Aktualny motyw: Ceramika

MECENAS MOTYWU

Czym wyróżnia się zamrażarka skrzyniowa?

Artykuł sponsorowany


Zamrażarki, które użytkujemy w domach i mieszkaniach zazwyczaj stanowią niewielką część lodówki. Część osób decyduje się na osobne urządzenia, które swoim wyglądem przypominają jednak klasyczną chłodziarkę. W branży gastronomicznej, a także w marketach najlepiej sprawdza się zamrażarka skrzyniowa. W przeciwieństwie do modeli wykorzystywanych do użytku domowego, nie znajdziemy w jej środku żadnych półek czy przegródek. Czym jeszcze wyróżnia się tego typu sprzęt?

Podstawowe informacje o zamrażarce skrzyniowej

Rezygnacja z dodatkowych elementów w środku sprawia, iż opisywane urządzenie charakteryzuje się naprawdę dużą pojemnością, co bez wątpienia doceni każdy obiekt gastronomiczny. W ogromnej przestrzeni zmieści się cała masa produktów, nawet o nietypowych rozmiarach, w tym sporej wielkości kawałki mięsa. Co istotne, zamrażarkę można wypełnić aż po brzegi. O jakich cechach warto jeszcze wspomnieć?

  • Tym co wyróżnia zamrażarki skrzyniowe są drzwiczki otwierane do góry. To z kolei przekłada się na bardzo duży komfort zarówno podczas wkładania nowych produktów spożywczych, jak i wyjmowania tych ze środka. Co więcej, otwierając drzwiczki do góry nie zajmujemy cennej przestrzeni w pomieszczeniu, gdzie zazwyczaj przebywa sporo osób.
  •  jest wyposażona we wszystkie najważniejsze funkcje, w tym wskaźnik wzrostu i spadku temperatury, wyświetlacz temperatury oraz możliwość sterowania elektronicznego. Na dostępność określonych funkcji wpływa oczywiście cena sprzętu oraz jego stopień zaawansowania. Przydatna bywa także opcja zamknięcia urządzenia na klucz.
  • Pojemność opisywanych modeli wynosi średnio około 200-250 l, jednak bez trudu znajdziemy znacznie większe egzemplarze o pojemności ponad 600 l.
  • Sporą zaletą zamrażarek tego typu jest przeszklona szyba. Dzięki temu, zarówno osoby zajmujące się przygotowywaniem posiłków w obiekcie gastronomicznym lub klienci sklepów spożywczych mogą bez problemu znaleźć produkt, który jest im potrzebny. Dodatkowo, wszystkie artykuły są należycie wyeksponowane.
Zamrażarka skrzyniowa

Na co zwrócić uwagę wybierając zamrażarkę?

Na rynku można spotkać się z urządzeniami posiadającymi płaską lub wypukłą szybę. Oprócz tego, dostępne są egzemplarze, które zamiast przeszklonej szyby posiadają aluminiową lub stalową pokrywę. Takie wersje są wykorzystywane w miejscach gdzie nie ma potrzeby eksponowania produktów spożywczych. Jakimi parametrami należy się kierować podczas wybierania sprzętu?

  • Bardzo ważną kwestią jest to jak długo zamrażarka skrzyniowa jest w stanie utrzymać zaprogramowaną temperaturę w przypadku braku zasilania.
  • Istotny jest też zakres temperatur w jakich pracuje sprzęt. Należy zapoznać się zarówno z temperaturą minimalną, jak i maksymalną, aby mieć pewność czy dana zamrażarka będzie dla nas odpowiednia.
  • Zwróćmy również uwagę na wymiary urządzenia oraz jego pojemność. Być może konieczne okaże się pójście na kompromis, z uwagi na stosunkowo niewielkie rozmiary pomieszczenia, w jakim ma stać sprzęt.

Bardzo praktycznym rozwiązaniem jest możliwość ręcznego ustawienia temperatury. Nie bez znaczenia jest też klasa klimatyczna. Ten parametr informuje nas jaki jest zakres optymalnych temperatur dla danej zamrażarki. Przykładowo, klasa klimatyczna SN oznacza, że sprzęt może pracować w przedziale +10 do +32°C, zaś N symbolizuje przedział od +16 do +32°C. Wyróżnia się też klasę ST (od +18 do +38°C) oraz T (od +18 do +38°C). Warto także zorientować się jaki jest zalecany poziom wilgotności względnej w pomieszczeniu.

Fot. i oprac. na podst.: 
mat. prasowe sklep.technica.pl

Sprawdź również

Wyposażenie / meble, dekoracje, dodatki do domu

łóżko bez wezgłowia
Kiedy łóżko bez zagłówka jest lepszym rozwiązaniem?

Łóżko to najważniejszy mebel w sypialni, a niewykluczone że również w całym naszym domu bądź mieszkaniu. Od jego jakości zależy w końcu to, czy będziemy wstawać wypoczęci i w dobrym humorze, a także jak będziemy czuć się w ciągu dnia. Na co zwrócić uwagę przy wyborze łóżka? Czy opcja bez wezgłowia to dobry pomysł?

Inne

mały domek zabawka z drewnianych klocków na zielonej trawie
Mieszkanie z balkonem, tarasem czy ogródkiem – jakie wybrać?

Od wielu lat Polacy najchętniej wybierają mieszkania, które dają możliwość wyjścia na powietrze, podobnie jak w domach jednorodzinnych. Brak własnej posesji rekompensują balkony i tarasy, na których można zasadzić kwiaty i wypić kawę w przyjaznym otoczeniu. Obecnie możliwe jest również kupienie mieszkania z dostępem do własnego ogrodu. Jakie są zalety mieszkań z balkonami, tarasami i ogrodami? Które z nich wybrać dla siebie?