzić do wnętrz, zobaczcie nowości, które na pewno je odmieniają.